Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406190 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 08, 2016, 15:34:20
Отговор #3000

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Цитат Бумър
"Неведоми са пътищата господни!
Но нека гледат, нека се учат.
Повечето от влизащите в сайта са тук не защото обичат класическите и въобще редките коли, а защото доходите им са такива, че могат да карат само коли отпреди 20 години.
И каквото и да им предложиш все им е скъпо.
Накрая ще си изхвърля частите за скрап, но няма да ги дам без пари"

Не те познавам колега лично, но да ти призная, толкова неадекватно мнение досега не бях чех в сайта.

Всички, които познавам тук във Варна, обичат ретраците, независимо че карат коли отпреди и 30 години. Праав си само за скъпото.
Колко пари ще получих за скраб:
0,21 ст желяза
1.80 алуминии
Колкото и да е без пари - сравнението е много жалко.
За да си подкрепиш горното мнение - покажи каква ти е ретро колата и също и ежедневната такава, да не забравиш и стойностите им.
Нищо лично
Поздрави

Септември 08, 2016, 15:37:09
Отговор #3001

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Неведоми са пътищата господни!
Но нека гледат, нека се учат.
Повечето от влизащите в сайта са тук не защото обичат класическите и въобще редките коли, а защото доходите им са такива, че могат да карат само коли отпреди 20 години.
И каквото и да им предложиш все им е скъпо.
Накрая ще си изхвърля частите за скрап, но няма да ги дам без пари.
Милене дрънкаш глупости. Въпрос на избор е кой какви доходи генерира.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Септември 08, 2016, 15:41:30
Отговор #3002

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако цялата тази безплодна дискусия е тръгнала от моя коментар по обявата за Дипломата струващ 200 бона, знайте че имах съвсем друго предвид... но както и да е, кой ме разбрал - разбрал O:-)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2016, 15:44:12
Отговор #3003

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Аз съм качил снимки на колите си, ама кой да ги види.
В момента не работя, но колкото и да съм зле финансово, все намирам пари да инвестирам в колите - малко, бавно, но непрекъснато.
А за скрапа, не заради парите, а защото това е моят начин на протест срещу прекупвачите и спекулантите, които уж обичат ретрото, а всъщност изнудват продаващите.
А и не съм Бумър, ама кой да чете.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 08, 2016, 16:09:31
Отговор #3004

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
http://www.alo.bg/4164982

Това ми изглежда доста оригинално запазено, зависи обаче колко ще му търсят... но изразът "по договаряне" по-скоро ми подсказва, че ще да е от "любимите" на bomber търгаши ;)

И още нещо интересно - http://www.olx.bg/ad/retro-folksvagen-kostenurka-ID6dinc.html#fac4f5a7a4

Ако съдя по пътепоказалците в колонките това оригинално трябва да е било поне "овал" и може би в последстеие да са му сменени броните, задното стъкло и други дреболии. На последните снимки се виждат именно оригиналните брони и стопове.

« Последна редакция: Септември 08, 2016, 16:16:04 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2016, 18:29:45
Отговор #3005

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... И още нещо интересно - http://www.olx.bg/ad/retro-folksvagen-kostenurka-ID6dinc.html#fac4f5a7a4
 
Ако съдя по пътепоказалците в колонките това оригинално трябва да е било поне "овал" и може би впоследствие да са му сменени броните, задното стъкло и други дреболии. На последните снимки се виждат именно оригиналните брони и стопове.

Моделите от '58-ма и '59-та вече са с голямо стъкло, но все още са с показалци в колонките, колата си е ОК ;)

Септември 08, 2016, 18:54:28
Отговор #3006

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Прав си - оказва се, че дори до 60-та г. има все още модели с показалци... голям анахронизъм, но Костенурката си е анахронизъм по принцип :) Значи и годината в обявата е ОК

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2016, 22:46:07
Отговор #3007

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Накрая ще си изхвърля частите за скрап, но няма да ги дам без пари.

Това е шега предполагам...
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 09, 2016, 10:45:35
Отговор #3008

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Колегата се извини с второто си мнение.

Явно не съм бил разбран по напред.

Когато се купува ретро кола, трябва да се прояви и СЪОБРАЗИТЕЛНОСТ. Действаш -  или купуваш или капарираш, както в случая даже и е под пазарната стойност.
Търгашите не спят и най лошото е че те имат винаги оборотни кинти, за разлика от повечето от нас.
От друга страна, явно човека е бил притиснат да освободи паркомястото. Десет души ако ходят да я гледат и после мислят месец, единадесетия ще я купи без пари. Същото се случва и при мен. Купувачите с най голям мерак и желание са с най малки възможности.
Поздрави

Септември 09, 2016, 12:58:41
Отговор #3009

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Много готин и отлично реставриран Дипломат купе с американски V-осмак, но ако случайно имах 200 бона евра целево заделени за ретро кола едва ли бих ги инвестирал точно в него... ::)
Ултра рядка кола.  O:-) Под или над 300 броя са правени само от това хардтоп купе, нещо такова.
Иначе да, извън това, че е рядък Опел купето, за платежен хард-кор ентусиаст на тема необичайни конструкции, колата би била скучна.
Все пак тя си е ачик-ачик универсална интермедиейт размер ГМ разработка, продавана през средата на 60те и под повечето от УС-марките на Генерала.
« Последна редакция: Септември 09, 2016, 13:01:30 от USfan »