Автор Тема: 1987 Chevrolet Camaro IROC-Z28  (Прочетена 2012 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2024, 19:16:27
Прочетена 2012 пъти

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Здравейте приятели и любители на американските класики. Нека да раздвижим темата с една истинска класика. Пристигнало миналата година в България при моят добър приятел Пепи Панов, това прекрасно Камаро се озова в моя гараж. Стана малко неочаквано, но съм много щастлив да се похваля с него.
Колата е от първи собственик, на 97х км, в изключително добро състояние, не е музеен експонат, но определено е малко карана и добре гледана кола. Като стана дума за малко карана, през последните 15-20 години е стояла в гараж. Чисто новите й гуми бяха станали квадратни от седене. Има разбира се дребни неща за отстраняване, просълзила водна помпа, неработещ компресор на климатика, нищо страшно.

А сега най-готиното, Камарото е IROC-Z28, върха на сладоледа  :D

Малко информация от интернет.
"За тези, които са достигнали автомобилната възраст през 80-те години на миналия век, има само едно Camaro: IROC-Z28. Chevrolet предлага модела IROC-Z28 от 1985 до 1990 г., името му насочва вниманието към сериите на International Race of Champions, която създадена от на Роджър Пенске, за да се превърне в постоянна част от Wide World of Sports на ABC." цитат от Motortrend.

За любопитните ето и цялата статия: https://www.motortrend.com/features/chevy-iroc-camaro-history-tuned-port-tpi-350/

И малко технически данни за модела. Признавам си, че почти достигнах максималната скорост, ако знаех че има още 9 километра, щях да опитам.

Обем на двигателя:    349.8 cu-in / 5733 cm3 V 8
Мощност:                    223 HP / 226 PS / 166 kW
Макс въртящ момент: 317 lb-ft / 431.0 Nm
Макс скорост:            130 Mph / 209 km/h

Снимките са от Швейцария и гаража на Пепи, аз нямах време да снимам от каране  :D







 

 

 

 

 


Февруари 17, 2024, 21:57:12
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
добре, че покъртителните калобрани са отишли в кофата мигом след вноса, леш са

изглежда супер, честито!

Февруари 17, 2024, 22:07:43
Отговор #2

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е готина машината ! Изключително добре запазена ми изглежда и напълно натурална .

Февруари 17, 2024, 22:22:56
Отговор #3

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
добре, че покъртителните калобрани са отишли в кофата мигом след вноса, леш са

изглежда супер, честито!

Хаха, Пепи ми каза че били преправени от Сеат  ;D

Февруари 18, 2024, 00:00:33
Отговор #4

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Боби, честита нова придобивка!

Изглежда много яко  O0
Типичен американски мускул  >:D
« Последна редакция: Февруари 18, 2024, 00:35:53 от DpymeB »
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Февруари 18, 2024, 09:56:15
Отговор #5

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Хаха, Пепи ми каза че били преправени от Сеат  ;D

леле леле, швейцарски колхозен тунинг на щатска кола - егати и глобализацията и чудото  :D

Февруари 18, 2024, 12:57:19
Отговор #6

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Боби, честито! Имах възможност да се повозя в Камарото току преди да влезе в твое владение. Много ми хареса! Чудно попадение е реализирал Пешо и сега се радвам, че е при теб.
Безаварийни километри и слънчеви дестинации ти желая!

Февруари 20, 2024, 04:21:35
Отговор #7

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Нивото от снимките е музейно (мое мнение)
Тези в Америка са malested, от реднеци, всичко е дроб

Честито !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 21, 2024, 17:37:27
Отговор #8

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Благодаря банда, този сезон ще го разтъпчвам редовно  :)

Февруари 22, 2024, 16:47:28
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Боби, първо моите съболезнования  O:-) , че си се разделил с бордо ГТА-то пак екс на Пешо /и честито и на него, че си го е взел пак обратно, както той ми потвърди- какъв кръговрат, това е втория Трансам ГТА от 3-та Ген, дето се връща при него )) /, а както знаем, ТрансАм от всяка Генерация, си е почти незаменим като кола, освен с друга подобна или същата.

Заместителя на това бордо ГТА, разбира се е страхотен, предвид че и 5.7 мотора поне в Европа е отн. рядък, особено с Т-топ покрив.
Така че и аз пожелавам много и щастливи водачески мигове с тази Интернешънъл Рейс оф Чемпионс версия.

Камарото го разгледахме детайлно с разни колеги от форума на есенния ретробазар пред НИМ, където Пешо го бе докарал за продаване и показване.
Много хубава субстанция наистина, вкл. и салона.

А даже аз бях решил, че е с оригинална боя, докато самия Пешо не ми каза, че е пребоядисвано, и не посочи и почти само единствения белег от това боядисване, леката бордо мараня по вертикалните гумени уплътнения на джамовете на вратите на Б-колоната.
Извън това, направо си изглежда че е оригинална боята, вкл. и с добре поставените версионни ваденки на вратите ИРОК-Зет.

Иначе автокъщата в СН, която реално са купили колата от дългогодишния и собственик, и от които Пешо я е прекупил по обявата им в СН-ФейсбукМаркетПлейса /както той подчертава, там сега са интересните оферти на кондиции спрямо цени/, е тази доста автокъща и сервиз в китното гладче Фрутиген, където и сега имат разни доста разнообразни олдтаймери за продаване.
Табелата на задния номер на тази автокъща, се вижда на някои от снимките.

https://frt-auto.ch/

Интересно за Камарото би било, дали е някога е било от ново от официален ГМ дистрибутор продадено в СН, или е било ново или почти ново сив внос на времето докарано от други страни, като от Германия или от Бенелюкс, или пък САЩ.

Напр. моя 1989 ТрансАм, който също е купуван нов от СН, има в моторния отсег метална табелка занитена до табелката с с фабр. кодове и с екстрите, на коато пише, че това Ф-боди е СН-продуцирано от ГМ-Депенданса им в град Биел, еди кой си кантон.

То реално тия там правени в Биел 2-ри и 3 Ген. Ф-бодита ГМ купета Кама
аро и Ф-бърд са пристигали от САЩ почти напълно комплектни, но там уж са им правели краен монтаж през 70-те и 80-те години, че да може така да се отърват митата при внос в СН от САЩ, като са били нови тези коли.