Автомобили > Немски автомобили

1984 Mercedes 500SEC на Божката

<< < (2/12) > >>

rosen sn:
Bogi  ,ако ти се налага махане или смяна на катализатор ми кажи , имам оригинал от 560 , както и средните гърнета,  пак от 560
 Мога да ти предложа и колектори, 2 в 1 ,и  Y - pipe , за М117 мотора,  ако си решил да се заиграеш малко с конете  :D

Yuri:
Аз също подмених генерацията си в Крафт на Околовръстно шосе. По-подробно съм писал в темата си за Форда, но искам да кажа,че съм много доволен. Там дори и да нямат наличен комплект, могат да изработят нова по старите гърнета, като дават 18 месеца гаранция и цените са приемливи.

Bogi:
Благодаря за отговорите,
а налага ли се да имам катализатори ? защото мислех да нямам

Благодаря

rosen sn:
Ако искаш 100% оригинал си ги остави,  а ако не робуваш на това , изборът ти е много по голям
 Слагаш задно гърне от W210 AMG , махаш средните и при мястото на катализатора правиш X-pipe,  ще стане брутална  ;)

USfan:
Моля, надяваме се да сме полезни.
Специално екс-моя 500 СЛ е бил специално поръчан в 1986 год. от първия си собственик без катализатор /за да може да се кара и в България и въобще на Балканите, с достъпния тогава тук оловен бензин/, както се вижда на снимките отдолу на колата.
Този 5 литров КАТ-липсващ мотор Бенц след октомври 1985 год, го сертифицират и обявяват с пълните 252 коня мощност за него, за разлика от катализираните такива 5 литрови, които за Европа и света са с 230-240 и нещо коня при тази кубатура.

Фабричните некатализирани Бенцове, произведени конкретно за германския пазар /какъвто точно беше моя лифтов р107, както и един лифтов 420 СЕК с126, дето имах преди него/ в периода 1985-1990 години, се познават лесно дали оригинално са били с КАТ или не, по надписчето вътре на капачката за бензина.
На катализираните версии пише- NUR BLEIFREI /само Безоловен, а на некатализираните- AUCH BLEIFREI /и Безоловен/.
За Щатите и за други пазари, сигурно ще са различни надписите, и разбира се, на други езици.

От гледна точка на динамиката и удоволствието от карането, по моите наблюдения некатализиран м117 мотор се цепи доста по-вихрено на високи обороти, а и в средните обороти въртящия му момент идва по-рано.

Разбира се, ако се гони евентуален бъдещ финансов бонус след примерно няколко години, ако има промени в данъчното ни законодателство по отношение на облагане на ретроколи с налични катализатори, то наличието на катализатори ще е плюс.

Но за момента у нас в БГ, и коли без катализатори, и такива с катализатори тип Евро-1 и Евро-2 /каквито са катализираните коли, произведени от периода 1975-2000 години/ са лишени от данъчни отстъпки за екология.
Така че е все едно от данъчна гледна точка, дали ще и се сложат пак катализатори, или ще си остане по-динамично лишена от тях.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия