Автомобили > Японски автомобили

Toyota Corolla Ke70 2-door sedan

<< < (2/3) > >>

toto:
Благодаря за предложението за джанти, но смятам да са 15"
Имам приготвени по-големи спирачки, които са за минимум 14"
Разбирасе че ще стегна купето.
Спойлер отпред е задължително.Взел съм си никелирани огледала за калниците.
Искаше ми се да остане с оригиналния мотор с карбуратори, но много
проблеми излезнаха по мотора за отстраняване и за капак текна бензиновата помпа.
Иначе с частите по магазините е интересно :)
за този мотор има само свещи, маслен и въздушен филтър.

didotooo:
Звучи интересно , относно частите рови смело из ибей може и от амаямата - за оригинални. https://www.amayama.com/en

Speeder:
Любопитно залитане встрани от реставрацията ще е това! Определено експериментално и интересно.

С тези карбуратори се форсиса зловещо! Предполагам трябва да внимавате с оборотите за да не се разлети нещо от мотора  >:D
На пътя как се развърта? Има ли мощност в ниски обороти? Плавно ли ускорява под натоварване?

Любопитствам защото преди години един приятел се бе навил да слага моторджиски карбове на Алфата си и тогава ми се струваше малко нереално, а сега го виждам реализирано.

Logrus:
Такова живо не съм виждал от години - много симпатично автомобилче.Преди около 25 години в Надежда, София имаше Ке70 2 doors Wagon - първото японско комби с две врати, което виждах. За съжаление се ползваше като баничарка и беше със заварени тенекии вместо прозорци отзад.
Моторджийските карбове ме наведоха на един въпрос - а двигател от мотоциклет, вместо този? Нещо като GSX1300R? При версиите около 2000-ната този мотор дава 175к.с. при 9500 оборота - Тойотката ще стане убийствена дрифтаджийка  >:D

toto:
Винаги съм си мислел и аз за двигател от мотор.Би станала страхотна комбинация.
Все пак колата по каталог тежи 780 килограма оборудвана.
Обаче вече имам приготвен двигател.
Ще видим какво ще стане.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия