Мотоциклети > Ретро мотоциклети

JAWA 350

(1/3) > >>

Dumitru:
Здравейте на всички, нов съм във форума и съм фен на соц техниката.Случката с този мотоциклет е доста интересна.От известно време живея в чужбина и на последната ми отпуска в България получавам съобщение от колега.Когато го отворих видях, че става въпрос за този мотор. На пръв поглед ми заприлича на обикновено чз и мислех да я отмина, но после забелязах,че двигателя е по-различен от тези,които съм виждал досега. Запаметих я и след, като се върнах в Лондон се свързах с човека(поне за мен това щеше да си е атракция тук). Уговорихме се да ми го докара до вкъщи.Без много да я оглеждам се реших да я взема,даде ми и резервни части към нея. Бях предварително предупреден,че става въпрос за мотор, който не е пален от 30год. Ще прикача няколко снимки, стига съм писал,че става отегчително за всички.

kaci:
Да, мотора е с разделно мазане и това му е основната разлика с другите "нормални" такива.
В България само в едно ЧЗ съм я виждал тази система.

Dumitru:
Мотора успях да го запаля, инсталацията е на 6 волта, но ще се наложи да се прави изцяло наново. Както каза kaci разликата от другите модели е,че този е с разделно мазане, но също установих разлика в таблото, а именно скоростта в мили и електрически обортомер  :o

joro-120L:
 Здравейте,

Много красив е този модел на Ява. И няма друг с такъв "благ" звук.  :)
Честито и с радост да си го ползвате! А защо не и една реставрация, като от завода. Мисля, че си заслужава.
Километраж може да ползвате от Шкода 105/120.

Dumitru:
Да, наистина е така мотора има много приятен звук. Идеята ми е да го приведа в състояние възможно най-близко до заводското. Поразрових се в интернет и открих,че този модел е бил експортна версия за Англия. Изгллежда, че е вероятно да има и други оцелели някъде тук. Точна снимка на модела не успях да намеря, както и някаква подробна информация. В автентичен вид би трябвало да изглежда нещо такова:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия