Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231740 пъти)

0 Потребители и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2017, 15:30:00
Отговор #2550

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Нещо се появи на пряката до нас :


Януари 13, 2017, 20:24:55
Отговор #2551

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Явно е пребоядисвано, единствено ме дразни къде са му пробили калника за пълначката на АГУ... и в София съм снимал Ритмо в подобно състояние, но изглеждаше да е на оригинална боя, има го качено тук в някоя от темите.
За да не е спам, ето едно Интеграле, което в момента се реставрира в оригинален вид:





Разкажи нещо повече за тази Ланчиа

Януари 14, 2017, 19:17:32
Отговор #2552

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Нещо се появи на пряката до нас :



Боре, интересна колица.
Тоя ГТС е седан еквивалента на моя Лебарон купе.
Има го с 2.2 и 2.5 турбо мотори.
Всъщност това е предтечата та формата на Октавията.
Тоест прилича на триобемен седан 4 врати, а реално е двуобемен хечбек 5 врати.

Януари 14, 2017, 22:32:44
Отговор #2553

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Разкажи нещо повече за тази Ланчиа
Собственикът има още няколко Интегралета, качвал съм вече във форума снимки на едно много раздуто бяло брандирано с Мартини рейсинг. Ползвани са директно калъпите от тази: http://www.pailix.at/index.htm?http://www.pailix.at/pailix/fahrzeug_pailer.htm Освен него имал и още едно оригинално, което било обявено за продажба навън и една тренировъчна Призма също с интеграле мотор. Повечето от тези коли могат да се видят в един сервиз в двора на Технотест близо до летище София. Ако имаш път натам драсни да те свържа с механика, който ги поддържа - приятел ми е.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 15, 2017, 00:56:12
Отговор #2554

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Собственикът има още няколко Интегралета, качвал съм вече във форума снимки на едно много раздуто бяло брандирано с Мартини рейсинг. Ползвани са директно калъпите от тази: http://www.pailix.at/index.htm?http://www.pailix.at/pailix/fahrzeug_pailer.htm Освен него имал и още едно оригинално, което било обявено за продажба навън и една тренировъчна Призма също с интеграле мотор. Повечето от тези коли могат да се видят в един сервиз в двора на Технотест близо до летище София. Ако имаш път натам драсни да те свържа с механика, който ги поддържа - приятел ми е.

Сравнително често ходя в тази посока, а и летището ми е на път като влзиам в София от към Търново.
Иначе тези Ланчии Макси ги знам, те са два броя и силно раздути. Другата е червена ... дори във фейсбук съм фен на страницата им.

Януари 15, 2017, 10:11:52
Отговор #2555

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
С Максито на Иван и Фулвията направихме снимки. Трябва да са в темата
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 25, 2017, 20:23:06
Отговор #2556

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
В Ботевград

we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 26, 2017, 15:21:10
Отговор #2557

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Знаеш ли нещо за москвича?
Не, освен че е на ул.Кирил Попов, близо до механа ДЕЛФИНЧЕТО, както и останалите.


София, ул.Гороцвет:







Февруари 26, 2017, 18:21:44
Отговор #2558

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Матрата стоеше доста време в кв. Стрелбище близо до Южния парк.Талбота на платформата изкара няколко месеца срещу Военна болница на ул. Райко Жинзифов.Двете коли явно имат един собственик вече.

Февруари 26, 2017, 18:51:33
Отговор #2559

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Собственик на тази Мурена, както и на още модели Талбо е шефът на пътна помощ "Нирад", той май е най-големият у нас фен на марката. Запознах се с него преди години, когато търсех делко и ел. запалване от Талбо, защото ми бяха казали, че стават 1:1 на задномоторна Шкода. Тая специално Мурена преди 10-тина г. беше пред един блок в Овча купел 2 на един арменец, тогава се навъртах да я пазаря, ама й търсеше 7 бона и ме отказа...
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 19:11:33 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.