Автор Тема: Jaguar Sovereign X300 4.0  (Прочетена 4074 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2023, 10:14:55
Прочетена 4074 пъти

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
колеги, може би малко избързвам с темата, защото колата дори не съм я видял наживо още, но шило в торба не стои :)

след като продадох Лорд Джон, моят предишен джаг, преди почти три години, така и не прежалих колата - просто е най-готината кола, която имах.... в последно време автопаркът вкъщи ни предаде мощно - два строшени двигателя..... и взехме една по-нова кола за приятелката ми, като от онзи ден съм собственик и на нещо, на което попаднах съвсем случайно :) - именно колата от темата :)

от години следя Роб де Брюн - https://www.klassiekerskopen.nl/en/the-classics/, известен търговец на класики в Нидерландия, основно се занимава с Ягуар, Ленд Ровър, Астън, и т.н..... и преди няколко случайно видях автомобила - къс Sovereign '95, в комбинация, която го прави единствен - 4.0л мотора типичен за суверен, но с каросериен цвят |Glacier White| и интериор |Regatta Blue| - шансът да съществува втора такава бройка къса база с ляв волан клони към нула :)   

това е едно от най-готините за мен комбота на цветове за 80те и 90те години :) и понеже е Суверен, има пълният пакет хром отвън, което с белият цвят стои просто чудесно

колата идва със сериозна сервизна история, солидна основа - отдолу е добре, но има външни забележки, типични за ягуар на 28 години :) които не ме притесняват

след няколко седмици по план трябва да си го прибера, и нямам търпение :)

остава и някой ден да съберем мотора на рейндж ровъра, че да си имам мечтаното комбо :)   живот и здраве само да има! :)



« Последна редакция: Септември 20, 2023, 11:42:28 от Механджията »

Септември 20, 2023, 15:10:22
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Марти, страхотна покупка.  )
Просто идеален мотор е тоя късен 4-литров редови шестак.
А и комбото с къса база, си е рядкост с тоя 4-литровия агрегат.
Бял, но не металик, и със син кожен салон, беше бившия ми ХЖ-С НЕ купе, но той беше по-стар, правен в нач. на 80-те години, и бе от Франция /с жълти елипсовидните фарове/.

Тоя ДОНС-24в мотор в най-последните му атмосферни версии съм го карал в един ранен некомпресорен и с ръчни скорости ХЖР от 1992 год /още на ХЖ40 боди/, и в един автомат Даимлер 4 литра от 1996 год /вече х300 бодито/, и вървяха супер и двете коли.

Специално Даимлера бе почти връстник на твоя, отровно зелен на цвят, с магнолия кожа салон, и дълга база на Х300 бодито , с име май- Даимлер Сикс, и бе внос от СН.
Сега много ме е яд, че не я купих, за по ежедневен седан, преди 10 години някъде, точно преди да купя сегашния ми еС-тайп.

Твоята бройка определено ще е по-динамична от оня Даимлер, дето пробвах, понеже той си беше дълга база. Така че като бленд на динамика и комфорт, твоя избор е повече от добър.
И с тая цветова комбинация, направо завиждам, страхотен на вид е, така че честито.  :)

Е тук има една поредица от статии от карането и поддръжката на такъв къса база атмосферен ХЖ6 4.0, ще са интересни за четене.

https://powerwheelsmagazine.com.ph/1995-jaguar-xj6-4-0-swb-part-8-mama-told-me-therell-be-days-like-these/

Септември 20, 2023, 15:18:29
Отговор #2

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Не разбирам от тази марка, но не ми се вижда къса.
Изглежда страхотно отвътре и овън !!
Честито, със здраве да и се радваш колега :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 20, 2023, 15:55:49
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
благодаря на всички!  8))  живот и здраве като го домъкна насам, ще дам по-пространствен отчет  O0

иначе изглежда дълъг, но е къс (5.02м) - на дългата база от Б-колоната назад има още близо педя, която е изцяло отразена в задната врата и краката на пасажерите - вратата става нелепо дълга, но пак е елегантна, де  8))

Септември 27, 2023, 17:31:28
Отговор #4

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравей, колега,

Много е як Ягуара! Пожелавам ти да посетиш много събития безаварийно! Явно така се лекуват мъките с купуване на нов автомобил, аз като взех Alfetta-a, сега изобщо не бях на етап купуване, ама да излекувам раните ...
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 27, 2023, 22:48:12
Отговор #5

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
с апетита идва яденето, са казали старите хора.... ако всичко е наред, от края на идната седмица трябва да бръмчи из Варна този бял лебед :)

Октомври 05, 2023, 10:32:26
Отговор #6

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и така, след изминати над 5000км за три дни (2к от които със самолет), колата е вече у дома!

чувството да я закупя по този начин е неописуемо и ще ми е спомен за цял живот!

Роб ме посрещна на летището в Айндховен с Морган 4/4 с 8цил мотор - което ме накара да се ухиля широко, съответно го разцепи от каране в 15-те минути до разкошното си имение - в съседство на което отглеждат елени! - хората си живеят като в приказка...... морганът реве и върви просто превъзходно

стигаме там и ченето увисва - първа серия XJ купе, първа серия  XJS, астън воланте, даймлери, рейнджове.....огромният зелен хамбар му е едната работилница, а документите оправихме в собственият му бар в долепен за къщата хамбар - тип man cave

сега за джага  - колата е точно това, което очаквах - невероятна, но с нужда от козметика, което е окей за мен - измина над 2600км на собствен ход за 48 часа без да мъцне - при това със само 4 пълни зареждания на газ! няма лампи по таблото, маслото го пипна от макс до малко под средата, което е повече от прилично за ягуар на 28 години и вече 318к + км пробег...

отбих се през градчето, където преди живяха родителите ми в Германия, пих едно кафе на брега на Рейн...

4-литровият мотор е доста динамичен в спортен режим, иначе на нормален си е крузър и си върви само на нютони до 2к като дизел.... изобщо, страхотен кеф, въпреки умората!


Октомври 05, 2023, 10:52:19
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Това е приказна приказка!
Сега вече, когато си я прибрал - честито и от мен!
С пожелания за още красиви емоции да имате заедно!

Поздрави!

Октомври 05, 2023, 12:14:44
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
мерси, Дидо! беше епично пътуване, макар и рисково донякъде

има много работа по колата, макар да не личи на пръв поглед - утре започвам със смяна на масло, но днес свърших най-важното  O0



Октомври 05, 2023, 13:27:18
Отговор #9

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Респект  :D :D :D