Автор Тема: Музей за ретро автомобили в град Пловдив  (Прочетена 5151 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2011, 21:23:26
Прочетена 5151 пъти

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Музей за ретро автомобили в град Пловдив това е една от темите вьв вестник марица. музеят ще побира 130 автомобила  и ще е на площ от 15 декара и  ще бьде ситуиран зад хотел SPS като основен двигател на проекта  се очаква да бьде председателя на ретро клуб Пловдив Дончо Дончев.
музеят ще е общински с частни експонати като избора им ще става от специална комисия.  предвижда се и изграждане на хотелска част като всяка стая ще носи името на автомобилна марка и ще е обзаведена в сьответния стил и цветове .
Май започват да ни вземат на сериозно ,колеги или е друго, как мислите?
« Последна редакция: Април 24, 2011, 00:19:01 от dido1903 »

Април 23, 2011, 22:07:19
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Важното е да стане! Дано най-накрая да се направи нещо такова! Трябвало е още 60-те години държавата да направи един такъв музей, дори ако не изложбена площ, то е стигало само да събира коли и да ги трупа някъде за по-добри времена.... ама не! Дано сега стане нещо, ще бъде много хубаво!

Април 24, 2011, 00:08:10
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Дано, дано!

Все пак има някакво раздвижване на ретро пластовете.
Дано все повече хора с възможности обърнат поглед към ретро автомобилите.

Ето два линка :

http://marica.bg/show.php?id=52319
http://в-пловдив.com/музей-на-ретро-коли/

Само ме притеснява безвъзмездното предоставяне на автомобили за музея.
Да не стане така, че всеки иска да избие още един, два автомобила от наем :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 24, 2011, 02:43:59
Отговор #3

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
във всяка държава има поне по няколко :),а в България няма :(Ама те повечето мои приятели като има кажеш за някоя ретро кола и припадат,те си харесват някакви  бмв-та,ауди-та и др,и си мислят че са богове,например с бмв-318 is-ебати и силата :'(,ане признават старите автомобили

Април 24, 2011, 20:16:48
Отговор #4

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, няма смисъл да им се чудиш и обясняваш. Все пак, не всеки има толкова изчанчено схващане за нещото, наречено автомобил, като нас и още много други хора. Ама, аз не съм чул нищо повече за въпросния музей. Не съм се въртял скоро в тези води, ама те наближават. Ще стане ясно на някой събор вероятно.

Април 25, 2011, 09:25:25
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Дано да се случи и тая работа, въпреки че доколкото аз съм запознат начинанията на полковника са в повечето пъти користни и не отиват до желания край.
Според мен е крайно време да се подеме инициатива за законодателното уреждане статута на ретро автомобилите, тяхното класифициране и регистриране, както и условията , при които се вписват в определен регистър. Никой от досегашните т.нар. "ретро" клубове не е инициирал подобно обсъждане на законодателно ниво, а на мен в главата ми се върти отдавна подобна идея, както във всяка нормална държава да има принципно поведение на институциите към автомобилите с историческа стойност. След законодателното уреждане на въпроса с ретро и класическите автомобили много по-лесно може да изгражда база за постоянни и временни експозиции на подобен род возила.

Април 25, 2011, 12:50:33
Отговор #6

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
във всяка държава има поне по няколко :),а в България няма :(Ама те повечето мои приятели като има кажеш за някоя ретро кола и припадат,те си харесват някакви  бмв-та,ауди-та и др,и си мислят че са богове,например с бмв-318 is-ебати и силата :'(,ане признават старите автомобили
Хората биха могли да се разделят в зависимост кой как обича да възприема времето.

Past Positive, Present Positive, Future Positive.
Past Negative, Present Negative, Future Negative.

Много често неразбирателствата идват точно в резултат на тези фундаментални разлики :)

Примерно хората със старите автомобили със сигурност са по-носталгични от тези с bmw-тата (сиреч past positive). Слушат такава музика, събират и други неща от доброто старо време итн.

Хората със bmw-тата за които говорите изглежда живеят повече за момента, не показват че им пука за миналото и са склонни да са future negative особено като стане въпрос за "тая държава" :D Със сигурност психолозите са се изказали по-добре... това е моето тълкувание :)
« Последна редакция: Април 25, 2011, 13:46:32 от afx »