Автор Тема: Купувам англ. части- карбуратори HS6-HS8, джанти 14ки Minilite, волан Moto-Lita  (Прочетена 677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 06, 2023, 18:32:54
Прочетена 677 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Купувам следните части, произведени и предназначени за английски коли, модели от 60-те и 70-те години, по подобие на качените тук ориентировъчни снимки.

1. Волан Мото-Лита, Маунтни, Триумф, или от подобен производител, произведен с дървен или кожен обръч, и тройка метални или алуминиеви спици.
За предпочитане е, всъщност наложително, да има волана централна втулка-главина, все едно за каква кола ще са шлиците за поставяне.

2. Двойка карбуратори СУ от моделите НС6 или НС8, които да са за поставяне на редови 4 или 6 цил. мотор, и които да са свързани с общи регулируеми успоредни щангички за задействане на дроселите.

3.Комплект от 4 броя джанти Минилайт, или подобни като на снимките с този дизайн, които да са с размери диаметър 14 или 15 цола, ширина 5.5 или 6 инча, и с главини с 4 дупки-отвора. Цвета им е без значение, като ако са с оригиналното сребристо или сиво покритие, ще е плюс.

Цени за купуване на изброените артикули, по споразумение, в зависимост от точните им модели и версии на частите, и състоянието им.
За предлагане на такива неща, пишете тук на лични, или на тел. 0898-631676.

Удачно място за евентуален оглед на подобни части ще е през този уикенд, в неделя преди обяд, на Базара за ретрочасти пред НИМ в кв. Бояна, понеже ще дойда там.
Ето и линк към евента за Ретробазара.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,11523.msg179804.html#msg179804
















« Последна редакция: Октомври 06, 2023, 18:50:51 от USfan »

Октомври 06, 2023, 21:54:19
Отговор #1

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Здравей колега,

1. Твоят автомобил с два карбуратора ли е?  Нови ли търсиш или употребявани и с колко дупки 2 или 3, с одушници или без? За последната година съм монтирал 4 бр. нови и съм купил 10 бр. употребявани. Продават и ремонтни комплекти и всякъкви части. С какви и игли планираш да ги монтираш?
2. Волан на Мотолита продават нови на доста прилични цени, фланците са отделно. Поръчах и монтирах такъв на Волво- 38 см. е диаметъра и е доста удобен.
3. Минилайт джантите  около 700 евро е комплект 4бр.  реплики и 950 евро оригинални. Поръчвах преди седмица комплект от Холандия по принуда, когато пристигнат ще мога да дам повече инфо за качеството на изработка.


Октомври 08, 2023, 22:44:35
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Привети,
ами моя Триумф, който е с 2 литра шестак мотор, всъщност е с 2 броя Стромберг ЦД150 карбове, които съм си наумил да ги сменя с СУ-та.

Специално захватите на тия моите Стромберги са с по 2 диагонални болта към смук. колектор, и пак с по 2 диагонални болта към филтърната обща кутия.

Та, ако намеря хубав абс. неизносен поне откъм осички чифт СУ-та НС6, бих ги сменил с такива. Почти нулево износване на такива ползвани карбове ще е слабо вероятно, та сигурно някакви нови или почти нови такива трябва да търся.
Но пък ако ще се купуват нови, то по-добре да са по-големите НС8 модели, че след време да мога да ги присаждам и на някой друг по-голямо кубиков шестак мотор.

Ами за отдушниците, не се бях замислял, че в това отношение може да има разни версии.
Вероятно за мен ще е все едно, предвид че ще ги присаждам, а и най-вече, че съм байпаснал засега изхода за вакуума към делкото.

Ноември 22, 2023, 01:38:28
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign