Автор Тема: ALFA ROMEO ALFETTA новата ни придобивка за бъдещи проекти !!  (Прочетена 65340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2011, 11:53:58
Отговор #180

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Егати красотата, направо се радвам като гледам така добре свършена работа. Пускай снимки да гледаме, че проека кефи много. Ама проекта върви понеже имаш и помощник  ;D

Април 06, 2011, 22:14:23
Отговор #181

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Леле, Краси, какви чудеса правиш с тези ламарини!!!  :o  Страхотно се получава! И много бързо действаш, само с нея ли се занимаваш в момента? Какъв цвят мислиш да я пръскаш като стане готова? Много са ти яки всичките теми, пускаш детайлни снимки на всичко, може да се види нагледно кое как става и как се прави. Пример за всички нас!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 08, 2011, 00:33:51
Отговор #182

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Благодаря за добрите думи
продължавам да режа ....голям проблем са ми гредите ,но и тях ще оправя
тя нова няма да стане ,но искам да изрежа и въстановя по важните възли от конструкцията
така че да се спре до колкото е възможно разпостранението на ръждата и да се заздрави конструкцията на автомобила
за да може да и се порадвам 4-5 години без отново да махам ръжди




тука на разположение имаме здрава греда от АЛФА РОМЕО 90 която е изградена от Бертоне на базата на
АЛФЕТА седан и това ще облегчи част от усилието







 :D :D :D

Centrum Transaxle

Април 09, 2011, 00:34:33
Отговор #183

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


Centrum Transaxle

Април 10, 2011, 22:32:18
Отговор #184

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,работата продължава с пълна сила ....продължаваме да къртиме ЯКО  :'( :'(











когато се реже при възтановяване на такива важни места от конструкцията е важно да се укрепи
купето за да не се чуди после човек защо не му пасват детайлите





























 :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 11, 2011, 00:25:02
Отговор #185

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Сега ще ви пусна и няколко снимки ......и не се стресирайте от тях всичко след това е възтановено в
оригиналният си вид ВЕЧЕ















 :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 11, 2011, 10:21:56
Отговор #186

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Става много добре. Няма какво да се стяскат , вече си се доказал като най-добрия  :). При тебе няма такова нещо да не стане.

Април 11, 2011, 11:05:55
Отговор #187

Неактивен ango

  • Публикации: 128
Оооо,не се стряскаме,въобще даже :P,имам Ланча Дедра 2000,или по точно-имах,до оня ден,когато реших да я разглобя да я огледам- :o :o :-X-само гредите са здрави!Семейство Флинстоун :D!Незнам как кола 91-ва год. може да изгние толкова!Но няма да я дам за скрап-има сантиментална стойност за мен,освет това е рядък модел-автоматик и дигитално табло-поне аз не сам виждал още такава ???То ще си стане процес на реставрация,успоредно с Тойота-та.....Та по темата-впечатлен сам от работата ти,колега,начина по който работиш с ламарината!Евала!Ако всички тенекиджии работеха така.....
Toyota Corona Mk 2 '74 RX12
Honda CRX "91
Subaru Legacy "92
Nissan Micra "94
Mitsubishi Pajero `92
Holden Commodore VS Ute `96

Април 13, 2011, 00:56:57
Отговор #188

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Много ви благодаря колеги  :D :D :D
В процеса на работа се оказа че автомобила е имал и лек удар във вратите и даже колонката беше мръднала и тъй
като не желая да има количества кит и вратите ,капаците и калниците по възможност е дъбре да не са кърпени и изправяни
поне така го правят грамотните сервизи извън България ....така че до колкото е възможно ще се придържаме към тази схема
смяна на трите врати и левият калник










 :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 14, 2011, 15:43:25
Отговор #189

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Доста старателно си играеш. Това е чудесно. А и това е хирургическа работа, ламарината. Тази част, все ми е била чужда и обикновено, като се стигне до кърпене дори на прагове само-. сменя се колата. Като са ми вързани ръцете, така е, уви.  Но, интересни са ми разни работи. Когато възстановяващ поизчезнали дъна на пода  :)), как се правят съответните заварки? На точки или прав, цял шев. Тия приказки, дето ги приказват всеобщо разни псевдостари майстори, капка-тон държи са глупости на търкалета. Забелязал съм, че освен да не ти изпаднат стелките на пътя, друго не става. Но, пък отстлабва значително конструкцията. Особено, когато са наплюти греди, рогове, страници и други носещи елементи.