Автор Тема: Волга ГАЗ 24-10 - 1991 г. - Нов живот  (Прочетена 3766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2023, 15:37:21
Прочетена 3766 пъти

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравейте от Русе!

Нов съм, от години не съм писал по форуми и малко ми идва носталгията, когато пиша тези редове.  :'(

Та, сдобих се с две волги безплатно, докато реално търсех да закупя ГАЗ 24. А търсенето ми започна малко поради неприятна причина, в началото на годината почина баща ми, на когото дължа всичко, което имам, като през целия ми живот само той ми е бил единствения родител/роднина.

Баща ми имаше навремето ГАЗ 24. Купил я на търг през 1979 от партията, черна с червен салон и така до 2010 я беше карал 30 години. Малко преди да я продаде, колата мина пълна реставрация и след това замина за Германия на автовоз. Причината тогава бяха многото средства за реставрация, спрямо тогавашното ни парично положение, беше буквално фалит за семейството. Той инвалид, аз ученик (сега съм вече на 30) и така.

Беше ми мечта да взема книжка и да седна зад големия волан и да си карам волгата, но уви. Аз тогава лично бях много против продажбата. Ако щете да вярвате намерих снимки на флашка на автомобила, той излеждаше така (снимките са от 2010):






Но, както и да е, да пристъпим към баш истината на тази тема. Тази Волга горе едва ли още съществува, или в най-добрия случай е в някое богаташко имение в Дрезден или някоя бивш град от ГДР. Ето я сегашната ми колица, която ще отнеме доста сили за възстановяване.








Както виждате, като за 1991 година автомобил е изключително занемарена и изоставена. Има газова уредба, която ще махна, тъй като целя реставрация в оригинален вид. Двигателя е друг, но имам оригиналния блок по талон и в края на краищата ще имам и ремонтиран работещ двигател, както и изкърпена и пребоядисана отново в бяло каросерия. Колата мисля да ползвам за нещо като ежедневно шофиране, а не два три пъти в годината, тъй като смятам, че автомобилът е направен за каране, а не за стоене в гаражи. Салонът може би ще стане червен плюш, но това ще бъдат довършителни фази след като оправим купето и двигателя и се върне отново на пътя. Така както си стои има платен данък и платена гражданска, тъй като в КАТ се оказа че не може иначе да ми издадат талони без гражданска...  :(

Та, в началото на темата казах че не е една, А ДВЕ!!

Да, втората е точно тази, която търся, но е жестоко осквернена от някой от предишните собственици (правена е като американски мускул).





Нея я взех за донор, но пък хубавото при нея е, че е точно моделът, който търсех и в момента почти перфектна технически. Днес за малко да запали, има нужда от нови спирачки и помпи на съединителя и е готова. Въпросът е, че е с прекратена регистрация, автоматично (имам всички документи обаче от предишния собственик)

Бялата е вече на мое име от два дена 8)) но големият талон е загубен и искат да мина канал с нея (дори и на платформа), за да ми дадат новите талони. Всичко наред, стига поне двигателя да си отговаряше... И срокът е 1 месец преди да ме глобят с 200 лева.

Както и да е, възможно е след време да регистрирам и втората и също да я възстановя, но това е въпрос на време.
Тук ще качвам ъпдейти и евентуално ще разчитам на вас да намеря по-лесно части за възстановяване.

Не планирам реставрацията да е като за музей, но държа автомобилът да е в оригинален вид и технически изправен.
« Последна редакция: Септември 02, 2023, 19:32:34 от dido1903 »
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 02, 2023, 21:58:21
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
добре дошъл!

съжалявам за баща ти - знам какво е - на мен за две години само той ми остана, от семейството сме живи аз и той - понякога така става в живота

по темата - сигурен съм, че се вълнуваш, че нямаш търпение да седнеш зад волана на газ 24.... но приеми градивен съвет

колата от 91ва година ще ти струва със сигурност 5-цифрена сума, за да тръгне и придобие приличен вид - казвам приличен, а не такъв годен за изложение, например - което лично за мен не е оправдано... документалният батак с мотора само влошава нещата

съвет от мен - продай я за някакви пари, отърви се, или я бракувай, и си купи нещо такова, за тези пари:

https://www.cars.bg/offer/648f3d2707ec7852110a39f4

ако държиш не следващият модел, ето една за без пари:

https://www.cars.bg/offer/64d49c677451821ace0a77e4

и двата примера по-горе ще ти спестят месеци, вероятно и години, като и ХИЛЯДИ левове спрямо това, което си споделил в темата като изходно положение

по този начин имаш база, която ще иска съществено по-малко време и финанси - животът е кратък, а тези коли от снимките ще ти глътнат голяма част и от двете.   казвам го от опит и с пожелание възможно най-скоро да се радваш.... подобен тежък проект е предизвикателство дори и да имаш топ оборудвано хале и сам да си правиш купе, мотор, ходова част, боя....

колата от снимката би имало смисъл да се прави само и единствено ако беше тази, която сте притежавали 30г.... иначе е безсмислено.

бъди здрав и успех!

Септември 03, 2023, 20:25:17
Отговор #2

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравей колега,

Мнението ти беше доста добро и успя да ме убеди да не започвам още нищо по колата, въпреки че бях толкова навит.

Размислих, че наистина става въпрос за много мащабна и не само времеотнемаща а и много-средство-отнемаща реставрация, която мога да си позволя, но наистина за момента няма смисъл.

По между другото се сдобих с оригиналния блок и глава.



Заедно с тях получих нов съединител и колянов вал.
Сега вече ще опитам в КАТ без монтиран двигател, но с цел реставрация дали може колата да бъде валидирана на канал и щом взема голям талон, веднага я спирам от движение.
Спряна от движение, реставрацията ще е много бавна занапред и ще се помъча максимално малко средства да вложа, а повече труд от себе си, тъй като има доста налични части към колата.

А по между другото след като цяла нощ не спах и мислих, реших че за момента резонно е да си взема работеща и в идеално състояние кола.
Спрях се пак на 24-10, за късмет пак бяла, даже днес ходих да я видя.





Не е изобщо евтина, но е от един собственик (вече починал) на реални 65 000км, оригинална боя, стояла само в гараж.
Дано стане сделката имам известни надежди, че това е правилния път. Е, със сигурност не е да правя кола от нулата, със купе като швейцарско сирене, нали?  ;)
А и документално е добре.

Вероятно с времето ще махна АГУ, тъй като никога не съм бил привърженик на газови уредби, а и автомобилът няма да се ползва да минава хиляди километри годишно, за да има смисъл да е на газ.

'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 03, 2023, 21:28:17
Отговор #3

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво , добре ,че си послушал колегата Механджията . Спестил си си страшно много главоболия и средства , които по никакъв начин не гарантират успеха на такъв тежък проект накрая.

Септември 04, 2023, 07:31:48
Отговор #4

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Здравейте отново,

Ако щете вярвайте, но снощи сънувах баща ми, който ми каза да не взимам тази кола.
Първо, че е 8к, и накрая ще имам не 24, а 24-10, другото е, че сигурно и по нея ще излязат доста непредвидени ремонти, които ще закръглят сумата на 5 цифрена.

Предишния собственик ме изненада с 4 чисто нови врати за 24, оборудвани (ще има снимка нататък).

Сега ще видя на моята регистрацията да оправя и проектът е да я направя черна ГАЗ 24 (с части от донора) + червен плюшен салон, имитиращ оригиналния.

Двигател вече имам, намерих майстор, който се занимава само с кърпене, китосване и боядисване на лади, като цяло руски коли.
Така че от мене средствата и малко главоболия, от майсторите - ремонтиран двигател и изкърпено купе в черен цвят.

Мисля че това е най-правилния начин да се случат нещата, тъй като ефектът ще е най-търсен, а и дори да реша да продавам автомобила, ще е също лесна продажба.

Това за сега.  :)
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 04, 2023, 10:03:39
Отговор #5

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Понеже не знам как да редактирам предното си съобщение, а исках да добавя снимка.

Ето как целя да превърна колата:



Единствено таблото от 24 ще има проблеми да се наложи добре на 24-10, но наистина много е дразнещо новото табло, а и моето е в плачевно състояние.

Ще бъде изкуствена 24-ка.  ;D

Вече праговете пътуват към Русе, останаха брони за момента.
'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 04, 2023, 13:09:13
Отговор #6

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
невъзможни неща няма - пътят ще е трънлив, но щом си подготвен - няма какво да те изплаши

тази бялата за 8к не бих я платил, макар да изглежда добре.

действай както усещаш нещата

и съвет от мен - ако искаш да я караш редовно или ежедневно, осъвремени я малко откъм спирачки ,светлини, комфорт и прочее - има как да стане без да се наруши ориг. вид

успех

Септември 04, 2023, 15:52:18
Отговор #7

Неактивен rambobg

  • Публикации: 14
  • Volga 24-10 restoration
    • FB page
Чудих се между другото дали да не работя над комфорта.

Едно от най-важните неща за една черна волга е да има климатик  :D :D

По между другото волгите на КГБ с V8 са имали хидравлично серво.
Тук обаче добавяме на ремък два допълнителни затормозителя на двигателя, които от 100кс ще го намалят на 90 и надолу.

Спирачките не мисля да ги конвертирам на дискови, не съм против барабанните, освен че феродото не е качествено и никъде вече не може да се намери за тия коли феродо, което не скърца.  :(

Нажежаемите крушки си заслужава да се подменят с халоген, ако това е възможно.

Майстора ми има 412, който има централно, ел стъкла и прочие, мога да живея и без такива глезотийки, климатика обаче е доста препоръчителен.

Ето и москвича, може да го знаете:

'96 Mazda 323F 1.5 - sold
'96 BMW e36 Touring 1.8 - sold
'00 Honda CR-V 2.0
'01 Suzuki Liana 4WD 1.6
'91 Volga GAZ 24-10 2.5
'82 Volga GAZ 24 2.5

Само бензин!

Септември 05, 2023, 08:54:51
Отговор #8

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Ела някой ден да видиш моята Волга.И аз съм от Русе.
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Септември 07, 2023, 14:43:51
Отговор #9

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Привет. Поздравления за начинанието. Леснотия е да се купи готова кола, по трудното е сам да си я направиш. Адмирирам второто и после кефа е хиляди пъти по голям. Относно комфорта - явно си забравил как вози волга. Въобще не и е нужно серво, ама грам. Аз имам 24 - ка която буквално е смазана от каране и станала на прахан, но волана се върти с един пръст и то на място. КГБ - иските имат серво, ама там предницата е много тежка. По хубаво от барабаните няма, каквото и да говорят. Просто трябва спирачките да са изправни и спира прекрасно. Да не говорим, че макар и трудно може да се намерят главини от 3102 която е с дискови спирачки и апарати от москвич, но за мен не е нужно. Климатика си е глезотия. Вярно 2410 няма малки прозорчета, но щом ще я преправяш на 24 може би ще сложиш и такива. Лично аз не бих преправил 2410 на 24 или обратно. Всеки модел си има своя чар. Може пък да успееш да намериш истинска 24 -ка и да имаш и 24 и 2410. И защо не по натам и 3102 и следващите :)