Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406312 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2015, 18:17:49
Отговор #2080

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Роска, голяма критика ни удари. Какво лошо има в това да коментираме какви промени са настъпили в този автомобил.
И аз това си помислих, разбира се, че човека е търсил нови детайли. Знам как изглежда изгоряла и побеляла с времето пластмаса и надран или протрит хром, който няма как да стане. Що да не сложи нещо свежо? Точно това променя коренно визията към по-добро. Задната маска е много подходяща за тези модели. Аз, ако я имах за нищо не я бих сменил. Ламарина се прави, щях да си я оставя. Коренно се променя визията отзад.
Пак ще напиша, и предни два поста съм написал, че колата ми харесва. С други думи - е вложено старание при реставрацията. Т.е. оценявам направеното. Всъщност, се намесих в темата, за да поправя някои неточности на Кирето, когото изключително много уважавам. Иначе въобще нямаше да се обадя. Обявата е стара и колата я знам. И точно на една снимка се вижда, че спир. апарат е с два маркуча, което означава, че е четири бутален. И това съм го написал на Кирчо. Нали и след всяко мнение има какво да се допълни или коригира и така тръгват нещата и по този начин мн. теми се изместват от своята същност.
За скоростния лост не мога да бъда сигурен, въпреки че съм виждал Гарде на живо преди 20г. Нищо не помня.
Единственото, което знам е, че този лост е като на твоята и моята Шкода. Появява се при монтирането на 5 степенни кутии - от 88г.
Това е цвета и оригиналния вид на джантите. Можел е още малко да си "поиграе" собственика :):

 



Жоро, върна ми детските спомени - имах точно такава писта преди 30-40 г. :)....

Искаш да кажеш - Росен.
Митак, и аз имах писта ГДР. Даже още се пази някъде. При брат ми остана. И допълнителни елементи на пистата си набавих - кръстачки, прави, завои...Оригинално си беше една елипса.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 30, 2015, 18:44:06
Отговор #2081

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А , и още нещо което впоследсвие научих - привода на скоростите на Гардето е комбинация от дълга щанга и къс кокал , както е
при ,,японския'' фейс , а не както при 105/120. Кормилния механизъм е със сектор.

При моделите 110 LS/R Coupe , 120LS/GLS, Гарде и рейс шкодаците - 110 L Rally , 120S , 13RS , 130LR/LRh маслената помпа е с изводи
за маслен радиатор - втори циркулационен кръг на маслото . Съответно има и маслен радиатор , важна част за постигане на
термодинамичен баланс м/у водата и маслото на такава конструкция с дълги пътища на охладителната система. За температури около 150 градуса  за такива мотори с висока степен на сгъстяване върши чудесна работа.
Трябва да се почиства след 15000 км . За нашите географски ширини не е нужен  , но на юг  от Гърция си влиза в действие. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2015, 21:57:06
Отговор #2082

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това е цвета и оригиналния вид на джантите. Можел е още малко да си "поиграе" собственика :):
....
Искаш да кажеш - Росен.
Митак, и аз имах писта ГДР. Даже още се пази някъде. При брат ми остана. И допълнителни елементи на пистата си набавих - кръстачки, прави, завои...Оригинално си беше една елипса.
Съжалявам, пообъркал съм постовете ви :shy: А този цвят от снимките ти наистина е бил в експортната гама на Шкода още от времето на модела 110R - мой приятел си боядиса в подобен цвят Р-ката, мисля че беше избран от по-съвременната Опелска гама
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skoda_110R_in_central_Germany.jpg
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 31, 2015, 12:55:17
Отговор #2083

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Жорка, скоростния лост е малко по - различен от на нашите коли - лъскав е и е малко по - къс, но за сметка но това е по - дебел...
Това Гарде, което си показал на снимки е вероятно с най - гадния цвят в цялата гама на моделите 105 - 136 от '76-та до 90'та. Струва си да се запази, само ако колата е автентична като вид и боя, но да го пресъздадеш при едно пребоядисване си е направо садо - мазо история, толкова ми е гаден тоя цвят. Кодът му е 2290 - Тютюнев (Tabakova) - да не вземе да се обърка някой.
Мите, такъв тютюнев гнус не е имало за 110 R (за късмет) - http://www.skoda110r.com/view.php?cisloclanku=2005091103&stromhlmenu=2 . Имало е някакво бежаво, на което не се сещам да съм виждал снимка и онова тъмно кафяво, вероятно като на седаните 100. Преди време в Шкода форума се беше появила една 110 R с такъв кафяв цвят. Тази снимка, която си пуснал не е с добро качество и затова не си личи, че колата на нея е оранжева. Снимката е от каталог от 1972-ра: http://www.skoda110r.com/view.php?cisloclanku=2006031602

Януари 31, 2015, 17:26:45
Отговор #2084

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жорка, скоростния лост е малко по - различен от на нашите коли - лъскав е и е малко по - къс, но за сметка но това е по - дебел...
Това Гарде, което си показал на снимки е вероятно с най - гадния цвят в цялата гама на моделите 105 - 136 от '76-та до 90'та. Струва си да се запази, само ако колата е автентична като вид и боя, но да го пресъздадеш при едно пребоядисване си е направо садо - мазо история, толкова ми е гаден тоя цвят......

Снимките съм ги пуснал за да се види кой и какъв е оригиналния цвят. Нагледно! И че не е металика. И не е въпросът дали се харесва на някой или не. За мен също не е удачен.
 Ей това Гарде от моите снимки с гадния цвят заслужава 5 000 евро. Такова Гарде ми харесва Роска! Затова в същност искам за тази цена и съответния продукт - без "подобрения", щото не можел да намери оригинални части. Пък цената е, като за оригинални. Точно това, лично мен ме дразни. Иначе, пак казвам, Колата е реставрирана много старателно.
Скоростния лост е със същата ръкохватка, като нашите. На нашите лоста е по-дебел, ако го сравняваш с лоста на четири степенните кутии. На снимките така го виждам и затова писах. Това дали е лъскав, не е от голямо значение. Странно ми е, че от началото на 80те г. съществува този дизайн, /но само при Гарде 81-83г./ и после се появява чак 89та г.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 31, 2015, 19:33:05
Отговор #2085

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Гардето от бг-обявата, което сега е жълт металик, в оригинал е било с моя любим шкодов цвят - бледо жълтия (наречен "Шампанско бежов") с код 2021. Колата на Стефко от Дряново е такъв цвят.
Относно скоростния лост - предлагал се е и за седаните LS, GLS, както и за някои експортни L. Явно се е приемал като някаква екстра.

Януари 31, 2015, 20:18:13
Отговор #2086

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Гардето от бг-обявата, което сега е жълт металик, в оригинал е било с моя любим шкодов цвят - бледо жълтия (наречен "Шампанско бежов") с код 2021. Колата на Стефко от Дряново е такъв цвят.
Относно скоростния лост - предлагал се е и за седаните LS, GLS, както и за някои експортни L. Явно се е приемал като някаква екстра.

Хубав цвят е било. И на мен ми харесва! Не съм се замислял за любим цвят. Може би грахово зеленото за нашите 120ки.
Още един минус за Гардето в обявата. Гаден цвят и на всичкото отгоре - металик. В оригиналния щеше да грее това Гарде, ама въпрос на вкус, ценности и разбирания, нали ;).
На Митака Естел от Сф. е такова Гардето. Знам го този цвят.
За лоста се разбрахме :) Поздрави Роска и за Много години!, че не съм ти честитил.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 31, 2015, 22:48:22
Отговор #2087

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Хубав цвят е било. И на мен ми харесва! Не съм се замислял за любим цвят. Може би грахово зеленото за нашите 120ки.
Още един минус за Гардето в обявата. Гаден цвят и на всичкото отгоре - металик. В оригиналния щеше да грее това Гарде, ама въпрос на вкус, ценности и разбирания, нали ;).
На Митака Естел от Сф. е такова Гардето. Знам го този цвят.
За лоста се разбрахме :) Поздрави Роска и за Много години!, че не съм ти честитил.

Аз съм ,,извратеняк" като Настас - харесва ми комбинация от тютюнева основа и обърнати зелени джанти. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 01, 2015, 16:24:47
Отговор #2088

Неактивен txl

  • Публикации: 95

Февруари 01, 2015, 19:57:40
Отговор #2089

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Каква е разликата в тази маска от обикновената ?
0890192949 / 0887192949