Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231605 пъти)

peter67 и 44 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2013, 09:46:40
Отговор #1140

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
европейките се водиха колт, а японките мираж и бяха с междинни скорости. бързи и бавни.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 19, 2013, 10:48:06
Отговор #1141

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
европейките се водиха колт, а японките мираж и бяха с междинни скорости. бързи и бавни.
По-точно за Азиятския  Американския и Австралийския пазар са Мираж-и и до ден днешен.А за скоростите много точно си го казал
че са междинни. Или това е делител и много грешно го норичат бързи и бавни.Ето малко числа от оригиналното ръководство за експлоатация на Колт.







С "Р"-Power е означено нормалните предавателни числа като във всяка стандартна предавателна кутия или така грешно наричаните "бавни"
а с "E"-Economy са дадени повишаващите предавки които правят дадена предавка (да речем първа)с малко по-голямо предавателно число но но по-ниско от следващата предавка(втора).

« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 10:51:52 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 12:27:15
Отговор #1142

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
А за скоростите много точно си го казал
че са междинни. Или това е делител и много грешно го норичат бързи и бавни.Ето малко числа от оригиналното ръководство за експлоатация на Колт.

С "Р"-Power е означено нормалните предавателни числа като във всяка стандартна предавателна кутия или така грешно наричаните "бавни"
а с "E"-Economy са дадени повишаващите предавки които правят дадена предавка (да речем първа)с малко по-голямо предавателно число но но по-ниско от следващата предавка(втора).


Нещо се бъркате с тия "междинки" или както аз ги знам по камионджийски "половинки", които в движение с този лост не мисля че могат да се сменят без да се разлетят колела :)
При тези колички ме навежда че имат редуктор 1.29 за "дългите", докато бавните са си нормалните предавателни числа...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 19, 2013, 13:06:02
Отговор #1143

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
И цялата екзотика била за да наместят неправилния мотор в купето хех :)
Напречно. Хонда са реагирали далеч по-адекватно на същия проблем  O:-)

Февруари 19, 2013, 13:44:06
Отговор #1144

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
А за скоростите много точно си го казал
че са междинни. Или това е делител и много грешно го норичат бързи и бавни.Ето малко числа от оригиналното ръководство за експлоатация на Колт.

С "Р"-Power е означено нормалните предавателни числа като във всяка стандартна предавателна кутия или така грешно наричаните "бавни"
а с "E"-Economy са дадени повишаващите предавки които правят дадена предавка (да речем първа)с малко по-голямо предавателно число но но по-ниско от следващата предавка(втора).


Нещо се бъркате с тия "междинки" или както аз ги знам по камионджийски "половинки", които в движение с този лост не мисля че могат да се сменят без да се разлетят колела :)
При тези колички ме навежда че имат редуктор 1.29 за "дългите", докато бавните са си нормалните предавателни числа...
Колега прочети първо предавателните числа на така наречените бързи и бавни в поста Ми точно това съм снимал.И моля Те да не навлизаме в излишен спор и заблуди.Все пак карах такава кола с 1.4л мотор  и 70кс точно с тия много скорости 8(осем)години и над 360 000км(триста и шестдесет хиляди километра) та много добре знам какво говоря.Не случайно от както видях снимката на Пловдив-ския Колт си разбих съня и едва се удържам да не побягна на там даже и пеша.С Моя с тия скорости на времето правех смешни доста по-мощни Европейски "бегачки". Много "сити реисър"-и са ме карали да дигам капака да видят какво чудо има там.Ще дам само още някой данни:Двигател 1410куб.см мощност 70к.с. 8(осем) степенна педавателна кутия за движение напред и 2(две)степени за движение назад  предни двигателни колела и купе с маса 780кг.Не е кой-знае какво като данни.Но за ежедневка от 1978г производство която зимата при най-големите студове едва надхвъляше разход на бензин 7.5л/100км в градски условия карана от (26-28 годишен тогава) идиот вживяващ се в ролята на Шумахер по време на Гран При (демек моя мимост) просто това е страшна кола.

И цялата екзотика била за да наместят неправилния мотор в купето хех :)
Напречно. Хонда са реагирали далеч по-адекватно на същия проблем  O:-)

Нещо аз ли не схващам.Но какво общо има напречния неправилен мотор и Хонда???? И кой мотор е правилния?????? Има с 1.6 и 1.8 турбо съответно 125кс и 144кс.

« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 13:54:10 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 13:59:16
Отговор #1145

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Дизайна на мотора не е бил за напречен монтаж, затова се е наложил трика с обръщане посоката на въртене в кутията. Оттам и двойните скорости.
А при Хонда просто коляновия вал се върти наобратно...  C:-)

Февруари 19, 2013, 14:59:37
Отговор #1146

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Дизайна на мотора не е бил за напречен монтаж, затова се е наложил трика с обръщане посоката на въртене в кутията. Оттам и двойните скорости.
А при Хонда просто коляновия вал се върти наобратно...  C:-)
Дизайна (както казваш) на мотора няма нищо общо със броя на предавките.Развалял съм два пъти кутия на моя Колт.Същата кутия я има и с четири предавки без делител.Като разликата м/у четири и осем степенната е една допълнителна зъбчатка със синхронизатор на първичния вал която зацепва в друго зъбно колело на блоковата ос.Като по тоя начин повишава леко предавателното отношение и разделя предавателните числа на предавките.Такъв мотор и такава кутия може сами по себе си да се куплират с всякакви стандартни други мотори и кутий независимо от какъв автомобил са те.Като естествено ако кутията примерно се сложи на Голф-ов мотор трябва да се преправи захващането към него но не и друго.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 15:25:08
Отговор #1147

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имах предвид следното обяснение, инак не съм цепил такава кутия - признавам:
Цитат
The Super Shift was not originally planned. However, Mitsubishi engineers had to make use of the existing Orion engine designed for rear-wheel drive applications making use of the longitudinal engine orientation. In the Mirage, sizing restraints as a result of the front-wheel drive layout required the engine to be mounted transversely, thus causing the carburetor to face forwards and run into icing issues.[6] However, the primary implication of the Mirage's powertrain orientation—and the issue that demanded the unconventional transmission—was the mounting of the transmission beneath the engine. This required the gearbox to take power down from the clutch, an action not possible directly as this would have dictated that the gearbox rotated in the opposite direction to that required. To overcome this, the use of an extra "idle" transfer shaft was necessitated.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Super_Shift_transmission

Февруари 19, 2013, 16:09:00
Отговор #1148

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
С Английския Съм леко поскаран.Но като се замисля излиза нещо друго.Мотора(напречните имам в предвид) на повечето Японци е от неправилната страна за Европа и страни с десно движение.Макър че мотора върти в правилната за всеки ДВГ страна кутията трябва да върти обратно на европейските.Но не това е причината за толкова много предавки.А явно някякво новаторско решение на някой Японски инжинер.Ако беше Руснак щеше да го наричаме болен мозък.
Четири степенната и осем степенната ако им разменим (което е напълно възможно и се прави без пролем лично съм го правил) първичните валове (кожусите на кутийте са напълно идентични и отливани в един калъп) остава разликата в предавателното отношение на диферинциала.Последно бях сътворил една такава кутия на Моя колт (четири степенна с бързия диферинциал и първичен вал от осем степенна) и при една и съща скорост от 120км/ч на четвърта и половина предавка колата свали от 3500об/мин на 3000об/мин оборотите на коляновия вал заради по-бърз диферинциял на четири степенната преправена на осем степенна кутия.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 16:23:17
Отговор #1149

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
При напречните мотори единствено Хонда са известни с "неправилна" позиция, затова и се върти коляновия им вал наобратно.
Не знам друг японски производител да го прави. Ти кои мотори имаш предвид?