Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1405819 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2016, 22:06:42
Отговор #2590

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не знам за Вас, но за Мен тая кола и тая история, са избиване на някакви комлекси.Колата е пълен кич, а историята, е една голяма показност от рода на "вижте Ме колко пари имам".
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 07, 2016, 14:31:25
Отговор #2591

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912

Януари 07, 2016, 18:10:11
Отговор #2592

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Но за съжаление.......предноприводна.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 07, 2016, 20:06:23
Отговор #2593

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Не знам за Вас, но за Мен тая кола и тая история, са избиване на някакви комлекси.Колата е пълен кич, а историята, е една голяма показност от рода на "вижте Ме колко пари имам".
Да, съгласен съм с колегата.
напъните наистина са смехотворни, особено по отношения на исканата цена и мотивировката за нея.
Бях преди 3-4 години канен на премиерата на книгата- не се ЗАЗ-япвай, или там както се казваше.
Беше представянето на книгата, а и на ЗАЗ-а, на нещо като коктейл парти, но доста скромно на аперитиви,  :)) във фоайето ма х-л България
Като цяло особено задълбочени политически или просто смислени неща не открих в книгата, нито чух на коктейла.

Нито пък мисля че реставрацията или да го кажем оптическата преработка на ЗАЗ-а беше мегакачествена като се видя колата.
Според мен, не повече от 15-20000 лева общо са отишли в реставрацията, и то само заради уговорката че са шипвани части за хромиране отвъд океана и обратно.
А конкретно за полирането на детайлите, кожата и боядисването бих предположил, че са успели да стигнат и 10000 лева като разноски. Но все едно де, не си заслужава вниманието. :D

Януари 07, 2016, 20:39:25
Отговор #2594

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Историята на Заз-ката всъщност е сантиментална - едно време първата семейна кола във фамилията на този г-н Клисаров е била именно такава "Хросчовка". Ако на някой му е интересна мога да кача пдф с цялата статия от Автокласика. Основния лайтмотив на книгата, доколкото разбрах е, как дори от подобна навзрачна и примитивна соц. кола може да се сътвори нещо близко до съвършенството с вложени много любов и средства... и това ако се приложи във всички сфери на живота, се получава направо идилия :) За жалост подобни сценарии просто нямат почва у нас... Цената изобщо няма да я коментирам - дори наистина да е вложена близка до тая сума, всеки ретро любител знае, че няма как да се възвърне чрез продажбата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2016, 20:57:20
Отговор #2595

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
ЗАЗ-а е като 1-но от яйцата на Фаберже /ако го оформи малко художествено/.  :)


Тук ...

Селика 200

За 1200 лв.

1500к.с.

2000 км.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11448048459318022&slink=byx0zf



Януари 07, 2016, 21:01:08
Отговор #2596

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Това в арабски жребци ли е или в британски впрегатни :))
retrobs.com

Януари 07, 2016, 21:15:34
Отговор #2597

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Нейчъръл Бг кранти Румба.

/Абе не е лошо Тoy-tо, де/.   :)

Януари 07, 2016, 21:56:42
Отговор #2598

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912

Аз си мислех да не пиша нищо, но като си има гледна точка човек, как да се сдържи да не драсне нещо  :winktongue:

Според това , което прочетох и видях, останах с категорично, но от друга страна и малко разнопосочно становище. Какво имам предвид - като се вгледа човек в биографията на автора , като вникне в стила и постановката на описанието в "книгата" / това всъщност е книга само в материален смисъл, но нищо повече/ ще разбере, че авторът е направил образец на маркетингов модел за лансиране на продукт - било собствения си , като цялостно творение, било като маркиране на брандове и дейност. В този смисъл нещата са се получили - има голям отзвук, човекът се е постарал да създаде медийна основа на "творбата" си - има се предвид по-скоро книгата. Потвърждение на съмненията ми е и организираният коктейл, който Люси спомена преди малко, а аз не го знаех предварително.
Няма как човек да не се оплете в чисто американски по характер търговски трикове, още повече в смисъла на хиперболизиране ( представете си каква кампания щеше да заформи, ако беше реставрирал Шелби  :)) , а не ЗАЗ ) . От друга страна няма как да остане незабелязан един силно подчертаван и катeгорично търсен ефект с прословутото хромиране ( бурен смях ) .

Естествено дразнещо за много хора е да четат и слушат дитирамби за ЗАЗ-ка, паркирана в хола с наредени бели пантофки , но всъщност делото на този човек е достойно за уважение от гледна точка валоризирането на проекта, създаването на романтичен ореол ( същинска глупост )  около предисторията и самата реставрация и най-вече лансирането на собствените усилия по начин, да бъде възприет като достоен !
В момента, в който осъзнах този човек с каква идея и реално с каква цел е започнал проекта и как  е успял да придаде медиен смисъл, си представих как биха стояли истински реставрационни дела, които стоят скромно неразкрити от своите собственици из нашата мила Родина. Част от тях за щастие са добре познати и описани точно тук, в този форум .
Подобен подход всъщност е наистина уместен пример как може всеки един съществен, а и не чак в такава степен, проект, да намери широка трибуна.
Дано съм останал разбран ...

Януари 07, 2016, 23:27:51
Отговор #2599

Неактивен buch

  • Публикации: 109
  • Дръпнати очички - пипнати колички
Nissan Sunny N13 GTI