Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231825 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 15, 2013, 12:30:28
Отговор #1520

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Разхождах се по една задна уличка където отсядам в Аспарухово и се натъкнах на потресаваща гледка ... в паркомястото на една къща бяха събрани 6 броя Голф 1-чка кабрио  :o
Явно са на някой доста запален колекционер. Като цяло всичките 6 автомобила са в добро състояние и поддържани ... единствено единия в кюшето не можах да огледам и заснема.









п.с. реших да видя мястото от гугъл стрийтс вю, какво е имало през март месец на 2012г., когато са заснемали района и какво да видя  :o вярно са доста поддържани, защото на всички, които не се карат зимата са запечатани с найлони, ами и бройката значително е набъбнала ... има 8 броя строени около къщата  O0

ето и снимката от гугъл:
https://maps.google.bg/maps?hl=bg&ll=43.1811,27.894064&spn=0.001042,0.001701&t=h&z=19&layer=c&cbll=43.181103,27.893684&panoid=8BZCay4JvwHPPEGGRXeYVQ&cbp=12,245.13,,0,7.71
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 12:46:18 от dan4oteto »

Септември 15, 2013, 13:42:06
Отговор #1521

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да доста са наистина и всички се карат лятото.Даже с Люси като ме вози на неговата единичка кабрио и минахме покраи 2 от тези,както и една двойка супер изчистена със спортно окачване и vr6 мотор.Мисля си че возят туристи с тях или е някой супер маниак.

Септември 15, 2013, 17:50:40
Отговор #1522

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Возят туристи с тях от Златните и други близки курорти. често ги засичах лятото.

Септември 15, 2013, 18:01:46
Отговор #1523

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Возят туристи с тях от Златните и други близки курорти. често ги засичах лятото.

В началото на месеца по Аспаруховия мост засичах 2-3 пъти такива и дори първия път бяха пакет поне 2 автомобила ... но тогава си мислех, че наоколо има кабрио или VW събор.

Септември 15, 2013, 21:32:54
Отговор #1524

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
може да се заинтересуваш за виктор или брат му марио. занимаваха се със снимане и разходки.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Септември 16, 2013, 16:34:09
Отговор #1525

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Правят екскурзия нарича се Кабрио пикник, до колкото съм запознат возят към Аксаковкска панорама. Вечер като се прибирам минавам понякога през тяхната улица, близо там се намира моя механик, вечер след екскурзията се чистят, мият и подготвят за следващия ден. Голяма бригада са, а и към тях се включват други собственици на същия модел VW.

Септември 16, 2013, 16:48:58
Отговор #1526

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Правят екскурзия нарича се Кабрио пикник, до колкото съм запознат возят към Аксаковкска панорама. Вечер като се прибирам минавам понякога през тяхната улица, близо там се намира моя механик, вечер след екскурзията се чистят, мият и подготвят за следващия ден. Голяма бригада са, а и към тях се включват други собственици на същия модел VW.

Ха, тия същите са.
Возят и по по Албена и Балчик на пикници. 

Иначе за тия 1-ци, не, въобще не съм им стегнати Голф-овете, гледам съм ги детайлно.
Кошери са общо взето.
Един с един нямат с еднакви и адекватни за версиите джанти, покривени са отблизо на ламарини и брони повечето от тях, и са яко захабени на салони.
Това поне са само визуалните дефекти.
Общо взето, от ентусиастка или колекционерска гледна точка не са никак поддържани и особено оригинални.
А предвид и на дейността им, дето лятото е доста активна, сигурно и на ходова част са зле де. 

А това ако ги завиват с найлони, е голяма простотия.
Така яко се кондензира зимата влага отдолу под найлоните, и зорлем се доускорява процеса на ръждясване.
А пък за акумулирането на мухъл по салона, и други плесени, да не говорим.
Абсолютно пълна мърлящина, а не поддръжка, е пакетирането с найлон.

Под подържана единица аз разбирам моята. ;)
От 10 години откак е в БГ, се държи само в топъл вентилиран гараж, и се кара основно само по 3-4 месеца лятото.
А, и дебели немци на се дондуркат под наем на оригиналния каро плат салон.  O:-)
Абе, всичко извън такъв по-отговорен начин на поддръжка, си е компромис за едно кабрио.
Па ако ще и да е здраво като Голф, хахах... 

Иначе Дидо, ей да бе, тая 2-ката зелената с ВР-6 мотор беше яката работа. 
И на мен много ми хареса.
Вълк в изчистен овча кожа.

А ето още малко янгтаймери от тия дни от София. 
Черното 520 баварец е на един приятел, има я от почти нова от над 20 год вече.
И допреди 6 месеца се държеше само гараж колата, и никога не се караше на мокро време или зимата.

И като стана въпрос за ранни Голфове, е тая 1-ца, никога до сега не я бях виждал в движение по София. 
Изглеждаше доста права Голф-етата.
Версия от посл 2 моделни години е- 1982 или 83, понеже с големите стопове.





« Последна редакция: Септември 16, 2013, 17:06:37 от USfan »

Септември 16, 2013, 19:17:02
Отговор #1527

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Вечер като се прибирам минавам понякога през тяхната улица, близо там се намира моя механик,

Да не е Румбата зад пазарчето на долната улица?  :D





Септември 18, 2013, 10:38:18
Отговор #1528

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Брей, като цяло, готино ранно 3-ка баварец.
Забелязвам само, че е с присадена предна броня от лифтова 190-ка, хахаха.  :))
А иначе маската с 4-те правоъгълни фара, е била типичен оптичен тунинг прз 80-те.
Дори и Алпина са предлагали такива техни ъпгрейд китове.

А като стана въпрос по горе за кошници за ягоди тип кабрио, ето големия френски конкурент от 80-те на Голф 1- Пежо 205.
Това хубаво ГТИ версия, седеше лятото в Поморие.  :)

А червеното Диане, седи на входа на Слънчев бряг откъм Бургас, на една автомивка.





Септември 18, 2013, 18:13:15
Отговор #1529

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мернах го и аз докато пътувахме, но не е Диана, а 2CV. А Пижото не е GTI, а 205CTI pininfarina и изглежда много свежо :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.