Автор Тема: Изневярата на един фиатаджия с Alfa Romeo Alfetta GT 1975  (Прочетена 6276 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 23, 2023, 14:25:53
Прочетена 6276 пъти

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Мисля, че самото заглавие на темата говори достатъчно, каква съм я свършил….
След две поредни години ходене на събитието Gusto Alfa, без Alfa реших, че трета няма да има!
На самото събитие добре познатия ни на всички организатор, г-н Тенов, ми направи една толкова голяма реклама на въпросната кола, че нищо друго не ми остана освен да я купя. Всички знаем каква енциклопедия е Митко, още дори се опитвам да асимилирам информацията получена от него в детайли.

Първа снимка на колата направена от мен:



Колата е Alfa Romeo - Alfetta GT, А116,10 с мотор 01608*S, кубатура 1779, максимална мощност 122,4 при 5500 оборота. Историята и е интересна закупена е 19.07.1975 година във Верона - Италия.  Първия собственик я е карал в продължение на 36 години преди да я продаде през далечната 10.05.2011 година. Пак в Италия, но малко по на север в Тренто, втория собственик на колата я продава през 04.04.2016 година отново на италианец и 27.01.2020 година заминава за Англия. На скромните поне по документи 106887 км, за 7,201,00 евро. Там собственикът е англичанин, който явно не успял да свикне с лява дирекция на “палавата италианка” и решава да я продаде (Това разбира се е моя догадка). Пусната е на аукцион, който успява да спечели българин, от дистанция без да я е виждал. Колата е обслужена от него по съвет от Алфа гурото “Speeder” с нови свещи, кабели, филтри, нови уплътнения за предните врати, както и масло и маслен филтър.

Снимки на колата при огледа:












Колата е прибрана на ход от мен във Варна и първите ми впечатления са, че е страхотна машина!



« Последна редакция: Септември 29, 2023, 11:41:33 от dido1903 »
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 23, 2023, 17:48:42
Отговор #1

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Честито на щастливия собственик !!!
Много вълнуващи моменти :)
Браво
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 23, 2023, 20:38:24
Отговор #2

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Честито ! Страхотен избор и много работа , но ти ще се справиш  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Септември 24, 2023, 17:25:34
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изглежда е само с козметични кусури, които не са страшни, поне по снимки, честито!

аз наскоро също купих кола, на почти 30г, без да съм я виждал, на 2400км от Варна е и мисля на ход да я прибера, има тема в британския раздел вече :) има доза допълнително въодушевление покрай този аспект, определено!
« Последна редакция: Септември 24, 2023, 17:39:03 от Механджията »

Септември 25, 2023, 08:28:49
Отговор #4

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Хех, Митака е запалил не един фен покрай себе си. :) Честито, колата изглежда много добре, а щом върви и спира значи е почти в състояние Качваш се и караш :)

Интересно ми е дали ще последва съдбата на Уно-то до пълно разглобяване и възстановяване или първо ще я покараш така няколко годинки.
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 27, 2023, 10:09:07
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Хех, супер история.
Първо, искам да се оттърся от всякаква отговорност покрай твоята изневяра  O:-) O:-) O:-)  :)) :)) :))

Второ, колата е учудващо комплектна и със запазени детайли за такава ранна бройка! 116.10 е първоначалната итерация на това купе, даже е преставена в сребрист цвят :)

За ме беше важно да ти посоча какво има да се прави по колата. Ръждите са основният проблем, на който ти си уверен, че ще намериш решение. Хубавото е, че вече има ремонтни панели за този модел. И за ръждите в коша, и прагове, половинки калници...
Другото са гумените компоненти по окачване, които ще искат освежаване.

Въобще, комбинацията от Алфета ГТ в техническа изправност, запазен интериор и възможността да я пробваш и огледаш наживо, в България, е изключително изключително рядка. Радвам се, че се възползва точно ти.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 27, 2023, 17:33:15
Отговор #6

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Честито на щастливия собственик !!!
Много вълнуващи моменти :)
Браво

Благодаря, колега!
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 27, 2023, 17:34:54
Отговор #7

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Честито ! Страхотен избор и много работа , но ти ще се справиш  8))

Благодаря, колега! Определено ще падне яко бачкане отново, може би единствено няма да е само в червените обороти обаче O0
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 27, 2023, 17:38:42
Отговор #8

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
изглежда е само с козметични кусури, които не са страшни, поне по снимки, честито!

аз наскоро също купих кола, на почти 30г, без да съм я виждал, на 2400км от Варна е и мисля на ход да я прибера, има тема в британския раздел вече :) има доза допълнително въодушевление покрай този аспект, определено!

Благодаря, колега!

Ами както и Speeder написа има доста работа по купето основно иначе механиката е в много добро състояние за 50 годишна кола! От както е БГ са изминати с колата около 710км. За съжаление още ми се правят на луди в МИТНИЦИ - Варна и не съм платил МИТО+ДДС, за да я регистрирам в КАТ - Варна.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Септември 27, 2023, 17:43:37
Отговор #9

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Хех, Митака е запалил не един фен покрай себе си. :) Честито, колата изглежда много добре, а щом върви и спира значи е почти в състояние Качваш се и караш :)

Интересно ми е дали ще последва съдбата на Уно-то до пълно разглобяване и възстановяване или първо ще я покараш така няколко годинки.

Ами тази година слушах на Gusto Alfa, Митко, като малко дето и обикалях да слушам за всички модели Alfa Romeo, като дете, което слуша приказка за лека нощ!

Още не съм решил до каква степен ще се заиграм с колата, но със сигурност зимните месеци, започвам да се занимавам с разглобяване. На този етап искам да приключа с Uno-то, за да се отдам на авантюрата си с Alfetta-та.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT