Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27589 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2023, 13:00:30
Отговор #110

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Това с отчаянието и аз съм го преживявал - два пъти, но етапът, до който си стигнал не позволява отказване.
А това с прекарването на ел. инсталацията ми е една от най-досадните работи. Хубаво е при разглобяване, да се правят много снимки, и при сглобяване всички кабели и цели снопове да минават от там от където са минавали и преди разглобяването. Съдейки по видяното от снимките - вероятно си снимал.

Вижда му се края - успех!

Благодаря, за подкрепата колега. Виждам, че следиш темата. Да има направени доста снимки, но за съжаление има и изтървани някои моменти. Като си омазан до ушите и някакси не искаш да пипаш телефона.

Дано му се вижда края, че ще ме изхвърлят вече от вкъщи C:-)
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 03, 2023, 13:08:27
Отговор #111

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Малко спам, но мисля, че е хубаво най - накрая да има снимка на колата на 4 гуми, стъпили здраво на земетя!






Надявам се другата седмица, да започне монтажа на мотора в коша, определено реденето върви с пълна сила до късни доби ...


 
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 03, 2023, 19:53:29
Отговор #112

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Бавно, но славно  ;) гледам, че се получава кола  O0
Като бивш собственик на Уно турбо(МК1 обаче) имам смътен спомен, че корубите на огледалата фабрично бяха с цвета на купето, а задните светлини бяха затъмнени в зоната на мигача!
Уно турбо втора генерция съм виждал само веднъж наживо в София, но първо, че беше преди 30 години, второ - самата кола беше черна и не помня как бяха огледалата и стоповете при нея, та да питам - дали фабрично са както ги виждаме тук или само при МК1 при турбо варианта има визуални разлики?

Август 04, 2023, 00:47:24
Отговор #113

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Бавно, но славно  ;) гледам, че се получава кола  O0
Като бивш собственик на Уно турбо(МК1 обаче) имам смътен спомен, че корубите на огледалата фабрично бяха с цвета на купето, а задните светлини бяха затъмнени в зоната на мигача!
Уно турбо втора генерция съм виждал само веднъж наживо в София, но първо, че беше преди 30 години, второ - самата кола беше черна и не помня как бяха огледалата и стоповете при нея, та да питам - дали фабрично са както ги виждаме тук или само при МК1 при турбо варианта има визуални разлики?

Здравей, колега,
Относно моделите Fiat Uno Turbo mk1 и mk2 външната разлика е предницата, задния капак и нищо друго. Ще отговоря и по - конкретно на въпроса всепак съм собственик и на  Fiat Uno Turbo mk1. Първите години 1985-1986 година са с черни странични огледала, а след това са в цвета на купето. Относно стоповете има различни варианти, спрямо годините на производство. Винила на вратите също не всички модели го имат.



На този етап, не съм решил дали ще правя броните и огледалата в цвета на купето. Иначе тези стопове са само за модела Fiat Uno Turbo mk2, имам и затъмнени, но тези ми харесват повече.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 04, 2023, 00:54:12
Отговор #114

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Официално приключих с реденето на кабели в купето, мисля, че като за първи опит се получи добре. На мен ми харесва, че има някакъв ред вече и има възможност за проследяване, а не е лабиринт.






Ако успея петък, събота и неделя с задачките в понеделник се мести обекта на колата при мотора където започва монтажа му. Очертават се 10-15 дни доста забавна програма ...

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 11, 2023, 10:49:18
Отговор #115

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

След като успях да подредя вътрешната част на инсталацията, се хванах и с предната част, която беше почти същия ужас ... Финалния, резултат на мен ми хареса.

Прикачам снимки, за съжаления няма снимки да се види какво беше преди това. Доста неща пропуснах да снимам защото нямаше хич време.






Успешно завърших също и стойката на външната помпа, резервоара, рейката, шангите за скоростите, преден и заден теглич, стойка на скоростната кутия и всичко друго необходимо за монтажа на "сърцето на колата".












и от понеделник е в гаража, където се правеше мотора на колата ... Тук, мисля да прикача снимки само на целия процес, който завърши успешно вчера и колата е отново при мен с монтиран двигател.










Това е снимка, как изглеждаше преди и сега 1 година и 3 месеца по - късно ...




Има доста неща за довършване, но като цяло съм изключително доволен от постигнатото!  O:-) 8))

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 13, 2023, 22:33:03
Отговор #116

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Възползвах се от хубавото време уйкенда и направих една хубава автомивка на всички пластмаси, които трябва да се слагат. Много съм доволен, че всичкия прахоляк изчезна.

Това се получи:





Надявам се до края на седмицата да съм монтирал целия интериор вътре. Хубавото е, че всичко е готово и няма да чакам за нищо. Припалвам си мотора почти всеки ден и ги оставам да поработи 5-10 минути на място голям кеф.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 14, 2023, 20:12:51
Отговор #117

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехааа какво е чисто и подредено всичко ! Мокета е бая запазен и след прането е станал като нов. 

Август 15, 2023, 12:07:30
Отговор #118

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Ехааа какво е чисто и подредено всичко ! Мокета е бая запазен и след прането е станал като нов.

Благодаря, колега. Останаха малко работи, за изкусуряване, но на зима ще навлизам в дребните детайли. Исками се малко да я покарам колата преди да е дошло дъждовното време. Надявам се този уйкенд да отида на технически преглед с колата. Мокета го защихме на 3 места и след 2-3 часа пране и водоструйка светна, хубавото е, че гумите му са в перфектно състояние.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 16, 2023, 22:16:38
Отговор #119

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Определено добре ще ти се отрази да и се порадваш в хубавото време . Зимата е дълга и ще пооправиш това онова .