Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406674 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2016, 16:54:27
Отговор #2670

Неактивен 965a

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Колегите сами могат да видят колата и да преценят нейното състояние. Не е необходимо нечие оценяване.

Януари 29, 2016, 16:57:13
Отговор #2671

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Напълно съм съгласен с Митака Кранкенщайн. Обективността е нещо, което се цени, особено в среди като тази, на ретро любителите.
Към колегата с ник от ЗАЗ-ка - не съм видял досега Кранкенщайн да е продавал кола, да я е рекламирал като "перфектна" и още повече да е имал цел да печели от него  ;) Само за протокола.

Януари 29, 2016, 18:34:52
Отговор #2672

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колегите сами могат да видят колата и да преценят нейното състояние. Не е необходимо нечие оценяване.
Напълно споделям това, но всъщност имах предвид ако някой колега от другия край на България прочете тук коментар, че дадена кола е без забележки и очаква да види точно това, може да бие целият този път напразно. Обаче прав е колегата - има си телефони и най-добре да се получи такава информация директно от собственика. Така че извинявам се за пореден път за намесата и подчертавам, че иначе Фиата на Лъчо е много мераклийски направен, с изключение на тези козметични пропуски, за които наистина съм се чудил защо са допуснати, но ми е било неудобно да го питам... отделно, че е изключително рядка, дори може би единствен екземпляр у нас.
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 18:37:01 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2016, 21:18:54
Отговор #2673

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Напълно съм съгласен с Митака Кранкенщайн. Обективността е нещо, което се цени, особено в среди като тази, на ретро любителите.
Към колегата с ник от ЗАЗ-ка - не съм видял досега Кранкенщайн да е продавал кола, да я е рекламирал като "перфектна" и още повече да е имал цел да печели от него  ;) Само за протокола.

Айде аз ще съм по-обстоен, но така или иначе, + 1 за мнението и на двамата.
Като става въпрос за перфектност в аспекта на БГ наличните Фиати, поне за мен близко до фабричната оригиналност, и разбира се, в почти или съвсем напълно перфектен вид са двата по-големи Фиата от горен среден клас на колегите тук, тъмносиния 1500 и сивия 2300.
На миниретросъбора на Банкя сега на Коледния празник бяха паркирани този 1100 до синия 1500, та и аз както колегата Митко ги огледах доста обстойно.
Бих казал /ако вземем за пример синия 1500, за който има разбира се и хубава тема тук/, че разликата в прецизността на реставрацията, поне външно, а и въобще общото ниво на тия двата Фиата един спрямо друг, беше силно очевадна.

Така че няма какво Митко да се извинява, това си е обща тема тук, всеки може да пише каквото иска кореспондиращо на смисъла и, разбира се в рамките на възпитания тон, както и той го направи.
А раздел с обяви за продаване има отделен във Форума.
Който иска там лично или все едно как, да си пуска обяви, които евентуално няма да бъдат коментирани негативно.

Та както акцентира Митко, при такава дискусия сред колеги тук, обективността трябва да е водеща.
Особено пък спрямо такива абсолютни твърдения като в обявата, говорещи по-малко за евентуален ентусиазъм, а повече за иначе разбираеми от страна на продавача други стремежи.

И щом сме по темата за италиански седани, я вижте какви хубави ню/янгтаймери на моделите им сред версиите на Алфа 164 има на Мобиле. бг.
Тази за 1000 лв. нов внос бордо металика в Ботевград е рядка 3.0 В6 24 клапана, а тази за 1900 лв. в София синята е също рядка 2.0 В6 турбо версия.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=cc9i7n&f1=1



« Последна редакция: Януари 29, 2016, 21:35:29 от USfan »

Януари 30, 2016, 09:24:18
Отговор #2674

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Само да внеса едно последно уточнение по така закучилата се тема за белия Фиат, за да не прехвърляме все пак критики върху здравата глава.  Доколкото помня в самата обява никъде не се споменава понятието перфектност, а всъщност колегата Тони вероятно подведен от снимките /както знаем обикновено не дават реална представа за състоянието/ го обяви за перфектен въпреки, че както изглежда не го е виждал на живо. Впрочем вече няма как да проверим точния текст, понеже обявата е свалена надявам се не заради препирните ни тук, а поради успешна продаждба.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 30, 2016, 15:05:57
Отговор #2675

Неактивен peter67

  • Публикации: 762

Януари 30, 2016, 19:15:26
Отговор #2676

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Някой май търсеше VW Т2 ако не се лъжа:

http://olx.bg/ad/foltsvagen-t-2-1974-ID5f2PS.html#892010091c
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 30, 2016, 19:27:57
Отговор #2677

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 30, 2016, 22:26:05
Отговор #2678

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Още едни красиви класик джанти при това за без пари:
http://olx.bg/ad/13-ts-alom-dzhanti-ID5DegU.html#c8f52c6630
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2016, 12:12:24
Отговор #2679

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Една супер яка обява, но вече е изтекла  :P

http://www.lambocars.com/lambonews/bertone_museum_collection_sold.html