Автор Тема: Toyota Celica 1990 - Carlos Sainz replica  (Прочетена 9359 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2023, 01:27:32
Отговор #20

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Единственото работещо решение е , да ги пръснеш с високотемпературна сребърна  боя  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Август 20, 2023, 18:18:22
Отговор #21

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Здравейте,в тази тема не съм писал отдавна,генерацията я пръснах с  термобоя по заварките.Като цяло много готина кола за каране,много си ме кефи,но за съжаление от както съм я направил съм и навъртял около 150км,много работа и ангажименти,а и имам и друга кола за всеки ден.Още от самото начало си бях решил освен визуално да прилича на рали версията,да направя и двигателя максимално близо до ралито.Докато беше Митко в Англия,ми поръчваше  и събираше нужните части.И така вече имам всичко нужно за направата на мотора.Първата,но и най  важната част беше водно въздушния интеркулер.Това нещо няма намиране,не се продава и като резервна част.Единствения шанс да се намери е ако се вземе от 1 от 5000 пуснати бройки за рали хомологацията коли,но тези бройки Селики станаха страшно скъпи.Единстнвения ми шанс бе да следя всички Селика форуми,за някоя ударена на части.И за мой късмет излезе такава  обява много бързо.Един украйнец разпродаваше перфектна кола на части.Много хора го искаха от целия свят,но имаха някакви съмнения,както и аз де,да не е някаква измама.А преди тази обява имаше друга обява от Америка за такъв интеркулер,и се продаде на първата минута с 1000 лв по скъпо.Нямаше какво да му мисля и рискувах,преведох му парите,бяха 2 доста дълги седмици,докато пристигне,но всичко беше точно.


При този модел интеркулер  водата охлажда нагнетения въздух от турбото.Антифриза се налива в интеркулера,има една огромна водна помпа да го  върти през един воден радиатор, със собствена  ел.перка

А това е моторния отсег на ралито


Август 21, 2023, 00:12:11
Отговор #22

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Колега, колата става супер яко!

Заварките при мен с температурна боя се държат ок. Както спомена и колегата 75 turbodelta
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Август 21, 2023, 20:03:11
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това е невероятно как си успял да намериш този кулер и то толкова бързо и на добра цена . Никак не е лесен проекта , но като буташ яко се случва.

Август 21, 2023, 22:47:42
Отговор #24

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Само не разбрах , защо не заваряш с неръждаема тел с ЦО-то ,като по този начин да си спестиш мъките с ръждата за в бъдеще  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Август 24, 2023, 15:31:53
Отговор #25

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Само не разбрах , защо не заваряш с неръждаема тел с ЦО-то ,като по този начин да си спестиш мъките с ръждата за в бъдеще  8))
Пробвах с неръждаема тел,но заварката става много грозна и на шупли,звънях на един приятел,който се занимава профисионално със заварки и изработка на генераций,каза ми,че и при него се получавало така и затова само на аргон ги прави.Както и да е зимата ще му дам да ми извари даунпайпа,от турбото до генерацията,там е на 76мм.А това са кованите  биели и буталата.


Август 26, 2023, 16:42:16
Отговор #26

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Още 2 важни детайла от проекта,Турбото и нещо,което задължително исках,за да предубие моторния отсег рали визията,а именно кевларения дифозьор с две 300мм перки за охлаждането.При стандартната турбо версия,има една перка зад водния радиатор и една пред водния радиатор за интеркулера.А самия дифозьор взех от Англия от хората,който навремето са подготвяли Тойотата за световния рали шампионат,любопитното е,че японците са нямали намеса,рали колите са разработвани и правени в Европа от TTE(Toyota Team Europa).И един от главните разработчици е англичанин,който все още подготвя рали коли и прави и продава състезателни части за Тойоти.


Август 30, 2023, 13:39:32
Отговор #27

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Страхотен проект :)
След модификацийте на мотора, на предно ли ще остане?

Август 30, 2023, 21:41:15
Отговор #28

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Страхотен проект :)
След модификацийте на мотора, на предно ли ще остане?
Благодаря.И това го има заложен в проекта,да стане 4х4  >:D .Излизат донори,предимно от Англия,но всичко с времето си,живот и здраве догодина да направя мотора,и след това.
А ето и още малко детайли от проекта.Смукателния колектор с дросела.Поне тези части се намират,относително лесно и са без пари.Причината е,да има много за продан и да са евтини,е че са доста неефективни от към пълнене,за всеки цилиндър има по 2 канала.А собстениците който искат да тунинговат колите си над 350-400к.с.ги изхвърлят и вземат от следващите модификаций Селики.Този модел колектори се монтират освен на  Карлос Сайнц модела и на обикновената Селика Турбо,и на Тойота МР2.
Понеже се придържам към хомологациония фиш,а и целта ми е 300коня,като на рали версията,реших да съм с такъв коректор.
Това е моя

а това е предпочитания от тунерите колектор, от следващата модификация на Селика.

Между другото моя колектор и дросела,Митко ги мина на водното бластиране.

След това се заех с някой преработки,който се правят на дросела и колектора при рали варсията.Примахнах 5-тата дюза която стърчи в колектора,веднага след дросела.

След това се избива едната технологична тапа на колектора и на нейно място се набива дебела алуминиева тапа с резба,там се навива датчика за измерване на входящата температура.


Другата модификация е премахването на TVIS системата,тази система държи до 4500 оборота затворени 4 от 8 отвора,именно за това и колектора е 8 канален.На следващия модел Тойтота се отказват от тази си система и колектора си става с 4 отвора с размера на главата.


По дроселовата клапа модификацията е премахването на стъпковия мотор заедно с водното затопляне.





Август 30, 2023, 21:48:30
Отговор #29

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Следя с интерес но ако наистина си решил да сътвориш 4х4 от каросерия с предно ще ти трябва цял или поне 2/3 донор каросерия.
Успех!
retrobs.com