Автор Тема: Конкурс по елегантност Дръстър- Септември 2023 година.  (Прочетена 2783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 24, 2023, 12:35:54
Прочетена 2783 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Поздравления на главния организатор и инициатор на това страхотно събитие- Кристиан Желев, за изключителната поредна селекция на коли, и тази година.

Имаше много и интересни екземпляри, като Хасковския Лотус Елан плюс 2, кралскосинйо Бенц Мече 220 Купе, едно черно Бенц пак 220 Купе, но предшественика на Мечето, правен на база 170 еС, още разни СЛ-и, вкл. и Пагода, барок-лифта с 4-фара на Корвет С1, рядък от първия лифт блатнозелен Джаг ХЖ-С, който е още само с черните брони версията /преди години аз имах по-късния лифт с хром-лайстните по броните/, Плъм Крейзи цвят Чалънджър с Уедж блок от 1970 год, и всякакви разни 911.

Звездите на Конкурса определено бяха Пеперудата 300 СЛ, с рядката опция на джанти Ръдж с централна гайка /серийно 300 СЛ са с Бенц джанти с 5 болта с тасове/, и Миурата еС, които доколкото разбрах, са български, и са на БМВ-вносителя М-Кар.
Миурата специално, е купена на търга на АртКуриал в Париж, в нач. на тая година.

Специален акцент, и определено тема във Форума, стига Митко да я направи, понеже той е бил инициатора на придобиването и вноса, доколкото се разбра )) , заслужава оранжевия на соф. номера Монтреал.
След известно търсене дори и в Англия, е внесен видимо чудесен екземпляр с ляв волан, в този типично 70-ски Аранча цвят /AR 601 orange/.

https://www.classicdriver.com/en/article/auctions/orange-you-dreaming-taking-stunning-alfa-romeo-montreal-a-spin

Имаше, разбира се, и леки измами във вида на представяните коли /нормално за евенти на Балканите, а и навсякъде/, най-видимата от които е по отн. на жълтото 964 турболук кабрио.
По принцип има произведени в нач. на 90-те год. само 6 броя оригинални турбокабриолети на база 964 турбо, правени от Порше Ексклузив, като 3 от тях да са с ляв волан, и 3 са с десен волан, но нито едно от тия 3 броя с ляв волан не е жълто.

Има разбира се, произведени от 964 генерацията отн. много бройки Турболук купета, и Турболук кабриолети /над 1530 турболук кабриота са правени от завода, с фабричен код на тази скъпа опция- ‘Turbo-look option’, M491/, от които този предполагаемо е един от тях.

Разбира се, ако въобще е бил произведен с този Турболук още от завода този жълт екземпляр, понеже има и доста бройки сега налични Турболуци 930 и 964, от така нар. Нахбау-та.
Така че тук при този жълтия, определено ще е фалшив надписа- Турбо, лепнат на стандартно кабрио Карера 2, просто с Турболук боди. Отзад при него или не трябва да има надпис, или да има надпис само- Карера 2.
Изтумбените 17-цола Петолъчки тип КарераКъп-Турбо джанти, също иначе са част от стандартния пакет на Турболука, който Турболук вид, освен джантите и по-широките калници, ако е заводски поставян от Порше Ексклузив, включва и Турбо-окачването, и по-големите тип-917 спирачки.
Ако се вторачим в джантите тук видимите на снимките, всъщност те са редки, понеже са 3-компонентни болтирани Спийдлайн, които серийно са се слагали само на Турбо еС-кабриолети., и като опция ги е имало и на 3.6 турбо купе версията.

https://www.stuttcars.com/porsche-911-turbo-cabriolet-964-1993/

За сравнение, ето един екземпляр на оригинален Турбо Кабриолет 964.
Преди няколко години е продаден на търг на Бонамс, един от само 3-те бройки с десни волани оригинални 964 турбо кабриолети, боядисан фабрично в този Аметист Перлен металик.

https://rmsothebys.com/en/auctions/lf18/london/lots/r0007-1993-porsche-911-turbo-cabriolet/678444

То и при наследника  993, бройките турбо кабрио са под няколко десетки, докато при 930 и 996, турбомотори с кабрио бодита са, да кажем, отн. по-масово явление.

Ето снимки от конкурса, благодарение на една страница от Фейса.




















« Последна редакция: Септември 24, 2023, 13:58:57 от USfan »

Септември 24, 2023, 12:54:00
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
На тия снимки внимание заслужават ранния с един фар С1 или С2 Силвър Клауд, един Бенц 170 еС кабрио, оранжевото ранно с кръгъл стоп 2002 ТИИ инжекция, както и кафявото 930 турбо, и предивоенното олив-грюн БМВ 319-321 от версията 2 плюс 2 кабрио.




















« Последна редакция: Септември 24, 2023, 13:09:27 от USfan »

Септември 24, 2023, 12:59:22
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850



















Септември 25, 2023, 14:59:38
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Eто инфо с данни и крайния търгов резултат, постигнат на продажбата на вече българската Миура еС, на търга на РМ-Сотбис в Париж, през февруари тази година.

https://rmsothebys.com/en/auctions/pa23/paris/lots/r0078-1969-lamborghini-miura-p400-s-by-bertone/1318751

https://www.classic.com/veh/1969-lamborghini-miura-p400s-4155-ZpgOwOp/

Септември 26, 2023, 18:24:35
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Снимки на двата най-ценни Бенца, дошли на конкурса.
300 СЛ Пеперудата мисля получи Бест оф Шоу награда, а този другия черен ранно 50-ски Бенц, този 6 цил. 220 Купе, е екстремно рядка кола с това му боди.
От това точно 220 купе са правени, ако не греша, даж и по-малко бройки от 220 кабриолет.






Септември 28, 2023, 04:58:02
Отговор #5

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ако не се карат тези коли, за какво са ти ?

Всяка вечер на залез слънце паля 560SEC-а и давам газ по светофарите половин час, после се прибирам и си сипвам една ракия.
Тая двумилионна пеперуда горкия онер що че я прави ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 28, 2023, 11:51:45
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А какво точно е- онер  O:-) , че аз поне не разбирам сленга. Някоя правописна грешка да не е...

Ами, според мен, тия отн. смутено изглеждащи )) в момента на снимката младежи, сигурно са близки родини на собствениците на М-Кар /предполагаемите собственици на пеперудата и на Миурата/, или пък служители на фирмата.

Септември 28, 2023, 12:28:08
Отговор #7

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Ясно е, че иде реч за собствениците (оунърите), Люси :)

Аз си мисля, че всичко е наред, щом по лицата на хората греят 30+ каратови усмивки. Щастието от милионите го виждаме запечатано по снимките, както се казва.

Ама въпреки всичко е яко, че са ги взели тия коли. Щото и по света не са кой знае колко много местата, на които могат да се видят на живо тия модели.
we all have wings, but some of us don't know why

Септември 28, 2023, 19:05:22
Отговор #8

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз лично, събитие с по-класни автомобили в България не съм виждал. Уважаам човека който е правил подбора, дори и без да го познавам или да съм чувал каквото и да е за него!
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 29, 2023, 02:44:08
Отговор #9

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Има двама усмихнати да, двойката от оранжевото 2002
Другите са като на погребение, сънуват айдуци, щети, бедствия и аварий  ;D
немец мръсен, бандит магистрален ...