Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson KR50 1964 г.

<< < (2/25) > >>

Иво_csl:
Едни мои приятели реставрираха едно такова самоче 59-та.Дори сега се продава

joro-120L:

--- Цитат на: MZ ES в Юни 20, 2011, 07:47:21 ---Дядо ми имаше такъв навремето и това е първия мотор, на който съм се учил да карам. Преди година ми попадна възможност и си купих същия. В момента е разглобен напълно. Предстои да му събера двигателя,да дам ламарините за боядисване и отново да бъде готов за път. Модела е КР 50. Наистина е в много добро състояние мотора на баща ти!
--- Край на цитат ---

Благодаря!
Сега е в добро състояние, ама да знаете какъв беше след реставрацията?.....като от завода.
И аз съм се учил на Симсона на дядо ми :) Беше същия, като този, показан от Иво. С хром кормило.
Добре, че си взел такъв. Уникални моторетки са! Не е показвал никакви дефекти! Пали от четвърт! Желая ти успех с реставрацията и пускай снимки!
п.п. Да, моделът е kr 50 - пропуснах го в заглавието на темата.


--- Цитат на: Speeder в Юни 20, 2011, 13:32:25 ---Много симпатична моторетка....
...И аз бих се возил на нещо такова, Жоро!
Да вземеш да го дотътриш на някоя среща! :)
--- Край на цитат ---

:D За да спазим традицията, имаш едно кръгче от мен.
И аз съм си мислил, че ще е добре да дойда на някоя среща с него, но за сега се намира на село, а селото е на 50км от П-в. и на този етап няма как да стане. Но след време със сигурност ще поеме в посока- Пловдив. ;)

joro-120L:
...и още нещо

joro-120L:
....и две клипчета C:-)


MZ ES:
Този модел се произвежда от 1959 година до 1964. Очевидно твоят е от последните, по-новите. Разлики има във формата на стопа, наличието на предпазител на кормилото, формата на километража ,дължината на ауспуха, съответно и на кривката,както и на задните пружини. При по старите версии задните пружини са голи,докато при по-новите са обвити в ламаринени цилиндри,подобно на амортисьори.Но така или иначе в немските модели от това време нищо не е догма.Важно е какво е имало в момента на склад. Моят е от 1960 година и е от по-старата версия. Не знам какво е твоето мнение, но този модел моторетки вози много приятно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия