Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231787 пъти)

0 Потребители и 43 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 01, 2015, 13:23:28
Отговор #2160

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев

Октомври 02, 2015, 00:04:52
Отговор #2161

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев

Октомври 03, 2015, 10:36:33
Отговор #2162

Неактивен rado125

  • Публикации: 111
Извинявай, но защо качваш такива камионетки тук?

Октомври 03, 2015, 12:27:32
Отговор #2163

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Извинявай, но защо качваш такива камионетки тук?

Аз не виждам камионетки ... ти къде ги видя???

п.с. не ми отговаряй за да не трупаме темите с излишен "амбалаж"
« Последна редакция: Октомври 03, 2015, 12:34:32 от dan4oteto »

Октомври 07, 2015, 00:18:32
Отговор #2164

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Една обикновена Джета, но перфектно съхранена или вероятно изцяло реставрирана и пребоядисана ... но определено в уникално състояние!






Октомври 07, 2015, 10:19:42
Отговор #2165

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да , готина късна Джета 2 ген, познава се по дебелите лайстни и целите странични предни джамове.
Ами като сме ги подкарали тук немските Янгтаймери на Голф база, ето от мен снимки и на една късна с дебели брони 1-ца кабрио, и един 560 СЕК, както и една пак късна, 1990-1995 класическа със задно предаване Алфа Спидер.
Всичките тия коли, вкл. и табакерата Бенц купе 250 Ц /слагам го тук за пригледност към останалите, понеже е част от една обща сбирка с тях/ са на един художник, мой приятел и колега ретрофен.
Освен тях, той има и един 80-ски Джаг ХЖ-С купе с Ве-12 мотор, и две хубави Минита, оригинални Купъри с 1.3 литра мотори, версии от началото на 90-те години. Единия му Купър даже е с рядкия за модела автоматик.
Бенц табакерата купе е УС-версия е от 1-та серия, произв. в 1969 год, и е в абс. ориг. вид, и е снабдена с автомат и 2 карб. 2.5 литров шестак.
Бенца СЕК е от последн. година на производство- 1991, и е оборудван с върховия 5.6 литра 270 коня КАТ-мотор, който както при всички ки пури с осмаци мотри е със сериен автоматик.
Като екстри има редките дори и за Пура двойни ербеци, кожен салон, климатик, ел. седалки и електр. люк.
Алфата е с година по-стара, от 1990, която е първата година на 4 Ген на класическия Спидер и е снабдена със серийния 2 литра инжекция мотори и салона със смесена кожа/алкантара.
Има обаче редкия за модела опционален хардтоп.
1-цата кабрио тук е най-новата кола на произв, от 1992 год е.
Тя е с вече с наличния след 1991 год. за тази върхова на мотор версия 1.8 литров мноточков инжекцион двигател. Той вече не е с К-жеторник, а с Л-Жетроник и КАТ, и вече с 97 вместо със 101/112 коня както при стария инжекцион. Друго интересно при нея е освен бритканско зеления ори.г металик, и оригинално тапицирания салон с тези малко смешни цветчета/пръски като дамаска.  :))

Ето някои снимки на тези интересни возила. Н Алфата Сподер слагам най мнгог фотси, от ранз ракурси, понеже като дизайн и като цветова комбинация в този и вид, ми е убийствено любима кола.
едиднтвнеия и з амен неодаттък осдвне извеснтия непрецизен задне цял мопст, е в слуая на тази инжекжия кСТЪ весия малко измотияи звук, приличащ на бръмчене на перална машина.  >:D
Старите ми Алфи- 1989 Спидер /дето беше с 1.6 карбове Солекс мотор/ и 1984 ГТВ /дето беше с 2 литра с карбове ДелОрто мотор/, бяха неимоверно по-сочни и многостранни на акустика.




































Октомври 07, 2015, 10:49:05
Отговор #2166

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето и още няколко янгтаймера от София за разнообразие.
кафявото БМВ 5-ца базово 518, но с качени готини ориг. М535 джанти, както и синия ЦРХ тарга, паркират по ул. Оборище.
Белия 190 паркира близо до Пирогов.
А снимания отн. тематично заедно с мойто Ауди Купе електрик зелен /абс. целия е ориг. боя/ рядък с този мотор и цвят 1 Ген Ц-клас 250 ТурбоД и той паркира там наблизо, но в гараж. 
Тази Ц-класа всъщност собственост на един наш колега ретро фен, който пише и статии в списание Автокласика, но не е Кранкенщайн.  ;D












Синия Pontiaс Sunburd cabrio бе паркиран оня ден на Мола на Цариградско, а двете Минита /но не са Минитата на колегата, споменати по-горе/, паркират в долната част на кваратал Лозенец, пред бившето УС посолство. макра д ас ас вежди джанти по радути, мислче това са обикновени Мини 1000-рки, а не Купъри, съдейки по базовите им не с дърво табла.
На зеленото ме учудва, че има ербег на кормилото, който мисля не е слаган на по-ранните версии с това табло.





















Октомври 09, 2015, 20:01:50
Отговор #2167

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето малко по-детайлни и пресни снимки днес от 560 СЕК-а на колегата от ретроклуба Методи.
Дойде ми на гости, и го покарах днес малко.
Току-що му бяха сменени кабелите по запалването и свещите, и много добре и силно върви.
Прави на кикдауни  :)) 6000 оборота лесно,  което за тоя 5.6 литров мотор, дето по-принцип е леко скопен на обороти от спрямо базовите 4.2 и 5 литрови осмаци на Бенц, слагани в Пурите тогава, си е добре.
Би трябвало да е заводски 260-270 коня тази КАТ-версия, която е от последната за модела 1991 година. Тази последна моделна година на пурите седан и СЕК се познава по серийните вече 2 броя ербеци на таблото.
Но може тоя финален с126 СЕК и да е с редкия така нар. Еуронорм без КАТ осмак със заводско дадени 300 коня, който тогава отн. често се е поръчвал за експорт в страни извън ЕУ и САЩ.
А може и да си е 270 коня скопената версия, но да е с махнати КАТ-вете, поне върви доста добре за 1,7 тона кола.

Иначе Бенца е в абс. ориг. състояние, на под 20000 км. пробег е.
Още е с оригинални мотор, автоматик, боя и кожа, не е удрян, редките зюа модела вече 2 броя ербеци са му неотваряни, и нищо по осн. агрегати не му е сменяно или ремонтирано.
Освен тия РИАЛ мисля марка джанти, нищо и не муе външно преправяно, освен музиката, която сега е Кларион СД.
Това Кларионче не е лошо и не седи много модерно, но мисля да разръчкам колегата собственик определено от някоя морга или там по И-бея да си намери едновремешен Бекер електроник Мексико, и да го сложи него за пълна визиуална автентичност на салона.  ;D


























 

Октомври 09, 2015, 22:42:46
Отговор #2168

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Люска, явно много си се впечатлил SEC-а, че си му пуснал точно 20 фотоса. Да си призная, на мен също много ми харесва, а това, че е от съвсем последните версии също е доста интересно. Но честно да си кажа, си мисля, че си изтървал една нула, описвайки навъртяните километри. От 11-те снимки на интериора, по-скоро бих предположил, че е на под 200000km. За 20000 един мерджан мнооого ме съмнява да се износи толкова ;) .

Октомври 10, 2015, 16:45:07
Отговор #2169

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
на колега ... днес се засякохме в дъжда :))) ...  Транс АМ 5.0 ... 89та ... Еделброк + Магнафлоу ... върви много здраво ... в момента на бензин :) ... а за саунда немам думи >:D 



« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 16:48:59 от Nik1600GT »