Автор Тема: Peugeot 504 1971-72 в град Дряново  (Прочетена 5493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2011, 12:32:56
Прочетена 5493 пъти

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Здравейте.В град Дряново се продава един от най-ярките (според мен) модели на Пежо-504.Колата е в отлично състочние оригинална боя (синя интериора е също син),стояла е в гараж и не е карана от много време.Мился че колата е 71-ва или 72-ра.Мотора е 2 литра 110к.с. 3 скорости.Купето е на Бертоне,а самият модел ако не се бъркам е кола на годината за 1971-ва.Трябва да питам собственика дали може да я снимам за да я кача тук.До колкото разбрах цената е 3000 лв.Като я снимам ще кача и снимки.
« Последна редакция: Октомври 01, 2012, 19:16:24 от dido1903 »

Април 17, 2011, 14:07:58
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Колега,това е много добре.
Снимай я ,красавицата.
Ако имаш праблеми със снимките, пиши ЛС, ще ги оправим.
Само задължително вземи и координати на собственика, за да всичко ОК.

Април 17, 2011, 14:16:28
Отговор #2

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
При първа възможност ще направя снимки.Аз и баща ми се занимаваме само със стари Шкоди,но също така се опитваме да спасяваме стари коли като разпространяваме информация по форумите за тях.Тук в Дряново се срещат стари класики все още.Има един Форд Таунус М 17,Рено 8 Булгар (дали има 10 хил.км) Мерцедес от 66-та но за сега тези коли не се продават.

Април 17, 2011, 14:22:15
Отговор #3

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Забравих да напиша също може и да е от значеине.Близо до Дряново в едно търновско село имаше Рено Дофин,което може да се използва само за резервни части.Предполагам че още е там.Тук също имаше и Опел Рекорд от 1966 купе но глупака го продаде на едни цигани за каруца,а аз му бях предложил да го снимам и да бъде продадено на ценители.Жалко.

Април 17, 2011, 14:55:39
Отговор #4

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
.Тук също имаше и Опел Рекорд от 1966 купе но глупака го продаде на едни цигани за каруца,а аз му бях предложил да го снимам и да бъде продадено на ценители.Жалко.
Това не трябваше да го пишеш  :'(
Ок, колега снимай всички коли ,които можеш,защото във форума има хора, с Рено Дофин и с Таунус М17.
Дано да бъдат спасени поне някои.

Април 17, 2011, 16:55:59
Отговор #5

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Значи Форда и Реното 8-цата са гарайни и са префектни.Те за сега са спасени.Другото Рено беше захжърлено в един двор.Както казах то става само за резервни части-ламарини стъкла и други.Занм че е жалко когато някои си хвърли старата кола без да я оцени.Преди време едни хора дадоха на скрап доста запазена Варшава.Беше в 2 цвята оригинално защото я помня от много малък, един много възрастен мъж от едно село имал преди 4 години 4 Шкоди-3 Окатавии 1961 и Спартак 1958.Всичките ги дал на скрап защото не можел да ги кара,прегърбен е до земята и ми каза,че ао съм отишъл когато ги е имал е щтел да ми ги подари.Както и да е.Ще се радвам ако успея да помогна на старите "брички".

Април 17, 2011, 22:56:31
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Пежака е с 4 скорости, в това бъди убеден. Явно е като моята, но от последните с ,,горни скорости". В прочем, излизат през 1968-ма година. На тези, предното окачване, задното окачване, скоростна кутия, вътрешно оборудване (табло и прочие), нямат нищо общо с моделите от 70-те. То е 504-ка  с карантия на 404. Вече в началото на 70-те, монтират друга скоростна кутия, друг интериор, друго задно окачване, някой идиот им слага инжекторна уредба ( механична и прочие). Става различна кола, по-бърза, определено много по-стабилна и ужасна за ремонти. Та, тоя инжекторния 2000 кубика е 110 к.с. Карбураторния е 94-96 к.с. , както и да е. И двата са мъртъвци, не вървят и двата вдигат 160-170 и до там, но това са подробности. За каране стават, малко, малко горят ~ 8/100 газ и 7/100 бензин.

От думите ти  става ясно, че се говори за 4-врата 504-ка. То така или иначе, модел Coupe с горни скорости няма. Та, тази явно е такава, каквато написах. В прочем, дай някоя снимка да погледнем все пак. Собственика, като иска да продава ще дава и да се снима.

Април 18, 2011, 09:41:54
Отговор #7

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Мерси за уточненията.Казаха ми,че е със 3 скорости и за това така съм написал.Както казах при първа възможност ще снимам колата ако собственика разреши,както и че ще дам координати на собственика.За времето си колата наистина е адски запазена.

Април 19, 2011, 00:16:53
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Бе, тя нека е запазена. Ама, да е седяла 5-6 години и ще е лъскав труп. Ще е нужно да се разглоби цялата, докато стане нещо годно за каране. Но пък ако действително е такава, каквато казваш и някой се заиграе да й смени консумативите, веднага се връща на пътя. Ще е грехота да се съсипе от някой нещастник.

Април 19, 2011, 10:19:01
Отговор #9

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Приятели, местя темата тук, че то си стана интересна дискусия.

@Стефан Иванов

Колега, добре дошъл във форума.
Когато имаш повече информация, снимки и телефон на човека пусни една тема в "Продава".

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"