Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1233155 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2016, 06:51:58
Отговор #2350

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Айде сега пак стария спор, не е ли въпрос на личен избор? Всеки да си кара колите колкото иска. Аз лично повече от 2-3 хил. км. годишно не бих правил на такава кола, а вие са въртете по 15 хил. км. и покажете колата след 10 г. да видим на какво ще прилича.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 16, 2016, 09:17:34
Отговор #2351

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Разбира се че е въпрос на личен избор, всеки сам си преценя! Категорично не искам да налагам моето мнение.В никакъв случай нямам предвид да се кара такъв автомобил като ежедневка, далеч съм от тази мисъл. Аз също зимата не карам, и колата ми няма да види сняг и луга, но при сухо време винаги съм навън.А на какво ще прилича колата, зависи изцяло от собственика! Един автомобил трябва да е на пътя - той за там е и направен, лично мнение ;D Нали затова сме ги взели тези коли, да ни доставят удоволствие и удовлетворение, а на мен това не ми се получава като я гледам в гаража :D
« Последна редакция: Май 16, 2016, 09:19:38 от michev »

Май 16, 2016, 09:35:36
Отговор #2352

Неактивен blowfish

  • Публикации: 24
Има некаране и некаране :-) Едно е да я изоставиш както е със всички течности и да не я палиш с години, друго е да си я вадиш през седмица-две в уикендите, правейки по 1500-2000 км, и да не правиш никакви компромиси с поддръжката. Аз така правя със синия ми Ровър. Стои целогодишно в гаража и се вади само през уикенди в хубаво време. Никога не пропускам ежегодно смяна на масло, винаги я пастирам един път в годината и винаги обработвам интериора и кожата по 2-3 пъти в годината. Нищо не е мръднало откакто я имам от 5 години.

Също гледам винаги да е чист, дори когато стои в гаража.
« Последна редакция: Май 16, 2016, 09:40:06 от blowfish »

Май 19, 2016, 23:16:57
Отговор #2353

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173






Последното Ауди купе ГТ ако съдя по номра ще да е нов внос, а на снимката не личи добре и интересния синьо-зелен металик, вероятно оригинална боя. Ритмото също е уникално запазено, предполагам доскоро гаражно. Имам умалено моделче 1:60 на фирма Мажорет точно в същия цвят.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2016, 06:23:45
Отговор #2354

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Такова живо ритмо в читаво състояние не бях виждал от незнайно колко години :D
Andreev Motorsport TEAM

Май 20, 2016, 09:56:31
Отговор #2355

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Фолц Кади пикапите вече станаха по света доста редки, че и нас.
Познавах един услял през соца художник, който в средата на 80-те години трампи много хубаво керемиден металик с 4 ръчни 733и /което караше от няколко години и го беше купил от търг от Кореком/, за чисто ново бяло Кади пикапче, което му докараха от Югославия тогава /вероятно е било и ТАГ сръбска сглобка/.

Тогава, като вече поизперкал  :)) на тема коли тийн, си мислех че тоя художника всъщност не е наред, да замени 200 коня истински баварец за 1.6 литра дизелче, и то голо като пушка на екстри, понеже нали е работна кола тоя Фолц.
Но, това Кади художника го кара без проблеми над 10 години, до много навътре в демокрацията, а след него си взе нова Дачия пикап.

Май 20, 2016, 10:47:54
Отговор #2356

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
... за чисто ново бяло Кади пикапче, което му докараха от Югославия тогава /вероятно е било и ТАГ сръбска сглобка/.

Хаха, Люска :)) не е ТАГ /като марката за часовници TAG Heuer/, ами ТАС /TAS - Tvornica Automobila Sarajevo/ https://de.wikipedia.org/wiki/Tvornica_Automobila_Sarajevo
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2016, 12:11:18
Отговор #2357

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ritmo да видиш вече е много трудно, а запазено - съвсем, за първия му модел пък вече си е цяло чудо...
А относно Golf I пикап - на кои версии пишеше Caddy на задната врата - на югославянските ли?

Май 20, 2016, 16:45:43
Отговор #2358

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хаха, Люска :)) не е ТАГ /като марката за часовници TAG Heuer/, ами ТАС /TAS - Tvornica Automobila Sarajevo/ https://de.wikipedia.org/wiki/Tvornica_Automobila_Sarajevo

Ха, да писмен лапсус, ТАС имах предвид.
А мисля че всички Голф 1 пикапи са с име- Кади, даже и УСА и Мексико сглобките.

А по онова време Югославия правеше количества и разновидности коли, та се късаше.
Освен Фиатите-Застава, копия на Рено 4 и май 5, както и и Фолц лицензии, имаше и сглобени там Опели, и то актуалните за 80-те години Кадет яйца, боди тип Д.
Даа, сръбския произход на това Кади на моя познат художник ме подсети и за друга сръбска автовръзка.

Пак по онова интересно време през 80-те, един приятел на баща ми пък си беше купил такъв Кадет яйце оттам, произв. и той в Сърбия, и то беше правен още през 1985 год, почти успоредно с дебюта му в Германия.
Отпред на решетката пишеше- ИДА, а Кадета разбира се, нормално за сръбска версия, нямаше нито една екстра.
Беше светлосин с 3 врати, и естествено с най-ценния избор за българина, посъбрал малко долари, беше оборудван с 1.6 дизел мотор.
Той тоя наш семеен приятел беше иначе пич с вкус, имаше жестока на външен вид жена, ама малко проклета де, хаха, която много аз я харесвах като тийн.  :))

Той човека и си работеше по разни външнотърговски предприятия, и затова винаги беше карал яки коли за през соца през 70-те и 80-те години.
Та, външнотърговеца имаше първо през края на 70-те нов служебен е12 525 баварец, светлосин металик.
През 80-те пък, след него, пак от нов имаше сребристо 6 цил. Скорпио 2.4и Гиа, с което ходих на бала си през 1988 година.  :D
А последната му соц. служебна кола на тоя наш семеен приятел след него бе едно от най-последните Волва 240 седани, с 2.3 литра инжекцион мотор, автоматик и люк, и пак светлосинйо. 
Та на тоя фон на сравнително  луксозни горен среден клас, и то прилично мощни возила, дето караше, да си вземеш за фамилна пръчка прост Кадет, и то тая глупава дизелова версия, беше голяма загадка за мен като малък автофен тогава.
« Последна редакция: Май 20, 2016, 16:51:25 от USfan »

Май 20, 2016, 17:13:41
Отговор #2359

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Каква загадка бре - още в ония години, макар доста по-евтин от сега бензинът си беше с пари и само разни шапки и транспортни дейци имаха възможност да краднат държавно гориво за лични цели... пък нафтата беше значително по-ефтина и икономична, само дето соц коли с такива мотори нямаше. А пък колите му от горния клас са били все служебни и предполага се карани на държавно гориво. Ама нещо много се отплеснахме пак по твоите древни роднински афери, пък откъде започнахме... :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.