Автор Тема: Fiat Uno Turbo mk2 1992 - Rebuild  (Прочетена 27529 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2023, 11:53:54
Отговор #130

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
пазиш ли контакт на човека с коланите?

Септември 01, 2023, 07:27:33
Отговор #131

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Хайде стягай се за Родопи  :D

Боби, след като няма да хванем Густо Алфа 2023 година, ще се пробваме да се видим на твоето събитие.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 01, 2023, 07:29:23
Отговор #132

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
пазиш ли контакт на човека с коланите?

Здравей, колега,

Ники Марианов (0885 564 092) съм го писал момчето в телефона си.

Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 01, 2023, 13:30:58
Отговор #133

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер, мерси :) 

чакаме снимки от уно-то с напредък  O0

Септември 05, 2023, 12:58:42
Отговор #134

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Петък си взех реновираните джанти за колата, скоро ще взема гуми и ще ги поставя на колата. Джантите са от Fiat Tipo, защото оригиналните са Fiat Uno Turbo mk2 са 13", което е абсурдно за каране. Карал другата си кола на 13" и ми се е случвало на 3-та скорост да въртя гуми в движение.

Ето и малко снимки от свършената работа.



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 22, 2023, 19:09:29
Отговор #135

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Време е за малко актуализация на темата с Fiat-a, реално колата е събрана вече на 90%, минах успешно и технически преглед, който въпреки, че беше при приятели изрично бях помолил да проверят колата и намериха няколко дреболии, за които им благодаря.

След монтажа на новия малко по-голям маслен радиатор подмяната и на датчика за маслото вече няма проблеми и стряскащи появи на червени крушки. Направени са и нови маслени маркучи, защото дължината им не беше ОК.







Прикачам и малко снимки на доста дреболии, които направих по колата, а ми отнеха страшно много време.









За съжаление, стигаме до едно ОБАЧЕ и колата сега е разглобена защото една от гарнитурите на изпускателния колертор се предаде и се възползвах от това и да заваря и всмукателния също. Вече са взети и в най - скоро време ще са монтирани по колата.











Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 30, 2023, 00:08:59
Отговор #136

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Весела колега и приятно посрещане на Новата 2024 година. Живи, здрави и много късмет на пътя.  O:-) Мисля, че е време да раздвижа малко темата за любимата ми италианска колата. След като събрахме мотора първоначално и направи проблем с издухана гарнитура на всмукателните клапани, се наложи едно лудо в буквалния смисъл на думата разглобяване на няколко пъти исках да взема ългошлайфа и да реша мъките, но се стърпях.

Ще кача малко снимки от създалата се ситуацията, като специално искам да благодаря на колегата Пламен Арнаудов за съветите и помоща в гаража.








След като събрах всичко, колата отказа да пали и се оказа, че има и проблем с компютъра, разбира се нямах такъв резервен, но поне там имах късмет и успяха да го оправят, което ми спести около 600 - 700 лева. Оказа се, че е имало проблем при буксата, като там го фиксирахме, за да може да няма повече казуси. Между временно пристигна и новото предно стъкло от Англия, марка Pilkington. Kолегите от Триплекс - Варна свършиха страхотна работа с монтажа на стъклото.






След като приключих с ходенето по майстори, реално съм направил две разходки с колата, като причината е, че времето беше доста дъждовно през октомври - ноември. Едната дори беше днес след като колата не беше палена повече от 2 месеца. Причината беше приятел, който се прибра за празниците във Варна и искаше да види на резултата на живо.

Прикачам снимки от двете разходки:












Заключението ми е, че предстоят доста хубави емоции през новата 2024 година, като ще се постарая да участвам на максимално много събития.  8)) ::)



Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 31, 2023, 02:21:32
Отговор #137

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Реновирането на джантите къде се извърши? В специализиран сервиз ли ?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 31, 2023, 12:29:19
Отговор #138

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Реновирането на джантите къде се извърши? В специализиран сервиз ли ?

Здравей, колега,

Оригиналните фиатски джанти са правени сега, почистени на пясъкоструйка и прахово.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 31, 2023, 12:56:16
Отговор #139

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Официално затварям темата за 2023 година с един последен танц  O:-)














Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT