Автор Тема: Škoda 1000MB /Snezhana/ 1966  (Прочетена 41460 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2015, 22:12:43
Отговор #100

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Благодаря Ви колеги  :).


...Ти след като си решил боята на купето да е слонова кост, какво си решил за джантите и таблото - същият цвят или снежно бели?...

Лошото тук Роска е, че нямам хубави снимки на МВ-та в автентичен, нереставриран вид. Намерил съм всякакви други данни за всичко останало, но не и за цвета на таблото и джантите. Знам само, че при всички МВ-та джантите са бели и 90% от таблата също. Но това бяло дали е като бялото на купето или друго - можем само да гадаем. По лични впечатления мисля, че е с една идея с по-сив отенък, вместо жълт като на купето, но не мога да съм 100% сигурен.



.... Като добавим, че е семейна кола и това й е бил първият цвят, нека си остане така, както е избирана навремето. Аз също не съм се и замислял дали да сменям цвета на колата на моите баба и дядо. Беше,  както официално се води, цвят "палевый" 583, и си остана така...

И за момент не ми е минавало през ума да го сменям :). Даже и аз си изрових номера по заводската номенклатура - slonová kost 6001.  :D

Виждам дори, че майсторите които правят Шкодата и мая Рекорд Ц следват подобен алгоритъм - при мен също контолната боя е за запечатване на щприца,както и за намиране на последни неравности по купето.

Да, явно майсторите са си изградили определен тертип на работа, на база натрупания през годините опит.

Април 06, 2015, 23:39:47
Отговор #101

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жорка, сякаш и аз за мен бих си избрал снежно бяло с джанти и табло слонова кост, като този вариант сме го обсъждали с Петьо. Той ми спомена, че джантите вече са боядисани и аз затова любопитствам, дали не е решил да обърне схемата - купе слонова кост със снежно бели джанти и табло или всичко да е слонова кост. Ако решението е всичко косТ, Жорка ти ще си основният инспектор, за да няма очевидна разлика в нюансите и ако набитото ти око усети и полъх разминаване, веднага  да го накараш да боядиса джантите с боята на купето ;)....

Нямам думата. Петьо е голЕм инат и не ме слуша. :)
За цвета,казвам кой ми харесва от двата за МВ. Обаче и аз да бях, щях да търся оригинала на 100%. Това е ценното.
Както направих и с моята Шкода. Харесва, не харесва - пясъчно бежов по талон!
За МВто мисля, че на всякъде трябва да е с цвета на купето - табло и джанти. А таблото вътре май сивее....
Майстора е изпитан. Голям фен на ретрото - рядко се срещат вече такива майстори. Никой нямаше да се хване да прави това МВ от АБ...За тези, които не знаят - той прави моята Шкода и добрия резултат е гарантиран.
Петър върви по утъпкани пътеки. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 05, 2016, 00:19:19
Отговор #102

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
За да потвърдя по-горното мнение на Жоро, ще се включа с визуална информация по темата. Кадрите ги заснехме няколко дни след като колата се прибра от бояджията, където преседя над 2 години.
Няма да коментирам, разбира се, паленето от първия път след 2 години престой, то е ясно, шкодата си пали :) Важното е, че работи добре, и още повече - че изглежда страхотно!



Декември 07, 2016, 12:05:26
Отговор #103

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Браво, много се радвам за напредъка на Петьо, значи догодина ще мога да я видя вече готова събрана и може би дори да се повозя  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2016, 12:30:00
Отговор #104

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Епично боядисване! Най-накрая е готова :)
Вече е боядисана и е при теб. Нямаш оправдание да не работиш по нея :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 06, 2017, 19:53:33
Отговор #105

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Браво, браво! Сериозен етап е боядисването. След него идва чувството на удовлетвореност от похарчените пари, както и свеж стимул за завършване на започнатото.
Хайде, на Рали Розова Долина трябва да се возим вече.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 06, 2017, 20:42:46
Отговор #106

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Епично боядисване! Най-накрая е готова :)

Съвсем не е епично боядисването. Колата е готова/боядисана/ от преди година.
Не щях да го "топя" Петьо, ама не му давайте зор. Много е зает човека.
Даже няма време да влезе във форума и да си види клипа....и да напише два реда.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 07, 2017, 16:35:09
Отговор #107

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доколкото разбрах Пешо вече имал и някаква японска янгтайм класика, нормално е като си разпилееш усилията на няколко места да не остава време за всичко. Щом като не го видяхме дори традиционно на Родопи, значи работата е сериозна... то и при мен се очертава да стане подобно положение, та напълно го разбирам.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2017, 17:09:33
Отговор #108

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Доколкото разбрах Пешо вече имал и някаква японска янгтайм класика.....

Отскоро има, да. Въпреки, че не се е хвалил никъде, разузнаването работи. То е достатъчно да знаят двама-трима....
Само ще кажа, че колата е в чудесно за годините си състояние, което мен най-много ме радва.
За темичка е, но не съм оптимист. Може би на някой мноооого късен етап. То няма и кой знае какво да се прави по нея.
Салона е перфектен. Една боя само за освежаване....което ще трае 2-3 години.  ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 07, 2017, 17:31:48
Отговор #109

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Доклад от разузнаването - Silvia S 12 :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987