Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1232532 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2017, 21:32:53
Отговор #2600

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Излагаш се като местен италофен :D, бива ли да пропуснеш такъв автомобил :D
Тук само BMWта ми карат...😀
Къде да я види тази Ланча човек
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Април 07, 2017, 23:34:54
Отговор #2601

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То доколкото разбрах, и БМВ фен, с когото сме приятели ти е правил купето :D Светът е малък.

Април 08, 2017, 22:05:18
Отговор #2602

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
И аз го питах на ЛС :)
Много ми прилича на онази дето я гледахме в Овча купел и нямаше документи... А и е с правилния двигател :)

Най-секси мотора на тия е Волумекса, карал съм такъв, поставен на оранж купето Бета, дето сега е в Валйо Манджуков.
Освен по-богат виещ звук спрямо инжекцията, огромна му е разликата в динамиката от спрямо атмосферния 2 литра, много повече, отколкото номиналната 20-30 коня заводски данни разлика показва.

Освен на ХПЕ и чистото купе, Волумекса е слаган даже и на седана Треви.
А в София допреди 15-20 години, имаше не само доста бройки ХПЕ с по базови мотори, ами имаше и поне 2-3 броя Волумекси ХПЕ, дето си висяха паркирани по улиците тогава.

Април 09, 2017, 20:17:08
Отговор #2603

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Това е Thunderbird CS 3.8 V6 в Трявна. Колата е в движение и твърдо не се продава! Тавана където е легнало огромното куче хлътва само когато то е горе, след отваряне и затваряне на коя да е от вратите се изпъва обратно  ::)
Проблемът на колата е изгорелият компютър и търсят майстори да го свържат. За сега са чували само за сервиз Кобра в София или Перник ... или нещо такова, но на ЛС във фейса ще питам бат Люси за съдействие, а ако някой от тук може да помогне с читави майстори, нека ми пише ЛС за да свържа собствениците :)


Април 09, 2017, 20:41:06
Отговор #2604

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хах, е го съдействието,  :)) да звъннат на Сашо, майстора на Автосервиз Кобра 2- тел. 0888-323118.
Може да има някои останал такъв комп от 80ски Т-бърд, базов Линкълн континентал, или Мустанг 4 ген като моя 3.8 купе.
Тоя шестак 3.8 на Форд е слаган на много техни модели, и комповете им са или еднакви, или само са им леко разбъркани подредбата на Пиновете на буксите. Което добър жицаджия с наличие на схеми може да пренареди лесно.

По принцип да гръмне комп на негоряла или ненаводнена кола е много слабо вероятно да стане, дори и яки къси да са ставали по веригите.
Аз първо другаде бих търсил причичите в непаленето, и на посл. място в компа.
Колата тази има букса за ОБД1 диагностика, лесно може да се провери какви датчици и проблеми има по мотора.

Април 10, 2017, 17:50:16
Отговор #2605

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Хах, е го съдействието,  :)) да звъннат на Сашо, майстора на Автосервиз Кобра 2- тел. 0888-323118.
Може да има някои останал такъв комп от 80ски Т-бърд, базов Линкълн континентал, или Мустанг 4 ген като моя 3.8 купе.
Тоя шестак 3.8 на Форд е слаган на много техни модели, и комповете им са или еднакви, или само са им леко разбъркани подредбата на Пиновете на буксите. Което добър жицаджия с наличие на схеми може да пренареди лесно.

По принцип да гръмне комп на негоряла или ненаводнена кола е много слабо вероятно да стане, дори и яки къси да са ставали по веригите.
Аз първо другаде бих търсил причичите в непаленето, и на посл. място в компа.
Колата тази има букса за ОБД1 диагностика, лесно може да се провери какви датчици и проблеми има по мотора.

Мерси Люси, ще ги свържа със Сашо от Кобра 2  :)

Април 11, 2017, 19:39:26
Отговор #2606

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
в Русе






Април 12, 2017, 11:45:22
Отговор #2607

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Готина 2 Ген 7ца.
Широките бабреци говориат ѕа 12'так 5 литровиа мотор, или по касните версии с осмаци 3 и 4 литрови.
А таиа ранна Шкода 105, седи отн. отдавна в паркинга под Експо центара.




Април 12, 2017, 15:32:52
Отговор #2608

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Последните две машини са ми любими!
Шкодата е или поне беше на фен, който си я стопнисва без компромиси. Задната й маска е плътна, без отвори, което би трябвало да значи, че е '77-ма или '78-ма. Вероятно е в този паркинг, за да бъде предпазена от зима и валежи, но все пак малко ме очудва прашасалият й вид...
Баварецът е много добър, а на мен лично късата база визуално ми допада повече. Четох, че било възможно V8 и V12 модификациите да се поръчат и с "тесни бъбеци", което не знам дали е вярно, но е интересна, залъгваща опция...

Април 13, 2017, 13:20:38
Отговор #2609

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Tuning BG.  O:-)