Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1405768 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2015, 10:26:10
Отговор #2110

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Снощи след кацането им от Франция, хапнахме и пийнахме бутилка, две френско вино :) с въпросното приятелче участник в търга.
Разгледах доста снимки, както от изложението така и от няколко частни колекции, чиито гост е бил на един от собствениците.
"Нахапаха ме" за това че съм писал тука, че отиват да купуват нещо... но както и да е! Майстора който водиха да гледа колите и евентуално после да ги прави в България, е бил доста скиптичен във възможността да се възстанови такава голяма липса на дървения у нас, без да има от къде да гледа! В тази връзка не са играли за нито една от двете коли, които си бяха харесали! Въпреки това и двете коли са купени за суми над планираните от тях, така че и да беше казал ОК майстора пак нямаше да ги спечелят ...макар че неведоми са пътищата на хазартааа  >:D   

Февруари 11, 2015, 10:36:21
Отговор #2111

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Браво за бургундското!  :))
Ами айде разръчкай твоя приятел със снимките, тия от частните колекции дето ги е снимал, ако може да ги направи на един отворен албум някъде, все едно по Фейсето или Снимка. бг, и ти ни препрати линка, та да ги разгледаме и ние.
Или ако ти ги препрати прости снимките на теб, качвай ги на порции тук в някоя тема, хем ще може да ги видим в пълната им резолуция.
Айде, душа, постарай се, да видим какво си събират французите. Благодаря. :D

Февруари 11, 2015, 11:51:03
Отговор #2112

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Цените на някои по-обикновени французойки са такива, за каквито се намират дори възстановени. Явно това е магията на рекламата - голямото откритие на цяла забравена колекция, новини, телевизии, лъскав търг.... Ако ги продаваха една по една, самостоятелни продавачи, без показността, сигурно щяха да се движат около предварителните оценки.
Тия предварителни оценки може би са нещо като минимална стартова сума, ако търгът е бил с явно наддаване... апропо, така и не разбрах таен или явен е бил? Във всеки случай сигурно си прав - като се съберат на едно място много чичковци-паричковци с излишни авоари за харчене и цените отлитат до небето :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 11, 2015, 17:59:41
Отговор #2113

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Хех, личи си че си расъл по соц. време, и си чувал за търговете тогава на Кореком с тайно наддаване.  ;)
Но, поне от много години насам големите аукционни къщи по света правят почти основно, да не кажа и само и единствено, търгове с явно наддаване.
Което и си е по далавера де, както се вижда, така в треската на наддаването, се достигат почти винаги по-високи цени от очакваните.

Но, може да вметнем /особено в САЩ това е по-характерно/, че при единично продаване на разни по-скъпи коли и произведения на изкуството, дадени собственици понякога още използват системата на така наречения- Сийлд Бид.
Но и там това е отмираща система, много рядко се използва, при това обикновено според мен от по-дърти хора традиционалисти колекционери, които предполагам, особено много не понасят евентуалния и личен контакт с нахални парвенута новобогаташи,  :)) желаещи да изкопчат цял живот пазените им съкровища.
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 18:01:55 от USfan »

Февруари 11, 2015, 18:22:13
Отговор #2114

Неактивен batko

  • Публикации: 96
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Февруари 11, 2015, 21:21:01
Отговор #2115

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Без да съм специалист по темата, но този мотор е минал далеко от БМВ, да не говорим, че е събиран с части от много други мотори.

Февруари 11, 2015, 22:10:17
Отговор #2116

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Вече е продадена за 14.2 милиона.

РЕАЛНО ИЗЛИЗА ДОСТА ПОВЕЧЕ, каТО СЕ ДОБАВИ КъМ постигната ТЪРГОВА ЦЕНА И КОМИСОнНАТА НА аРТКУРИАЛ, която ПЛАЩА купувача.
ЗАТОВА ПИСАХ по горе, че цели над 16 млн. евро е стигнала Калифорнията, по-точно: 16,3 млн евро.
Всъщност, като гледам по-задълбочено търговите резултати, има и други много интересни коли на тоя търг, които не са били от колекцията на починалия спедитор.
Например това страхотно Бидзарини 5300 Страда, или едно Ламбо Ислеро, или едно Масерати Мистрал.

Според тази статия пак в Мотор Класик, на този търг са бити 10 отделни рекорда за конкретни модели на търгово достигнати цени.
Като освен Масератито А6Г на спедитора, посоченото Бидзарини, както и Мазератито Мистрал, а и Ламбо Ислерото, са новите рекордйори на цени за моделите си.
A вижте в багажника на Калифорнията какво се вижда, спедитора колекционер май си е събирал и Скалектрик писти и колички.  :D

http://www.auto-motor-und-sport.de/news/artcurial-mit-10-rekordpreisen-in-paris-ex-alain-delon-ferrari-bringt-mehr-als-16-millionen-euro-9254873.html







« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 22:15:30 от USfan »

Февруари 11, 2015, 23:17:46
Отговор #2117

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Без да съм специалист по темата, но този мотор е минал далеко от БМВ, да не говорим, че е събиран с части от много други мотори.
По повдигнатия преден калник повече ми прилича на руския дериват М72, който също е ценен мотор... но и аз не съм много запознат в детайли с тези машини, та без да видя надписите по двигателя не мога да преценя.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 12, 2015, 00:13:14
Отговор #2118

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
По повдигнатия преден калник повече ми прилича на руския дериват М72, който също е ценен мотор... но и аз не съм много запознат в детайли с тези машини, та без да видя надписите по двигателя не мога да преценя.
Мотора е М72.До колко е  оригинален не съм го оглеждал въпреки че съм го виждал на живо много пъти.Собственика му ми е приятел,много хора в ретро средите го знаят като Мишо от с.Гривица.Ако сте обърнали внимание автокъщата му се казва "Автокласика"  :) Имал е/и все още има/ доста интересни стари автомобили и мотоциклети.Напоследък е почнал да разпродава.Раздели се с 1-2 "костенурки",БМВ Изета,Аустин мини,Аво Турист с кош,мисля и още 2 М72.Сигурно и други неща е продал .Все още със сигурност при него са един Фиат от 1928 ако не греша,джип Вилис/моя бивша собственост/,още автомобили за които не се сещам в момента,както и доста мотори.

Февруари 13, 2015, 12:48:30
Отговор #2119

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Както вече споменах, интересни автомобили с българска история могат да се търсят в.... немското мобиле  :) Ето например един хубав мерцедес 230 от 1941 г. Да, леко побългарен интериор, има нужда от реставрация, но като цяло изключително изпъната кола, без ръжда, цял живот гаражна, запазена с доста оригинални детайли, като гледам. Легендата е, че била подарена на царското семейство от германците. Можге и да има някаква истина, но дори и да не е така, все пак си е много хубава, запазена кола. За съжаление някой тъпанар е направил "сделката на живота си" за някакви смешни пари през 90-те години и поредното интересно возило се е върнало при създателите си.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mercedes-benz-230-typ-230-w153-bj-1941-eppingen/205220197.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=129&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxFirstRegistrationDate=1960-12-31&negativeFeatures=EXPORT&noec=1