Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27553 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2023, 20:11:28
Отговор #100

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехаа всичко боядисано като чисто ново ! Аз не смея да нося части в новото вкъщи ,че ще ям боя :D Успяваш ли да намираш от БГ тампони по окачването и амортисьорите ?

Юли 15, 2023, 08:29:13
Отговор #101

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Страхотен резултат , толкова време и усилия , но накрая кефа от постигнатия резултат  8)) Браво !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юли 15, 2023, 11:35:14
Отговор #102

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Ехаа всичко боядисано като чисто ново ! Аз не смея да нося части в новото вкъщи ,че ще ям боя :D Успяваш ли да намираш от БГ тампони по окачването и амортисьорите ?

Здравей, колега,

С частите хич не е лесно, ходя нося старите и оглеждаме по 2-3 пъти, че колкото пъти поръчам нещо по картинка идва друго. Колега, Любо с Renault 5 Alpine, вече сигурно ме мрази като ми види номера. :D
Идеята ми за колата е всичко което мога да намеря ново на хубави производители да го купувам. Защото с предната нямах възможности и сега виждам, че има пробойни.

Окачването е от чужбина купено. Ползвам: OLX, Bazar и между другото, купувам доста части и от стари магазини, който чистят наличности и разпродават на безценица. Мисля си, че всичко купено от OLX, Bazar или обява е по - хубаво от новите китаийски ментета.  O:-)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 15, 2023, 11:38:29
Отговор #103

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Страхотен резултат , толкова време и усилия , но накрая кефа от постигнатия резултат  8)) Браво !

Здравей, колега,

Преди месец може би два, бях в една дупка на отчаяние вечно работя правя нещо и никакъв резулат, а сега като почнах да събирам и душата ми се пълни ....



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 16, 2023, 10:20:29
Отговор #104

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Продължавам с актуализацията и свършената работа от вчера.








Надявам се днес да приключа и задницата. Плана за другата седмица е да приключа с рейката, да поставя резервоара, стойката и външната бензинова помпа, но преди това трябва да пусна ел. инсталацията в колата.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 23, 2023, 11:05:49
Отговор #105

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Ще напиша, какво остава да се направи, преди да се почне с монтажа на мотора в колата. (Надявам се 2-та седмица на август да се почне).
- Ел. инсталация да се постави на местата.
- Жило за ръчна спирачка, да се монтира и да върна кантара на място.
- Монтаж и боя на резервоара, след като го почистих външно, се оказа, че вътре също е перфектен.
- Монтаж конзола на парно, почистих добре всичко, смазах вентилатора и го проверих, че работят и трите степени.
- Шумоизолазия в купето.

Специално искам да благодаря на един колега Христо Сапунджиев, който ми изпрати да имам резервен люк и фарове оригинални Carrello.

Kачвам малко снимки, който съм си правил да ги имам, за мен.
Почистих разширителния съд след резервоара, който служи при малко гориво да няма прекъсване на мотора в завой. Нови скоби само остава да купя и да се качи заедно с резервоара.






Тук съм жълти, апарати за съжаление, но на зима ще ги направя в цвета на амортисьора. Не ми се разглобяваше тях първо направих и като извадих окачването, което беше купено преди 1 година, че не е жълто.  O:-)




Процеса на събиране съм заснел с централната конзола, реално от две направих една. Взех по-хубавите пласмаси и вентилатор. Всички жила са смазани със течен силикон, много лесно се движат.



Ето я и моторетката. Плана е да я пуснем отгоре, ще се демонтира преден капак и после ще се реди всичко около него.


Бронята, която пази рейката от турбината. Обработена с термо боя, след като я потистих добре.



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 28, 2023, 01:00:54
Отговор #106

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Страхотно свършена работа  :)

Юли 29, 2023, 13:59:03
Отговор #107

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Страхотно свършена работа  :)

Благодаря, колега :)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юли 29, 2023, 14:08:50
Отговор #108

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

След голяма борба тази седмица, мисля, че успешно приключих с първоначалното поставяне на ел. инсталация на колата. Успях да постявя всичко по местата, останаха някои букси, които и при демонтажа не бяха ясни, но като цяло успях да подредя на този етап хауса. Имаше и доста кабел, който беше премахнати.

Това е резултата към вчерашна дата.






Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 01, 2023, 14:42:01
Отговор #109

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Това с отчаянието и аз съм го преживявал - два пъти, но етапът, до който си стигнал не позволява отказване.
А това с прекарването на ел. инсталацията ми е една от най-досадните работи. Хубаво е при разглобяване, да се правят много снимки, и при сглобяване всички кабели и цели снопове да минават от там от където са минавали и преди разглобяването. Съдейки по видяното от снимките - вероятно си снимал.

Вижда му се края - успех!