Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406320 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2014, 17:12:03
Отговор #1940

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
на 19000км. за 1200лв. http://www.cars.bg/c972629  уаууууу :o

Декември 29, 2014, 18:28:33
Отговор #1941

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
на 19000км. за 1200лв. http://www.cars.bg/c972629  уаууууу :o
Изключително здрав автомобил, карал съм такава служебна и останах изненадан. Проста като конструкция кола, базирана на Фиат 131/132, без модерни системи и електроники. Даже тази е гледам с по-новите мотори, тази дето я карах беше от старите фиат двигатели с долен разпределителен вал.Части за тази кола в България няма, но пък в Турция не е проблем.
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 19:36:47 от michev »

Декември 29, 2014, 19:24:56
Отговор #1942

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мдам... ново, ама турско - турско, ама ново! :)) Едно време преди 15-20 г. ги внасяха и тук главно за таксита, но не помня кой беше вносителя.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2014, 19:42:43
Отговор #1943

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Вносителя им беше фирма с "Арес" в името, офисът им беше в Красно село или Белите брези, в източната част към бул. "България", а фирменият сервиз беше в Овча купел.

Декември 29, 2014, 20:50:35
Отговор #1944

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
Радио за Датсун 280z    http://olx.bg/vintage-1970s-280z-datsun-car-stereo-by-clarion-rn-479g-part-286-4914-00-i66048266
O:-) платката е златна затова цената е такава...
имам предложение към модераторите да направят раздел за "надценени обяви". предполагам, че раздела няма да остане без "материал", а и ще бъде с хумористична насоченост.
ако съм сбъркал мястото за предложението, моля да ме извините.

Декември 29, 2014, 21:11:36
Отговор #1945

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Това че за нас са си много пари за радио не значи че не струва толкова  :)) В момента в ибей има само още 1 такова, което се продава и то за 175 британски паунда, което пък се равнява на точно 436 български лева  :)) А пък като се има впредвид, че това може би е единствено такова в България цената си е доста добра.. Не знам до колко следите подобни обяви, но за стара японска аудио техника хората дават луди пари по цял свят, а явно има и защо  :))

Декември 29, 2014, 21:39:02
Отговор #1946

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
на 19000км. за 1200лв. http://www.cars.bg/c972629  уаууууу :o

Много хубав Тофаш, струва си парите отвсякъде.  :)
А тия тъпаци в обявата го писали Талбот,  :)) вместо Фиат 131 примерно.
Иначе в средата на 90-те доста ги внасяха такива чисто нови в БГ, маа повече комбита версии бяха.

Декември 29, 2014, 21:53:48
Отговор #1947

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Цената е меко казано надценена - поредния, които си мисли, че е хванал Господ за шлифера. В Ebay се намират на сносна цена - просто човек трябва да има търпение. Със сигурност има още едно такова в България - преди половин година си го купих от колега за двуцифрена сума между 20 и 30 лева в доста добро състояние. Това е модел на Кларион слаган фабрично в доста модели на Датсун включително Z и Cherry в края на 70-те и началото на 80-те. Само че за това радио в обявата, както и моето има една подробност - работят на средни и дълги вълни - практически неизползваеми у нас и са моно. Така при мен след първоначалния ентусиазъм ме хвана яд, че ако го сложа ще е като картинка на таблото. Намерих във Варна един радиотехник, който ми предложи да го направи да работи на къси вълни. Добре че го отложих, защото преди няколко дена тук видях обява на колегата Иван с белия Москвич от Варна. Само че неговото се оказа от по-съвременната версия Кларион слагана на същите модели Датсун, която работи на FM, има стерео и има 5 - пинов извод за касетофон. Използвайки този извод, с модифициране на кабели мисля да си направя система, която да възпроизвежда MP3 през радиото и колонките на автомобила. Така примерно от телефона може да се слуша музика с добро качество, без да се загрозява вида на таблото с неща, които не им е там мястото. Ето и линк, ако на някой му върши работа.
http://www.311s.org/pmwiki-311/pmwiki.php?n=TechSection.MP3ForDatsunClarion

Декември 29, 2014, 22:37:19
Отговор #1948

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
може би трябваше да уточня какво аз разбирам под "надценено". когато някой реши да сравнява стоката си с цените в Ибей, ами да го пусне там. тук при нас има "продавалник" и "базар" и цените са в лева. а относно препоръките на продавача, че ще се направят "много пари" в ибея - това ми е смешното -  който иска да го послуша. да купи стоката /каквато и да е, не е необходимо да е само радиото има и други сравнявани с ибей/ и да пробва как ще направи "печалбата". а в Ибея не всичко може да се продаде. опитайте да продадете като пишете, че стоката е в България и ще видите колко обаждания ще има... тук сигурно има по-вещи в продажбите в ибея от мен, може да кажат дали съм прав или бъркам. аз само купувам от ибея, защото не мога да се реша да "продавам" след два неуспеха.
 а относно стойността на радиото - това зависи от евентуалния купувач доколко иска да го купи и от продавача доколко иска да свали.
 идеята ми е вместо да пълним този иначе полезен раздел, да си пишем другаде.

Януари 02, 2015, 15:21:07
Отговор #1949

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Извинявам се ако вече е пускана, но ето още една за графата "надценени"
http://www.carmarket.bg/ford-capri-ford-korsar-1026560


Допълнителна информация
Колата е Англииско производство ФОРД-КОРСАР 1963г. за Европа с лява дирекция. Всичко е оригинал пали и се движи. Няма тежки неща за изкърпване с малко труд и е на ход. Спряна е от движение и няма тежести за плащане. По обективни причине не мога да я възстановя затова я продавам.Цената и в Германия е около 30 000 евро. Състоянието и в момента е видно от снимките. Възможен коментар на цената са сериозни купувачи.

Особености
    Кожен салон
    Ресьори
    Ретро
    Халогенни фарове

Контакти
Регион: София - град
Телефон: О877О3339О

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.