Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2023, 22:41:24
Отговор #240

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Днес станах изморен , но пък с доста ентусиазъм подредих разни кабелаци и измих всмукателя и сега малко съжалявам ,че не се сетих по - рано да го занеса на Wet Blasting както направи колегата Митко Тенов на неговата Алфа . Под капаците на клапаните всичко изглежда нормално , сложих и нови гарнитури. Разопаковах боядисаните капаци , като цвят и структура се постарахме да станат близки до оригиналните .















Другия уикенд се надявам да имам време и да довърша . Изкубах всички вакуми  , които опасват коша и мотора и сега ще е голям купон докато наредя новите маркучи на правилните места  :)) Приготвил съм още хубаво боядисани капаци за мотора и ще стане прилично . Лека вечер и нека минава по-бързо работната седмица ,че да подхващаме проектите  :))

Юли 24, 2023, 22:52:31
Отговор #241

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не съм писал скоро , но действам лека полека уикендите . Смених водната помпа и термостата, който беше блокирал отворен .  Коша и периферията на двигателя ми отне прекалено много време , а все още има работа по него . Миналата седмица успях да запаля , но започна да чука на метал от време на време ужасно . Направо ми призля .Каква футболна драма драги зрители .  Една от версиите беше я гайка я болт са паднали в смукателя докато разглобявах и сглобявах . Макар да внимавах много звучеше точно така . Чуваше се от дясната глава , свалих капака на клапаните , но там не открих нищо . Извадих свещите и с магнит се опитвах да хвана нещо . Докато чакам да ми донесат ендоскоп реших да го запаля пак . Отново чукаше и започна да губи и цилиндър . Бяхме решили ,че това нещо застава на клапана . При условие ,че този мотор удря клапани се изненадах силно , като цилиндъра заработи отново . Това ни наведе на мисълта ,че може и хидравличен повдигач да е останал ''надървен'' . Отнесе няколко изфорсирания до 6000 оборота и заспа . Заработи тихо както преди на всички цилиндри . Смених маслото с масления филтър и го оставих да си работи . На този ден съм решил да правя курбан всяка година  :)) :)) :))

Наредих климатичния радиатор и тръбите . Сложих предната броня , която е доста времеемка заедно със системата за измиване на фаровете. В момента другия Нисан ми е колата , с която ходя на работа та го вкарах за общи кадри . Интересно колко променят стойката едни понижаващи пружини и фланци на джантите .



















Юли 26, 2023, 22:20:50
Отговор #242

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Монтирах готовия лип на предната броня , почистих и полирах габарит / мигачите във бронята. Тествах я до бензиностанцията , иска малко работа , но като цяло върви доста добре .








Юли 27, 2023, 22:15:07
Отговор #243

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пристигна и тази пратка от Amayama , като този път поръчах и за двата Нисана от всичко Х 2 .  PCV клапани , температурни сензори  с инсталация  , който е много важен компонент - ECU то си прави смесите чрез него . Гумички за сензорите по педалите - старите се разпаднаха и не работят стоповете и круиз контрола . Уплътненията на ключетата за вратите и ключодържатели, които изглеждат доста смотано на живо  :))  . Тези невероятни щуротии с шипинга стигнаха $350 . Като включим мито и ддс и нещата съвсем излязоха извън нормалното  :))  Скоро пристига и следващата пратка , с която трябва да дойдат нови ключове , гумички за педалите на газта и съединителя , стойки за вътрешно огледало , които винаги са счупени след толкова години. А също и плафоните в купето са ужасно пожълтели та съм поръчал и тях . Заплюл съм си и уплътнение за багажното , нови уплътнения за външните огледала , перка за виско и тн дреболии . Неприятното е ,че от абсолютно всичко трябва да е отново Х2 и за двете коли ...


Август 04, 2023, 11:01:52
Отговор #244

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Много са яки Нисаните! Надявам се някой ден и аз така да се заигравам до най-малкия детайл!  O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 04, 2023, 11:51:29
Отговор #245

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Новите пластмаси по светлините на автомобила са топ ъпгрейд за всяка стара кола! Направо грейва!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 09, 2023, 22:14:27
Отговор #246

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодарско ! Доста от малките неща пропускам , но все пак се старая. Може би като правя другия някой ден и ако имам времето ще бъде в детайли.

Смених PCV клапана , сложих новите гумички на ключетата за отворени врати , освежих круиз контрола . Стъкломиещото не работеше и течеше - моторчето беше блокирало . Разглобих , изчистих и смазах и заработи чудесно .












Гумичките на педалите съединител и спирачка са износени и ги замених с нови . Интересно ,че пристигнаха с различен профил от оригиналните , но паснаха чудесно.







До сега съм нямал Нисан , на който да му е здрава основата на огледалото . Всички винаги са счупени и лепени. Много се изкефих , като видях ,че са пуснали точна репродукция на стикерите OK Nissan , които ги лепят на триъгълния прозорец след като автомобила е минал инспекция и е готов да отпътува към дилъра. 









От друг капак свалих изолацията . Доста мръсна и накъсана , но успях да я възстановя . Почистих с активна пяна , залепих и я боядисах . Не стана перфектна , но доста по-добре.





Дойде ред на новите стелки .












Август 09, 2023, 23:22:13
Отговор #247

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Перфектен до най малкия детайл  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Август 10, 2023, 09:50:41
Отговор #248

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Монтирах готовия лип на предната броня , =========

Адаш, здравей!
Този лип минавал ли си го с някаква боя или просто е чисто нов и така е лъскав?

Август 11, 2023, 22:48:15
Отговор #249

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Перфектен до най малкия детайл  8))

Умря циганката  :)) :))

Адаш, здравей!
Този лип минавал ли си го с някаква боя или просто е чисто нов и така е лъскав?

Адаш , липа е оригинален употребяван , но боядисан .

Миналия уикенд и навъртях 20 и няколко мили тест драйв. Турбото се развърта доста добре и респонса е отличен . позапалих малко гумите по завоите , преминаването от комфорт на спорт при окачването преобразява коренно поведението на автомобила . Голям съм заплес , забравих да изпробвам круиз контрола дали работи ... Измих я на автомивка и определено трябва да понаместя уплътненията на таргите  :))