Автомобили > Японски автомобили

1978 Datsun 280z

(1/27) > >>

75 turbodelta:
Здравейте колеги , от доста време се чудех каква кола да си взема да си уплътнявам свободното време (не че имам много такова)и след доста търсене на класики на местния пазар , попаднах на тази красавица! Колата е Датсун 280z произведен през август на 1977 (набор ми е) , която заради спецификите на Американския пазар по талон се води модел от 1978 . Естествено е в плачевно състояние, но почти без ръжда , не се беше движила от 2016 година и като цяло проблемите са и много , но добрата вест е че вече се движи и си я карам до работа и обратно. Идеята ми е да не се разглобява тотално , а да се прави поетапно и чак когато е напълно изправна механично и с подновени интериорни и екстериорни части , някой ден ще я разглобя за да се боядиса в оригиналният и оранжев металик(Copper metallic). Също така няма да се придържам към оригинала а ще бъде така нареченият : restomod ! Ето я и нея !



Ежедневката тегли проекта в ремарке под наем :)


И вече прибрана в новия си дом !


Първата и баня след 8 години престой в пустинята на Аризона !


Последва изпразване на интериора и изхвърляне на всичко което е в лошо състояние .



След като запалих мотора реших че първата работа е да имам спирачки , за да мога да я тествам ,последва профилактика на предните спирачки и подмяна на проблемните неща .




Доста време и внимание отделих на горивната система която е Японска версия на L-Jetronic, свалих резервоара и го почистих и подмених всички маркучи около него , последва нова горивна помпа заедно със подмяна на всички необходими марркучи и скоби и горивен филтър и накрая завърших с чисто нови дюзи и горивен регулатор .






Има и още доста свършена работа , но в следващият пост !

Рапорт даден  O0

didotooo:
Ахх Америка :D Надявам се един ден да я посетя . Напук на мнението ти ,че е в плачевно състояние , бих казал ,че е в завидно даже ! Европейските идват при нас с толкова много ръжда , че се налага да се изграждат наново... Изглежда готино с тия ''Louvres'' на задния прозорец и спойлера. За съжаление цените на S30 Шасито вече са доста солени иначе съм мераклия . Предполагам когато си на място е доста по - лесно да се сдобиеш с нещо дето прилича на кола и е на поносима цена. Поздрави и ще следя темата !

75 turbodelta:
Нормалната цена за автомобил като моя , започва от около 9-10к долара . Хубавото е че съм в Невада , където ръжда няма и проблемите на колите са по скоро от механично естество , естествено и боя няма ...отдавна е изгоряла от слънцето   :)) :)) :)) Конкретно моята кола я купих за 4500$ от един Мексиканец който се е опитвал да я съживи от 2016 до сега , но без успех и 24 часапо късно я карах за първи път  :)) :)) :)) Попринцип ако човек в Европа иска такава кола , далеч по добре е да се намери и докара от тук , поне няма да градиш купе от нулата , че и по зле даже  O0

Bogi:
Честито за колата, много да те радва !!

За пръв път ли имаш стара кола ?
Какви други марки гледа ?

Благодаря

75 turbodelta:

--- Цитат на: Bogi в Януари 19, 2023, 04:51:32 ---Честито за колата, много да те радва !!

За пръв път ли имаш стара кола ?
Какви други марки гледа ?

Благодаря

--- Край на цитат ---
Благодаря , не не ми  е за първи път ,имал съм доста проекти през годините ,но тази кола отдавна я заглеждам като модел и ето че вече съм собственик на такава . Гледах стари американски купета, Алфа Ромео  също и Мерцедеси , но просто това купе си ме влечеше отдавна  O0

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия