Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70558 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2023, 23:21:14
Отговор #250

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Следя с огромен интерес темата и искрено се кефя на колата и на чорбаджията й - това не е мерак, мания е  :)

Имам въпрос - има ли някакви оригинални накрайници за ауспуха? Цялото тово бижу и ...тези ръждиви, тънки тръбички? Или поне някаква термоустойчива боя?   

Август 11, 2023, 23:48:41
Отговор #251

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Адаш, с каква боя е боядисан? Въпросът ми е продиктуван от това, че доколкото виждам, боята е гланц. А аз най-вероятно ще направя мат предните решетки на Корвета.

Август 12, 2023, 13:53:49
Отговор #252

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Адаш, с каква боя е боядисан? Въпросът ми е продиктуван от това, че доколкото виждам, боята е гланц. А аз най-вероятно ще направя мат предните решетки на Корвета.

подготви елементите с подходящите шкурки, 2-3 ръце от това https://rumik.bg/bg/novol-struktura-500-ml-370255 през 5мин и ще останеш доволен - фина структура, придаваща заводски вид с мат ефект, леко сатенен.


Дидо, станал е супер, като нова кола! удари една черна термобоя на гърнето, ще стане топ! не съм убеден, че хром накрайници ще отиват, но има страхотни такива с черен хром покритие - биха се вързали добре според мен - https://www.autoapteka.bg/nakraynik-za-auspuh-cheren-cvqt-37-54mm

Август 12, 2023, 19:23:44
Отговор #253

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
... удари една черна термобоя на гърнето, ще стане топ! не съм убеден, че хром накрайници ще отиват, но има страхотни такива с черен хром покритие - биха се вързали добре според мен - https://www.autoapteka.bg/nakraynik-za-auspuh-cheren-cvqt-37-54mm

За нещо такова питах и аз.

Август 14, 2023, 21:24:04
Отговор #254

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Адаш, с каква боя е боядисан? Въпросът ми е продиктуван от това, че доколкото виждам, боята е гланц. А аз най-вероятно ще направя мат предните решетки на Корвета.

Да , гланц е . Предполагам е боядисан със същата боя , както и останалите черни елементи по колата , но може би бояджията е добавил някакъв пластификатор към нея , понеже го гънах насам натам докато го монтирах и не се нацепи. Оригинално липа и задния спойлер са черен гланц и за това много държах да ги направим така . Спойлера навярно ще изхвърля обаче , понеже все повече ми се набива на очи колко е крив . На Корвета оригинално матови ли са ?


Следя с огромен интерес темата и искрено се кефя на колата и на чорбаджията й - това не е мерак, мания е  :)

Имам въпрос - има ли някакви оригинални накрайници за ауспуха? Цялото тово бижу и ...тези ръждиви, тънки тръбички? Или поне някаква термоустойчива боя?   

Благодарско ! Накрайници , които се нахлузват не мисля ,че има оригинално ами самото гърне е така . Мисля над тоя въпрос , като тия дни се опитвам за начало да сваля гърнето от колата.



Дидо, станал е супер, като нова кола! удари една черна термобоя на гърнето, ще стане топ! не съм убеден, че хром накрайници ще отиват, но има страхотни такива с черен хром покритие - биха се вързали добре според мен - https://www.autoapteka.bg/nakraynik-za-auspuh-cheren-cvqt-37-54mm

Мерси ! Това гърне не е оригиналното , макар да е добро копие . Вече е поръждясало и тук таме с малки дупки по повърхността , които не влияят на звука. Подлежи на възстановяване и освежаване , но надали ще остане на колата.

До сега бях сигурен ,че фабрично Анивърсъри версията излиза с хромирани накрайници , но вече не съм  :)) . Прерових всички снимки на компютъра си , но не мога да разбера дали са били хромирани и са потъмнели с годините или просто са матови от завода . Тук имам няколко кадъра снимани през 1984г на чисто нов автомобил.




Сетих се ,че имам оригинално гърне за модела , което е стояло поне 20 години.  Тук таме е поръждясало , но го намазах с Фертан и ще опитам да му върна блясъка . Видно е с хром накрайници , но дали е за Анивърсъри или е за стандартния 300 ZX не зная . Също нямам представа дали изобщо има разлика в гърнетата за лимитираната версия . Ще поразпитам гурутата да видим какво ще кажат те. Единия от американците е работил по възстановяването на стерео системата на пред производствено Анивърсъри , което стои като експонат някъде . Та ако е обърнал внимание ще е чудесно .



















Август 15, 2023, 12:27:40
Отговор #255

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравей, колега,

Един приятел е ходил да гледа Nissan 300 ZX, от по-новите години и е силно влюбен в колата. Това е обявата предполагам си запознат с БГ пазара.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11688203242154518&slink=tf61ee

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 16, 2023, 20:56:47
Отговор #256

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравей , Z32 е много готина машина , но за тези пари може да си вземе приличен Twin Turbo. Съвета ми е ако си вземе твоя приятел такъв автомобил , да не го води в сервизи , които нямат опит с модела .  Един от нашите се е специализирал във възстановяване , поддръжка и силов тунинг на този модел . Вече има няколко върнати на пътя пострадали от пишман майстори из България.  Този червения върви доста сериозно , а в момента възстановява и един двуместен турбо ръчка , който ще е за продажба навярно догодина.

А тъмно сивият на снимките се продаде съвсем на скоро за 35000 лв . Беше на наш човек , който замина в чужбина . Леко модифициран турбо , ръчка и ляв волан . Върви чудесно.











А този е бившия на брат ми , продаде го преди 3-4 години . Ходих да го купувам през 2014 та и за първи път тогава подкарах такава кола. Определено жестока машина .И този беше Twin Turbo ляв волан , но автомат . С тази кутия за возене става , но за спортно каране е неадекватна особено след 30 години употреба . Съветвам го да не си го причинява или ако си вземе автомат да мине на ръчна кутия.   Купи я някакъв известен водещ в Румъния , последно го бяха разглобили за смяна на цвета , надявам се да е в движение вече.






Август 16, 2023, 22:46:07
Отговор #257

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Споделих, цялата информация.

Въпроса е, че сивия си е продавал на обява доста повече …
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 21, 2023, 23:07:43
Отговор #258

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пак ви връщам в началото на темата и на колата , която принадлежи :D Свалих джантите на този гнилоч , едвам вдигнах купето .





Доста са зле горките , измих ги и ги натоварих, а дестинацията е Стара Загора при пичовете от Клиника за алуминиеви джанти .











Август 21, 2023, 23:43:15
Отговор #259

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тези момчета разполагат с Diamond cut CNC машина , по който метод са обработени джантите от завода. Двуомях се дали просто да не ги полирам , но накрая реших ,че ще ги правя както са си оригинално . Доста окислени ,а процедурите бяха следните :  Пясъкоструй , боядисване в бяло за основа , после златно , diamond cut и запечатване с лак.

След доста проби в щатите са стигнали до извода ,че цвета на Chrysler Sebring 1996 е най-близък до този на джантите. Няма да откривам топлата вода и за това им дадох направо този код

 Light gold metallic AY112SYL





Пратих и капачките ,че от слънцето и препаратите една с една няма еднакви на цвят .





Ето и резултата . Може би ми се искаше да станат една идея по-златни , но предполагам на американеца са течно боядисани , а моите прахово и може би от там идва разликата .