Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1233411 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2013, 12:12:45
Отговор #1130

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ееееййййй къде го намери тоя Колт.Издирвам такъв под дърво и камък от 1000години.А тоя даже с регистрация и в движение.Колега давай някакво инфо моля Те.
В Търново има един пуснал котва от поне година ... черен и е триврат





Снимката е от есента на 2011, но мисля състоянието му е същото ... не е проблем да проверя, ако изявиш интерес. Драсни ЛС.


Февруари 17, 2013, 13:17:12
Отговор #1131

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колата е находка!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 17, 2013, 17:40:08
Отговор #1132

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Ееееййййй къде го намери тоя Колт.Издирвам такъв под дърво и камък от 1000години.А тоя даже с регистрация и в движение.Колега давай някакво инфо моля Те.
Намира се в Пловдив, в кв. Капана. Виждал съм да го кара пловдивски поп на около 40-50 години. (Смятам, че ще се съгласи да го размени за нещо по-новичко, ако не е много ценно за него де.) Ето и снимка с точните координати.  :)

Февруари 17, 2013, 22:57:33
Отговор #1133

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ееееййййй къде го намери тоя Колт.Издирвам такъв под дърво и камък от 1000години.А тоя даже с регистрация и в движение.Колега давай някакво инфо моля Те.
В Търново има един пуснал котва от поне година ... черен и е триврат


Снимката е от есента на 2011, но мисля състоянието му е същото ... не е проблем да проверя, ако изявиш интерес. Драсни ЛС.


Даже много ще Съм благодарен ако провериш в какво състояние е  и съдействаш за някаква връзка със собствениците.

Ееееййййй къде го намери тоя Колт.Издирвам такъв под дърво и камък от 1000години.А тоя даже с регистрация и в движение.Колега давай някакво инфо моля Те.
Намира се в Пловдив, в кв. Капана. Виждал съм да го кара пловдивски поп на около 40-50 години. (Смятам, че ще се съгласи да го размени за нещо по-новичко, ако не е много ценно за него де.) Ето и снимка с точните координати.  :)


Благодаря за картата.Но незнам кога ще имам път към Пловдив.Ако е възможно бих помолил някой от Пловдив ако има възможност и желание да съдейства за издирването и създаването на контакт със собственика на тая кола.
Сигурно няма да спя неколко нощи........
Моля аудиторията и модераторския екип да ме извинят за тоя спам.Ма то като видях тоя Колт ......нещо.......хапчетата........май ги пропуснах.......

« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 22:59:34 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 18, 2013, 15:25:49
Отговор #1134

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Бащата на един бивш колега имаше същия, при това турбо версията /разбира се с издухало турбо и много изгнила/... ама това беше 2006-7 г и отдавна сме загубили връзка.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 18, 2013, 16:36:08
Отговор #1135

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Бащата на един бивш колега имаше същия, при това турбо версията /разбира се с издухало турбо и много изгнила/... ама това беше 2006-7 г и отдавна сме загубили връзка.
Получавах преди време някакъв скайп на Л.С. на някаква момче с такова турбо Колт-че май  от Теб.Но така и неможах тогава да направя връзката.А тия турбо варианта са направо страшилища. Но турбините много дават фира защото са между карбуратора и мотора.Засмукват горивната смес от карба и я вкарват в мотора.Ако случайно разбереш нещо по въпроса с тоя Колт или който и да е друг от тоя модел ще се радвам да получа някаква информация.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 18, 2013, 18:50:02
Отговор #1136

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Турбо-версиите на Митсубишките са с инжекцион, няма с карбуратор.
Вярно, има и с моно (реално с 2 инжектора).

Февруари 19, 2013, 01:33:55
Отговор #1137

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Първите модели 1978/79г са си чисти карбуратори с един особен модел турбо.След това излиза модела с електронно контролиран моно инжекцион .Но нямащ нищо общо с Европеиските.








А по между другото тия Колт-ове са си май за ретро а не за юнгтаймер.Производството е от 1978 до 1984г.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 01:40:42 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 01:37:03
Отговор #1138

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Супер! Човек винаги може да научи нещо ново, рових по Кордия преди време - и смятах че преди нейната система не са използвали нищо различно за турбо-моторите...

Февруари 19, 2013, 01:49:50
Отговор #1139

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колт и Кордия имат много общи мотори и скоростни кутий.Тоя мотор с турбо и карбуратор се среща също и в първите модели Кордия.Някъде имах и снимки но трябва да видя къде.Тия два модела на Митсубиши са Ми любими и за Тях имам доста информация.Но явно ще трябва отделна тема защото има доста интересни не само за онова време инжинерни решения както в двигател така и в скорости и окачване.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.