Автор Тема: Софето  (Прочетена 408314 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 27, 2014, 23:41:35
Отговор #680

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Стенли, чийто Мустанг '64 по неговите думи се оценявал в щатите на поне 70 бона, каза обаче и друго много вярно нещо - няма значение колко скъпа кола караш, дали ще е Флорида или Станг, Алфета или Рапид. Колите ни не са музейни експонати, най-важното е да се кефим на макс докато ги караме 8)) Хубаво е да ги изкарваме на повечко срещи особено през лятото, може примерно и в някой почивен ден да се разберем за кратък излет някъде около Сф без преспиване, като репетиция за Узана :)

п.п. Люси, забравил си да отбележиш и общите черти межру Флоридата и Рапида ;)
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 23:53:29 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 29, 2014, 17:42:38
Отговор #681

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хех, то ѕадните парделници при Дофин баѕа и 120 баѕа Шкода са иасни.. . ;)

Иначе ти Стенли ѕа цени много не го слушај.
Тоиј по принцип все ико си оцениава на по 100 бона бројката всиака негова талијка. :))
Доларес, Левове, Донги  O:-) , все едно, вајно да му иѕлејда с повече нули...

Ако ти е каѕал 75 бинки ѕа Станга кабриото, хванал си го в добро настроение.
Иначе аѕ ѕа иѕлет сум фен, хем нај'накраиа моје да ги ѕамерим на ускорение Голфетата кабрио сприамо твоито Пејо 205.  :)

Юли 02, 2014, 22:38:46
Отговор #682

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Нямаш ядове - имам останал бензин в пежака, макар че и на газ ще те скърша без проблеми :winktongue: Оня червения, дето те снимах с него на Спасовден се оказа, че бил на моята стара дружка Краси от Бояна /те и двамата с жена му карат такива Кармани/, та него съм го пердашил с поне 5-6 дължини на 400 м, при това бях с пре..ан ограничител, дето ми режеше от макс. обороти 8))

п.п. а Стенли значи ще го викам за дилър ако тръгна да продавам моите талиги, да убеждава клиентите колко са ценни и скъпи :))
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 23:08:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2014, 00:09:44
Отговор #683

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Нямаш ядове - имам останал бензин в пежака, макар че и на газ ще те скърша без проблеми :winktongue: Оня червения, дето те снимах с него на Спасовден се оказа, че бил на моята стара дружка Краси от Бояна /те и двамата с жена му карат такива Кармани/, та него съм го пердашил с поне 5-6 дължини на 400 м, при това бях с пре..ан ограничител, дето ми режеше от макс. обороти 8))

п.п. а Стенли значи ще го викам за дилър ако тръгна да продавам моите талиги, да убеждава клиентите колко са ценни и скъпи :))

Ах, ман и го ониа Червениа Карман.
Ѕнам го него, виси в Боиана на патиа кум Драгалевци на улицата баш, улична мариијка си е.
Като го гледам и как е охлуѕен, надали и мотора му е особено добре регулиран.
Пук и ониа е 1.8 моно инјекциа нај много като ѕахранване.
Ништо обшто ниама с динамиката на К'Јетроника като моиа.  ;)

Та слагаи бенцин, и да се дарпаме като сум в Софиа.
На една кутиа локум бас.  :))
Ама това ште триабва да стане краиа на Јули, че дотогава редовно имам комадировки до Варна и и рајона и почти там си висиа.
Карам си Миатата там, хахах, а тиа е слаБИчКА, ОПРЕДеЛЕНО ШТЕ ИА ДРАПНЕШ С рАЛИТО.  :D

Юли 03, 2014, 15:39:51
Отговор #684

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами поздрави на морето тогава... ние тая година ще сме по на юг за разнообразие, та няма начин да се засечем там. Иначе по спомен червеното кабрио на Краси е 115 катъра, не помня обаче с каква система на впръскване... возил ме е, добре се набираше уж, ма то без покрив скоростта се усеща повече :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2014, 18:59:41
Отговор #685

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ами поздрави на морето тогава... ние тая година ще сме по на юг за разнообразие, та няма начин да се засечем там. Иначе по спомен червеното кабрио на Краси е 115 катъра, не помня обаче с каква система на впръскване... возил ме е, добре се набираше уж, ма то без покрив скоростта се усеща повече :)

Ниама 1'ца Голф, ни хечбек ни кабрио, с повече от 112 конја мотор серијно правена.  ;D
По принцип даје и при така нар. Кармани кабрио, пост 1988 правени, мех. инјекциа сас 112 конја, както и сам уточниавал преди специално преди, е екстремно риадка моториѕациа, ѕаштото не е имало неини каталиѕирани версии, при тиа с дебели брони вече оборудвани бодита Голф 1.
1.8 мотора при дебелите брони 1'ци обикновено е бил  моноинјекциа с 90 кониа, или многоточкова електричска инјекциа с 95 или 97 кониа.

Даје и 100 кониа  :)) не е имал серијно нај силниа мотор с електр. инјекцион в 1'цата.
Което е странно, понеје по саштите години, в краиа на 80'те, Голфа 2ка ГТИ с електр. инјекциа е бил сас 107 кониа в каталиѕираната му версиа.

Юли 03, 2014, 19:17:08
Отговор #686

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Захапали сте на Голф 1 Кабрио , я и аз малко да се включa. :)

Люси , моноинжекция при кабриотата няма , нито Моноджетроник , нито Мономотроник. Има карбови Пиербург варианти
1, 6 75 магарета и 1, 8 90 магарета ( редък мотор с означение EX на блока) на моя Голф го смених с такъв.
 Инжекциите са механична като твоята и на Ники 1600 GT , мотор DX означение 115 магарета . А последното развитие
е с мотор 2H и многоточkова електронна инжекция Digifant дето казваш 95 - 97 магарета.Има и тема за такъв във форума.

Айде газ до ламарината. :D
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 19:20:13 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 03, 2014, 20:54:05
Отговор #687

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хах, да де, аѕ Дигифанта имах предвид дето е с под 100 кониа мнготочковиа, тој е нај иакиа мотор на Кабриото след вавејдането на каталиѕаторите при дебелите брони.
Та ониа червениа ако е електрик инјекци,а е доста е по слаб на динамика от К'јетроника.

Иначе аѕ поне, друга дебела брониа с оригинално поставен К'Јетроник иѕван моиа не сам вијдал на јиво в Бг.
Всички други дето сам вијдал от така нар Кармани са били баш с 1,6 карбурации повечето.

Или дето каѕваш, моје и карбурации 1.8 да са били тиа с карбове дето сам миаркал.
Ама все си мислиа, че при дебелите брони 1.8 карбуратори вече ниама.
Само 1.6 са карбовете при пост 1988 1ца кабрио.
А 1.8 са дето каѕваш Дијифанти масово, и много риадко К'Јетроник.

Юли 04, 2014, 16:25:07
Отговор #688

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Люси, пиши на разбираема кирилица ако обичаш!

Мерси!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 04, 2014, 21:06:37
Отговор #689

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Люси изглежда пише от мобилно устройство, на следващата среща трябва да му помогнем да си инсталира прилична кирилица, ако е възможно де... и да, моя е грешката - 112 са вероятно конете, не съм много в час с ВАГ-моторите... но разлика 2-3 коня са подробности, зависи и по DIN или SAE стандарт са мерени... примерно моето Рали французите го дават 103, а в други източници 101 к.с :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.