Автомобили > На изток от Желязната завеса

Третото ми Москве

<< < (2/4) > >>

joro-120L:
Диференциал

Методи Кръстанов:
Привет. Честито за москвича. Имам сантимент към този цвят. А пък един приятел от години си търси такъв цвят и все не намира :) Доколкото разбирам е сменяно купе най вероятно през 87 или 88г. и явно по талон се води 2138/408. Интересно казваш че си сменял предни цилиндърчета ? Демек е с барабани отпред ? Питам защото ми е интересно как са пристигали купетата тогава. Знам че е имало оборудвани без двг. скорости и кардан но с мостове и гуми. Но ако твоя е с барабани явно и мостовете са взети от старото купе и явно е имало и само голи купета. Или просто някой в даден момент е сменил дисковете с барабани, но ми се струва малко вероятно. Ако мостовете са от старото купе това отговаря на въпроса за шума. Както казаха по горе идва от диференциала. И ако е от старото купе явно е теглило ремарке и дифа е участвал в построяването на няколко къщи и вили и кой знае колко дърва и картофи е прекарал. При това най вероятно без смяна на маслото :) Така че спасението е нова касета или най малкото корона и пинъон. Може и така да се кара, карал съм години с виещ диференциал. Но най малкото е много дразнещо.
пс. не знам защо всички искат по късните купета да приличат на чист 2140. Не му отива тази решетка и надписите на калниците. Вероятно и отзад е с черна лента и надпис 1500 допълнително правени, но лично аз не харесвам това изкуствено състаряване. Късни дефорсак си е късен дефорсак и това му е чара :) Поздрави.

NikMar:

--- Цитат на: Методи Кръстанов в Септември 08, 2021, 14:12:16 ---Привет. Честито за москвича. Имам сантимент към този цвят. А пък един приятел от години си търси такъв цвят и все не намира :

--- Край на цитат ---
Колкото до предпчитанията ти имаше един ето тук https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10602.0.html  , незнам дали е продаден, но може да питаш.

Методи Кръстанов:

--- Цитат на: NikMar в Септември 08, 2021, 14:46:50 ---Колкото до предпчитанията ти имаше един ето тук https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10602.0.html  , незнам дали е продаден, но може да питаш.

--- Край на цитат ---

     Привет. Писа ми на лични за този москвич още миналата година ако не се лъжа за което наистина благодаря и не съм забравил. Но за съжаление е пребоядисван и няма номера. Аз пък направих грешката да си взема жена и съответно приключих с купуването на москвичи още през 2019г. / ама така е, които няма акъл си взима жена :)/ А пък моя приятел иска да е на оригинална боя като този. Изпадаха му един два през годините но все в момент когато нямаше пари. После като имаше пари, нямаше пък москвичи :)
     п.с съжалявам за спама, но исках на всеослушание да се оплача, че като имаш жена, нямаш москвичи и да бъде един вид предупреждение - нет жена, нет проблем :)

fifo:
За протокола, не само с москвичите е така. Май само алфите са резистентни към тоя вирус - жените
Оспамихме темата, още две мнения и ще трябва нова тема "класиките и жените - имат ли бъдеще заедно?"

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия