Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1232983 пъти)

vasko__2 и 30 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2017, 09:38:38
Отговор #2580

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Охладете малко, господа!

Не виждам нещо нередно в снимките - остават.
Даже са крайно интересни.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 22, 2017, 21:42:21
Отговор #2581

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Данчо, надявам се ще продължиш все така редовно да пишеш, снимаш и пускаш дори понякога безсмислени снимки, НЕ дразниш  >:D. Моралисти на всеки километър. Да не ти дреме!

И за да не съм досаден и аз, пускам снимка, макар и стара, на друго русенско бижу. Снимал съм без позволение на собственика.



Благодаря за милите думи, Роска!
Със сигурност от моя страна няма никакъв проблем относно острият език на един или друг ... свят широк, хора всякакви ... никой не прави нещо тук с корисна цел, а напротив ... но ти беше изчерпателен и да не се повтарям.
Със сигурност подобни шеги и закачки ги подминавам ... а ако има за какво се извинявам, но в случая няма за какво ... тук целта е една.
Колкото до понякога безмислените ми постове и снимки ... да, така е ... признавам си, че има не малко такива ... но всичко е било породено от личен сантимент към едно или друго, а още по-удовлетворяващото е, когато след няколко дни ... седмици ... месеци получиш ЛС с молба да дадеш координати или местонахождение по отношение някой видимо безмислен пост за един, а за друг е нещо, за което ще измине половин Б-я за да го прибере за донор или реставрация. Наистина имам десетки подобни писма в пощата си тук.

А относно снимката ти без разрешение ... страхотно се връзва с жълтата пощенска кутия в далечен план  :D :D Шегувам се, прекрасна кола!
« Последна редакция: Март 23, 2017, 00:26:09 от dan4oteto »

Март 22, 2017, 23:18:13
Отговор #2582

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Адаш,
Бъди сигурен,че изказването ми не е "неподготвено" и не е просто с цел да се правя на интересен!
Някой ден вероятно ще го обсъдим на живо,защото не му е тук мястото.
С Данчо се разбираме на ЛС.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 23, 2017, 23:54:22
Отговор #2583

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
Honda City във Варна:

Март 24, 2017, 02:56:20
Отговор #2584

Неактивен G.Panayotov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
  • Lexus IS200 TTE
Къде се намира? Ако не е тайна :-)

Март 27, 2017, 09:39:29
Отговор #2585

Неактивен 8541angelg

  • Публикации: 12
А ето и моята Супра от 1987 година, в абсолютно оригинален вид, след сериозна инвестиция за цялостен ремонт на двигателя 7mgte. Предстоят малки поправки по купето.




Март 27, 2017, 17:10:45
Отговор #2586

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колега, ти ли си бил със Супрата вчера на Калояново? Гледам доста по-слабо време е дала от всички останали, надявам се няма сериозен проблем... колата изглежда доста впечатляващо сред малките баварци :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 27, 2017, 21:23:06
Отговор #2587

Неактивен 8541angelg

  • Публикации: 12
Супрата е на 500 км. след цялостно подновяване на мотора и щеше да бъде тъпо да я блокирам на Калояново. Това време го даде нез да вдигам над 3500 оборота. А тя може до 7-8 хил.  :)) Догодина....
Аз даже мислех въобще да не а вкарвам на пистата, ама ме досърбя  >:D
А и Супрата е стокова, оригинално окачване и оригинален размер на гумите. И двете доста меки за завойте на пистата. Нямаше друга стокова кола в неделя. Повечето, само седалка, кормило, тенекиена обвивка от classic car и двигател, окачване и трансмисия модифицирани за писта
« Последна редакция: Март 27, 2017, 21:28:15 от 8541angelg »

Март 27, 2017, 21:57:13
Отговор #2588

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Рейсинга си е за рацерите. Аз също съм за оригинала ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Март 28, 2017, 11:54:53
Отговор #2589

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Супрата е на 500 км. след цялостно подновяване на мотора и щеше да бъде тъпо да я блокирам на Калояново. Това време го даде нез да вдигам над 3500 оборота. А тя може до 7-8 хил.  :)) Догодина....
Аз даже мислех въобще да не а вкарвам на пистата, ама ме досърбя  >:D
Брейй, това са сериозни обороти за олд скуул турбо мотор! :o Може би трябваше да идеш в събота на свободното каране, щом не е още разработена като за състезания. А за тия изтърбушените трещящи и ревящи бегачки ми е ясно, само не знам как минават задължителния ГТП, който се изисква и за пистата... е, това е поне едно предимство на живота в Бг ;D
Рейсинга си е за рацерите. Аз също съм за оригинала ;)
Аз съм и за двете, ама за щадящ рейсинг с оригинални... колите са, за да се карат /сори за спама/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.