Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1233004 пъти)

vasko__2 и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2013, 16:29:09
Отговор #1150

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
С Английския Съм леко поскаран.Но като се замисля излиза нещо друго.Мотора(напречните имам в предвид) на повечето Японци е от неправилната страна за Европа и страни с десно движение.Макър че мотора върти в правилната за всеки ДВГ страна кутията трябва да върти обратно на европейските................................

Не знам колко са тези японци, но на Тойотата мотора е на дясно/погледнат от мястото на шофьора/ т.е. нормално.
На Хонда е обърнат на ляво и наистина коляновия вал върти обратно. И сега видях, че и на това Митсубиши е обърнат мотора. Мисля, че няма логика с дясното движение. Инженерно японско решение си мисля аз ;)

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 19, 2013, 16:53:35
Отговор #1151

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И не само на Колт , и на Лансър и на Галант моделите на Митсубиши с напречно разположени 80 ташки мотори са разположени
обратно - това значи ли че и тези мотори въртят наобратно?
Простете ако не съм го формулирал правилно. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 19, 2013, 17:03:56
Отговор #1152

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ако е обърнат мотора - или чрез скоростите се обръща правилно посоката (а-ла Митцу) или чрез въртене на коляновия вал наобратно (а-ла Хонда).

Февруари 19, 2013, 17:48:15
Отговор #1153

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
По онова време японците са сменяли само таблото и мястото на волана и педалите.На моя Колт сервото и спирачната помпа също бяха от другата страна(от дясно по посока на движение) а също и жилото за "газта".Като за целта спирачния педал чрез лостово система вътре в купето задействаше спирачната помпа и педала за "газ"също имаше лостова система(леко подобна като на учебните коли).Бяха прехвърлили само жилото за педала на съединителя отляво.На табелката с WIN номерата си пишеше made in Japan.А вече по новите с "правилните" мотори са събирани или специално за Европа или в самата Европа.Така си обяснявам нещата Аз.

.... Мисля, че няма логика с дясното движение. Инженерно японско решение си мисля аз ;)



Напротив при десен волан всички органи за управление излизат отдясно(като пак Хонда май само прави изключение). И неможеш лесно да забодеш сервото и спирачната помпа срещу двигателя просто е много ограничено мястото.На всички нормални коли е над празното пространство на скоростната кутия.От тук идва и "правилен/неправилен" мотор и управление.

Малииии то си стана за нова тема.Май ще изкарам за "бой" от някой Модератор.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 17:55:40 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 19, 2013, 17:59:55
Отговор #1154

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Това не е така за всички Тойоти и Нисани! На firewall- тенекията си дори имат технологични отвори повечето за монтаж на спирачни помпи и тия за съединителите и отляво, и отдясно.



Вижда се ясно ориентацията на мотора, както и че колата е с десен волан (щото е Starlet Turbo, правена е само RHD), вижда се и казанчето. Това е масовия случай.

Февруари 19, 2013, 18:11:23
Отговор #1155

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
По онова време японците са сменяли само таблото и мястото на волана и педалите.На моя Колт сервото и спирачната помпа също бяха от другата страна(от дясно по посока на движение) а също и жилото за "газта".Като за целта спирачния педал чрез лостово система вътре в купето задействаше спирачната помпа и педала за "газ"също имаше лостова система(леко подобна като на учебните коли).Бяха прехвърлили само жилото за педала на съединителя отляво.На табелката с WIN номерата си пишеше made in Japan.А вече по новите с "правилните" мотори са събирани или специално за Европа или в самата Европа.Така си обяснявам нещата Аз.

.... Мисля, че няма логика с дясното движение. Инженерно японско решение си мисля аз ;)



Напротив при десен волан всички органи за управление излизат отдясно(като пак Хонда май само прави изключение). И неможеш лесно да забодеш сервото и спирачната помпа срещу двигателя просто е много ограничено мястото.На всички нормални коли е над празното пространство на скоростната кутия.От тук идва и "правилен/неправилен" мотор и управление.

Малииии то си стана за нова тема.Май ще изкарам за "бой" от някой Модератор.

Ти пък да не мислиш, че останалите производители, на колите си за английския пазар им обръщат двигателите?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 03, 2013, 00:59:50
Отговор #1156

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
305 Break в махала на Дряново


Март 03, 2013, 02:00:30
Отговор #1157

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ха, едни наши братовчеди в Пловдив от 15 години са карат такова дизелово Пежо за ежедневка.

Март 03, 2013, 15:22:49
Отговор #1158

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Преди година или две ходих в с. Езерово близо до Варна до един зъболекар. Докато чаках мой приятел да свършат с него се завъртях малко из селото и по едно време пред къщата на зъболекаря спря ето тази Корса:

Никога на живо не съм виждал толкова запазена Корса А купе. Нямаше ръжда по вежди и прагове и я караше някакво младо момче.

Март 03, 2013, 18:11:55
Отговор #1159

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Корсата наистина е много запазена :) и аз самия не съм виждал толкова лачена, евала!

Ето една русенска 626 Купе