Автор Тема: ALFA ROMEO ALFETTA новата ни придобивка за бъдещи проекти !!  (Прочетена 65429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2011, 00:03:58
Отговор #190

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Благодаря колега
Относно теникиджийската работа мога само да кажа че свестните майстори често си изграждат свои методи на
работа ,неописвани в никакви учебници защото в България няма такива .
Работата по реставрациите в България /по мои наблюдения /в по голямата си част се  базира в-у изграждането на стари или
втора ръка детайли ....и в много редки случаи с чисто нови компоненти от металическата част на купето на автомоблите .
Вследствие това и поради доста високите цени на нови ламарини аз съм си изградил начин на работа стриктно придържайки се към оригиналната конструкция на автомобила   И ...демонтирам много внимателно повредената част или част от даден детайл
КОПИРАМ ГО ...ако мога така да се изразя и доколкото е възможно ,да не забравяме че човешката ръка колкото и прецизна да е
не може да замени машината втози случай .
За заварките мога да те успокоя като ти кажа че когато завариш две ламаринки правилно и на добре почистено място и когато решиш да ги счупиш помежду им ,когато се счупят част от една точка където е правилно заварено остава на другата ламаринка което ти отговаря на въпроса КАПКА ТОН ДЪРЖИ ....имам в предвид здравината на една точка в една малка заварка
с СО2 .
Не съм привърженик на целите шевове ,защото колкото по продължително заваряваш даден детайл толкова повече се нагрява и деформира той .
Идеален пример за това е и начина по който се сглобяват купетата в завода от ПУНК ШВАЙЦ РОБОТИТЕ всяка точка е през определено разтояние ,цял шев можеш да направиш като перфектно презастъпваш точка до точка и то само там където трябва да снаждаш стар и нов панел на пода или на друго важно място където си изрязал част от старият детайл .
Снаждайки различни елементи от конструкцията на местата където трябва да се захващат към други детайли се разпробива
със специална боргия след което се проварява така че да скрепиш правилно двата детайла .
При заваряване на ламарина с различна дебелина или изтънена и почистена оригинална и нов детайл заварките се изпълняват ВИНАГИ в посока към по дебелата част от детайлите като по този начин не се отварят дупки и при разливане на заварката държи еднакво и в двете части на сглобката .

Благодаря за вниманието  :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 15, 2011, 07:56:56
Отговор #191

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
ха че то у нас да няма някьде училище за автотенекеджии ти сам знаеш колега как се учи този занаят с много труд и поучаване от собствени грешки и понеже си минал по този пьт което си личи по работата ти затова за неспециалистите  в тази област може намесата да изглежда брутална но това е истината една перфектно свьршена работа от твоя страна поздравления  за което имаш и от мен . А двама автотенекеджии които да работят по един и сьщи метод предполагам едва ли ще се намерят

Април 21, 2011, 22:52:23
Отговор #192

Неактивен kirkooo

  • Публикации: 15
  • KIRKOOO VINTAGE garage
Колега случайно да си я купил от Овча Купел тази кола и да е със заваряваня генерация?

Април 22, 2011, 23:30:14
Отговор #193

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Колега случайно да си я купил от Овча Купел тази кола и да е със заваряваня генерация?
Автомобилът не е закупуван от Овча купел а от Лагера
в Овча купел имаше от същият модел и същият цвят произвеждан за Щатите и аз имах желание да го закупя
но изчезна на някъде без следа ...ако имаш информация за него я сподели ще е полезно
 :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 22, 2011, 23:51:14
Отговор #194

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,още малко отметната работа ....за жалост ще се наложи и да изправям част от заден десен калник
някой ПИШМАН бояджия го е скулптурирал с 1см кит













още малко дребни но бавещи ни подробности в дясно и се прехвърляме
в лявата част ....за сега изоставам от графика с 1ден и 8 часа ...
дано в лявата част няма нещо което да ме забави и изненада  :D :D :D
Centrum Transaxle

Април 23, 2011, 22:59:12
Отговор #195

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 738
Другата седмица имам два неработни дни и идвам да те проверя какво й правиш на Алфата  :))
Наистина, най-добрия!!!  :)

Април 24, 2011, 02:46:28
Отговор #196

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Заповядай да пиеме кафе и да си поговорим  :D :D :D
Centrum Transaxle

Май 11, 2011, 00:36:28
Отговор #197

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872




















 :D :D :D
Centrum Transaxle

Май 14, 2011, 23:46:04
Отговор #198

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Работата продължава






















по груби изчесления върху заварките ще има 1.5 мм кит ...само толкова ...скулптури няма да правя
поне не върху автомобилите
Centrum Transaxle

Май 15, 2011, 21:57:05
Отговор #199

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 738
СУУУУУУУУУПЕЕЕЕЕЕЕЕЕР!!!!!!!!!!!  :D