Автор Тема: Софето  (Прочетена 408295 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2014, 23:28:44
Отговор #630

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Основната цел е да се срещаме с приятели и драг състезания.

Нашата цел няма нищо общо с това  ::)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 13, 2014, 00:28:02
Отговор #631

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Нашата цел няма нищо общо с това  ::)
Така е Митко,ама тази Тема за идеята на Форума трябва да е на по-видно място, та по младите да я прочетат първо нея/визирам Нослето, защото съм 99% сигурен,че не я е чел- е, оставам си 1% за застраховка ;D/.

Март 13, 2014, 10:43:35
Отговор #632

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Идеята на целия форум ми е ясна. Аз като организатор на тази срещи не печеля абсолютно нищо, дори не съм се състезавал нито 1 път, а съм там всяка събота. Моята идея беше да се срещаме с нови хора, които се интересуват от автомобили. Реших да Ви поканя, защото мисля, че тук има много интересни коли. Не съм казал - Идвайте и се състезавайте! 70% от колите които идват на срещите не са се състезавали на тези мероприятия.
Има такива автомобили:

Има и големи дизели (някои с доработки)


Има и такива моменти

Един приятел с появява и с това:

А моята кола (сивата) както и тази зад нея не са заставали въобще на старт.


Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Март 13, 2014, 11:07:17
Отговор #633

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Aйде, какво става с маститите фенове,  :)) ще се виждаме ли в бирарията на Прага?

Март 13, 2014, 11:52:54
Отговор #634

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз ще ходя на мач.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 13, 2014, 17:01:17
Отговор #635

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Бре, рехава работа.  :))
А някой друг ще идва ли, или в само с Митко ще си говорим за Шкоди и Бончо Дунев?  O:-)
А ако се видим с който дойде, в колко ще да се срещнем, в 19 часа ли?

Март 13, 2014, 17:07:23
Отговор #636

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Идеята на целия форум ми е ясна. Аз като организатор на тази срещи не печеля абсолютно нищо, дори не съм се състезавал нито 1 път, а съм там всяка събота. Моята идея беше да се срещаме с нови хора, които се интересуват от автомобили. Реших да Ви поканя, защото мисля, че тук има много интересни коли. Не съм казал - Идвайте и се състезавайте! 70% от колите които идват на срещите не са се състезавали на тези мероприятия.
Има такива автомобили:

Има и големи дизели (някои с доработки)


Има и такива моменти

Един приятел с появява и с това:

А моята кола (сивата) както и тази зад нея не са заставали въобще на старт.

Добре бе Николай. Без сръдня. Нищо лошо в това, че се събирате на такива мероприятия. Ама, това вашето е от побуялщина ;D."Тата носи, мама меси-да живей, живей труда".А тука, във Форума- това е диагноза, болестно състояние на духа.А кажи ми, като дойдат 30/40/50 годишни, улегнали хора/изключая и по-младите с такава диагноза/, освен темите за колите, за какво друго ще намерят общ мохабет.За да гледат и да се нервират и да си викат"Махни ги тези-те не са давали парите за колите и за поддръжката им и от много хормони и адреналин не знаят какво правят".Е, може би, това е моето субективно мнение, но отвътре ме напира да го споделя.

Март 13, 2014, 17:13:22
Отговор #637

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Бре, рехава работа.  :))
А някой друг ще идва ли, или в само с Митко ще си говорим за Шкоди и Бончо Дунев?  O:-)
А ако се видим с който дойде, в колко ще да се срещнем, в 19 часа ли?
Застъпиха ни се постовете.Що не хванеш/те/ да идеш/те/ на мероприятието на Нослето, да отговориш/те/ на поканата.Хем ще отчетеш/те/ колегите, хем после ще споделиш/те/как е минало. ;)Заедно с Митко де/предполагам- Кранкенщайн/. ;D

Март 13, 2014, 17:35:11
Отговор #638

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Застъпиха ни се постовете.Що не хванеш/те/ да идеш/те/ на мероприятието на Нослето, да отговориш/те/ на поканата.Хем ще отчетеш/те/ колегите, хем после ще споделиш/те/как е минало. ;)Заедно с Митко де/предполагам- Кранкенщайн/. ;D

Ами, застъпили, зер.
Това е тема само за срещи в София на фенове на ретро, олд и янгтаймер автомобили.
Не си чукаме тук срещи с любители на тунинги, дизели, форума БГ-мама, и не знам си още на какво.
Така че айде да не мешаме нещата толко тюрлюгювеч, колегата просто малко неадекватно се е вместил с оферти тук.

Ако иска да ни кани на някакви срещи, да си направи отделна тема някъде в другите раздели, и готово.
И по пози повод, искам да помоля някой от колегите администратори да раздели темите, да не трябва всеки път да се обясняваме на разни други ентусиасти кое защо и как.

Иначе, в аспекта на тунинга, аз тия дни точно на Пробата ми турбо промених и оптимизирах доста неща, с оглед на повече динамичност.
Ремапнах управлението на инжекциона и запалването като начало, сега пръска на по-дълги фази гориво.
Сложих и инжектори с по-голям дебит от Сиера/Ескорт Косуърт.
Вдигнах и ограничителя на оборотите от 6200 на 6600.
Освен това сложих и 2,5 инчови тръби по цялата дължина на аспусите.
Налягането на турбината не съм го пипал, с оглед на запазване на ресурса на двигателя.
Така че стоково сега уестгейта продължава да си отваря на само 0.6-0.7 атмосфери свръхналягане.

Та на ускорение, респективно такива стартчета на 400 или на 1000 метра, сега стана много добра Пробата.
Колегата Кранкенщайн го возих преди преработките, сега може по да оцени разликите, ако пак се повози.
Иначе който друг се интересува от колегите от София, как беше на живо турбоепохата от 80-те години, возя демонстрационно, няма проблеми.   :)
Но, много съм далече да се пробвам на такива улични дърпания, това е несериозно.

Аз лично си ходя редовно само на Божурище да си се пробвам, с каквито коли имам, които да са горе-долу годни и по-удачни за добри ускорения.
Ходил съм и 2-3 пъти с разни други приятели по-хардкор фенове, и на старото военното летище близо до теб.
Особено летището си беше много далавера за замервания, както и за субективни преценки кое колко върви.
Към 2-3 км права равна писта, идеална и за ускорение и за спиране.

А това Булгарплод, Еврофрукт  :)) и сие срещи, направо не бих го дискутирал, особено в този Форум.
Така че с колегата Кранкенщайн ще се въздържим, мерси много, и  си оставаме на вълна Бирарията на Прага.
« Последна редакция: Март 13, 2014, 17:44:11 от USfan »

Март 13, 2014, 19:19:56
Отговор #639

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ей, Люси, чипоса Пробата (само с проба си е останал) и ти порастна работата, такива срещи където хората просто се забавляват са ти под нивото... Че и ще казваш кой-къде-какво трябва да пише, аз не виждам колегата да е нарушил правилата на форума по някакъв начин.