Автор Тема: Реставрацията на автомобил - или как го правят по света и у нас  (Прочетена 75812 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2021, 23:12:08
Отговор #150

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Приказки от 1001 нощ,но както и да е......
Интересно ми е тези,които обясняват за дебелината на кита и т.н. колко практика имат?Колко кутии кит са изпразнили?Колко направена "продукция" са видели след 5-6 години? Или щом има п_тка , значи задължително е к_рва?

Весело.  :))
Но в този аспект, разбирам оборотните немски и въобще западно европейски и американски прекупвачи, поне тия дето търгуват с по-сериозни и скъпи и нови, а и ретро коли, защо се разхождат с един инфраред, или каквото е там, дебеломер в джоба.

И с уреда при оглед на кола обхождат каросериите от-до, и показват данните за дебелината в микрони на продавача, и съответно предполагат какви участъци има с екстремни кит наслагвания.
Така че си се ползват тези показания за сваляне на цената, или директно си се отказва разумния прекупвач от покупка.

Февруари 03, 2021, 09:55:43
Отговор #151

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Весело.  :))
Вуйче,споделям виждането,че е най-добре да няма каквито и да е интервенции по бодито.
Но категорично не съм съгласен,че китосването е някаква ерес,срам или подобно....както не съм съгласен,че щом има кит той задължително ще се отлепи или нацепи в един бъдещ момент.
Комплекс от фактори определя дали това ще се случи и грамотният подход към ремонта гарантира дълготрайност във времето.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 03, 2021, 11:02:55
Отговор #152

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Не е лошо да си имаме тук приятелски и по-галйовни отношения, но ако може, да се използва при обръщения към мен името ми или негови производни, или примерно ника по форума.
Не понасям прякори или други подобни обръщения, нямам и роднини на които да се падам такъв.
Така че предупреждавам и други фенове, ако някой нещо ми пише, звъни, или там иска някакви контакти и съдействие за каквото и да е, няма да получи отговор или въобще да бъде отразен, ако ползва такива неадекватни обръщения, или каквото и да е, освен любимото ми прилично славянско име.

А иначе тия уреди може да се ползват и за определяне на дебелина на лаково покритие напр, при това наопаки, всъщност в положителен план.
При времево съответстващи реставрации на скъпи коли като разни Ролсове, правени в 20-те до 60-те години, всъщност нанасянето им на многопластово лаково покритие дава доста дебел краен резултат.






Февруари 03, 2021, 12:01:39
Отговор #153

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив

OT:
Люси,съжалявам,ако съм бил неучтив и поднасям извинения.Вземам си бележка!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 03, 2021, 16:35:55
Отговор #154

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Аа, моля, няма проблеми.  :)
Аз въобще българските и нашенските си имена ги харесвам, както примерно и твоето и моето.
А специално нашия Шкода-Митко обичаше да ме ядосва като ме чичосва, въпреки че сме почти връстници с него, допреди да му се накарам едно хубаво. ))

Февруари 04, 2021, 09:26:28
Отговор #155

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Дебелина на кита, напукване.....абе всеки дворен майстор знае, че много кит не е на добре, та затова най-добре да се направи основа от вестник или пенополиуретанова пяна (модерна технология)  ;)
Аз, като човек който не е пипал кутия с кит през живота си, но пък напатил се от пишман майстори, смятам че колкото по-малко кит има толкова по-добре, без значение как е положен.

Февруари 04, 2021, 18:35:08
Отговор #156

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Приказки от 1001 нощ,но както и да е......
Интересно ми е тези,които обясняват за дебелината на кита и т.н. колко практика имат?Колко кутии кит са изпразнили?Колко направена "продукция" са видели след 5-6 години? Или щом има п_тка , значи задължително е к_рва?

Не ме познавате не знаете с какво се занимавам какво работя и колко кутии кит съм нанесъл.Поста ви е неадекватен.

« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 18:45:28 от petkovic »

Февруари 04, 2021, 19:34:35
Отговор #157

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Не ме познавате не знаете с какво се занимавам какво работя и колко кутии кит съм нанесъл.Поста ви е неадекватен.
Колега,не се чудете ... едва ли може да има общ критерий за качество,красота,сигурност ... всеки си мисли,че "неговото гардже е най-рашаво"  :)
С един стар виц ще се опитам да опиша обстановката тук:
Отиват двама българи в Париж.Обикалят като туристи и стигат до Айфеловата кула.Единият застава пред нея и започва да се впечатлява:
-Каква красота,каква инженерна мисъл,каква изработка ....?!
Другия гледал,гледал и казал:
-3 фишека динамит на този "крак" и за 10 секунди ще стане за скрап.
retrobs.com

Февруари 05, 2021, 00:46:02
Отговор #158

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 08, 2021, 21:52:51
Отговор #159

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Новите технологии  :)
retrobs.com