Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406424 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2016, 22:36:02
Отговор #2920

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
според мен може да излезе доста добър нео-ретро вид от това, което са направили до момента, и наистина колата изглежда пропорционално доработена. има редица такива доработки и върху шкоди ;)     интерпретацията на шкодова тема върху ауди р8, на аватара на колегата отгоре, едва ли е изглеждала много по-добре в началния стадий на работа и напасване ;)

Хм, тая е гнусна, ама един мой познат, от по-сериозните и стари членове на БАК Ретро /освен други интересни коли, има и хубаво реставриран червен Гогомобил седан 2 врати/ тия дни ми показа снимки на напълно реставрираната му, и почти съвършено преработена оптически на бус Т1, и то Самба, Застава 900.  :))
Вкл. бе и с голям горен гюрук, какъвто и точно версията Самбата има.

На снимките си беше дори на втори поглед баш Фолц Т1, вкл. с всички лайстни, брони и детайли.
Издаде го само по-ръбестия преден джам на Заставата бус /реално Фиат бусче със заден мотор/, както и това, че тя е точно 4/5 от размерите на Фолц Т1.
Иначе, егати перфектната каросерийно-панелна конверсия, вкл. и на леко умалените на размери лайстни и двойни експортни брони.

Юни 24, 2016, 11:43:26
Отговор #2921

Неактивен ra1k0v

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Хм, тая е гнусна, ама един мой познат, от по-сериозните и стари членове на БАК Ретро /освен други интересни коли, има и хубаво реставриран червен Гогомобил седан 2 врати/ тия дни ми показа снимки на напълно реставрираната му, и почти съвършено преработена оптически на бус Т1, и то Самба, Застава 900.  :))
Вкл. бе и с голям горен гюрук, какъвто и точно версията Самбата има.

На снимките си беше дори на втори поглед баш Фолц Т1, вкл. с всички лайстни, брони и детайли.
Издаде го само по-ръбестия преден джам на Заставата бус /реално Фиат бусче със заден мотор/, както и това, че тя е точно 4/5 от размерите на Фолц Т1.
Иначе, егати перфектната каросерийно-панелна конверсия, вкл. и на леко умалените на размери лайстни и двойни експортни брони.


На снимки може и да е добре, но я разгледах на Александър Невски, наистина има прилика с т1, но е дооооста далече..

Юни 24, 2016, 12:19:55
Отговор #2922

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За мен това е добър пример за изпростяване. Обезличава се и оригиналът и моделът, който имитира, но както и да е, всеки си има свои разбирания. Също недоумявам и боядисването на коли в розово, като тук вече си мисля, че не става въпрос на някакъв вкус, а за липсата на такъв, за далтонизъм или нещо друго :-*... Както и да е, шарен да е светът, да не е скучно :).

Юни 25, 2016, 00:34:16
Отговор #2923

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Aми Роска прав си.
Иначе човека със Заставата/Т1 е по принцип традиционалист и другите му коли нямат даже и широки джанти присадени.
 ама тая пуста мания по т1 хваща даже и фините ретрроманиаци.
Ми то всеки стар чичка сега съжалява, че не сие купил по една Самба през 80-те са някокко хиляди марки, ч еи лева даже.
И особено сега, тия чички като гледат че специално Самбите са по 100000+ евро хубавите, даже и правоверните Фолц маниаци сред тях изтрещяват в лошия и антиретро реакно смисъл.

А сред Фолцаджиите другото супер напъване, дето ми е непонятно, е манията по фалшиви Спидстери.
Бившия председател на БАК Ретро, колегата Владо Топалов, например купи сега една пластик Спидстер отливка, барабар с правена къстъм рама за под нея /поне е с тесни автентичен вид калници/ и си мечтае да си реже една негова налична костенурка 1300 за донор, и да прави завършен комплекта, примерно още това лято.

На моите възражения, че за парите на отливката и конверсията щеше да си купи доста хубаво оригинално от 70-те и 80-те Апал, Албар или друга стара доказана КИТ-кар марка бъги, вика:
- Ее ама друго си е на форма спидстъра.  :))
Друго си е, ама пак си е гадна пластик-фантастик коруба с купешки мотор.
Няма да е с оригиналното изцяло метално ламарина или алумин боди, нито ще е с ориг. 356 тип мотор.

Юни 29, 2016, 09:20:13
Отговор #2924

Неактивен rado125

  • Публикации: 111

Юли 01, 2016, 11:32:51
Отговор #2925

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Интересна София, явно все още изскачат от "брашнения чувал" :) Само дето датата на снимките е доста стара, е възможно просто апарата да не е бил настроен...
Ще пусна тук една оферта, понеже колата не е моя и дори не на приятел или познат, а получих инфото от 2-ра ръка. В Шумен се продава НСУ Принц 1000 модел 1965 г. гаражна и много запазена, цвят бордо. Снимки нямам, понеже собственикът вече е на преклонна възраст и не умеел да борави с такава техника, нито пък с нета, затова помолиха мен да пусна инфото тук. Колата има редовни документи, но е още с черните номера, което предполага, че не е карана от близо 10 г. и вероятно спряна от движение. Доколкото разбрах човекът има поне още една такава за части, освен това притежавал и хубава Ланча Бета явно в движение, но в момента била в сервиз за някакъв ремонт. Ориентировъчна цена за НСУ-то 5 000 лв. За колегите евентуално проявяващи интерес към тези коли, да търсят Христо Бакалов от гр. Шумен на тел. 0887161097
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 01, 2016, 15:08:04
Отговор #2926

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Известно ли е Бетата с кое купе е? Или за информация на посочения телефон...
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 01, 2016, 15:21:20
Отговор #2927

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Без претенции да знам колите в Шумен, но в Шумен Бета в движение не съм виждал.
Наскоро "зачезна"  Ланча Делта от първите и ме съмнява, че е за нея е даденото инфо. Караше я също възрастен човек...
Предполагам това е колата, но все пак има посочен номер и който звънне ще има информация.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Юли 07, 2016, 10:37:02
Отговор #2928

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 08, 2016, 18:58:52
Отговор #2929

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Standard Vanguard, който май не се сещам да съм виждал досега, но предполагам има достатъчно запознати с конкретната кола:
http://olx.bg/ad/retro-avtomobilstandard-vanguard-ID639rG.html#fac4f5a7a4





А тук се е скътала една Волга М21, чиято обява по име на колата няма как да бъде открита:
http://olx.bg/ad/retro-abtomobil-ID67Jmv.html#fac4f5a7a4