Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1405910 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2014, 12:27:43
Отговор #1930

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колкото и да е рядка според мен цената по ще приляга за реставриран екземпляр... все пак е само една серийна Волга. Преди години /може би края на миналия и началото на новия век/ същия модел гниеше близо до пазара Д. Петков, тогава ми направи впечатление решетката, но не съм предполагал че ще стане чак такава колекционерска икона, иначе да съм я прибрал за "черни дни" ;)
Как за реставрирана, бе човек:) Попитай Васко колко му излезе реставрацията на неговата, при условие че с баща му са си кадърни и много от нещата си ги правиха сами, а имаха и условията. Една нормална втора серия в задоволително състояние е между 4000 и 8000лв, първа серия няма как да е под 10000лв., освен ако не си много на зор и търсиш сделка в рамките на няколко месеца.

Декември 28, 2014, 12:31:35
Отговор #1931

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Мисля, че грешиш. Искал си да кажеш "ти става ясно какъв човек я е притежавал", сега наследниците които я продават са друга бира.
Е, колега, нямам толкова инфо, просто видях на снимките и пълничък възрастен човек, не знам дали е починал, но приемам забележката:) Обикновенно такива коли се продават след като умре човека, дето е милеел за тях.

Декември 28, 2014, 13:07:53
Отговор #1932

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Как за реставрирана, бе човек:) Попитай Васко колко му излезе реставрацията на неговата, при условие че с баща му са си кадърни и много от нещата си ги правиха сами, а имаха и условията. Една нормална втора серия в задоволително състояние е между 4000 и 8000лв, първа серия няма как да е под 10000лв., освен ако не си много на зор и търсиш сделка в рамките на няколко месеца.
Да, прав си с уговорката - зависи как е реставрирана, имах предвид поне козметично... и за другото сигурно си прав, макар че не следя цените - куриозите на търсенето и предлагането, подобно на лудите цени на детските москвичи с педали :) От моята камбанария такива скрапери си струват подобни пари само ако са супер дърти атрактивни предвоенни модели, а от по-новите само ако са произведени в серия под 1000 бр.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2014, 16:01:24
Отговор #1933

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
И аз мисля, че има разлика от Волга 3та серия до Волга 1ва серия.
Всички знаем колко малко са останали от 1ва серия в България.
Това автоматично вдига цената.
Отделно, че един поочукан екземпляр в напълно оригинално състояние или с минимални намеси също струва повече от същият модел, но реставриран по нашенски.


Аз лично не вярвам тази Волга да се задържи дълго в продажба.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 28, 2014, 16:32:43
Отговор #1934

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Реставрацията на 21 - ца хубаво и нежалено излиза около 9999 лева , смолянчани са ми споделяли открито , а и имаме и майстори
с опит в тази насока. Видял съм 2 реставрирани от до , живот и здраве предстои да видя и трета. :)

Колата е много ценена , подробна и детайлна. А тази първа серия е находка , аз мислех че няма в БГ , но гаражите и плевните
винаги са повече от въображението. O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 28, 2014, 18:03:24
Отговор #1935

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Реставрацията на 21 - ца хубаво и нежалено излиза около 9999 лева
От опит Ви казвам, че излиза много повече, ако ползваш изцяло външни майстори и не си работиш сам по колата !!!
п.п Забелязвам, че хромираните елементи /брони, решетки/ на въпросната Волга са неразглобяеми, което автоматично заради размера отивате за прехромиране в чужбина, а там само тази услуга ще струва ..... доста пари.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 18:15:00 от vasko4 »

Декември 28, 2014, 18:32:05
Отговор #1936

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
От опит Ви казвам, че излиза много повече, ако ползваш изцяло външни майстори и не си работиш сам по колата !!!
п.п Забелязвам, че хромираните елементи /брони, решетки/ на въпросната Волга са неразглобяеми, което автоматично заради размера отивате за прехромиране в чужбина, а там само тази услуга ще струва ..... доста пари.
ако се направи в Истанбул, хромирането на броните ще е около 1000 лв най малко. Ако успеете да ги прекарате през границата разбирасе...

Декември 28, 2014, 20:57:50
Отговор #1937

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
п.п Забелязвам, че хромираните елементи /брони, решетки/ на въпросната Волга са неразглобяеми, което автоматично заради размера отивате за прехромиране в чужбина, а там само тази услуга ще струва ..... доста пари.
Чух, че в Турция хромират такива големи детайли на разумни цени, но не знам какво е качеството... Вальо Манджуков май беше пробвал там. А за цената на реставрацията е напълно вярно, ако човек иска да стане както трябва... и в повечето случаи тези вложени средства са невъзвръщаеми при евентуална продажба.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2014, 21:50:06
Отговор #1938

Неактивен Denislav22

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Имам стопове за нива 1.7 ако някои ги иска да се обади :) тел:0876392490

Декември 29, 2014, 10:45:26
Отговор #1939

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Радио за Датсун 280z    http://olx.bg/vintage-1970s-280z-datsun-car-stereo-by-clarion-rn-479g-part-286-4914-00-i66048266

 O:-) платката е златна затова цената е такава...
Nissan Sunny N13 GTI