Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231605 пъти)

peter67 и 45 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2015, 22:50:18
Отговор #2170

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Люска, явно много си се впечатлил SEC-а, че си му пуснал точно 20 фотоса. Да си призная, на мен също много ми харесва, а това, че е от съвсем последните версии също е доста интересно. Но честно да си кажа, си мисля, че си изтървал една нула, описвайки навъртяните километри. От 11-те снимки на интериора, по-скоро бих предположил, че е на под 200000km. За 20000 един мерджан мнооого ме съмнява да се износи толкова ;) .

Да, на Пури, а и специално на СЕК-вете съм голям фен.
И това още отпреди 22-23 години, откакто с един приятел партийно тогава имахме за кратко един базов 420 СЕК, дето ни беше изпаднал изгодно, защото беше внесен неообмитен, а и на някакви турски номера.  :))

Иначе пардон, моя е грешката в писането. Не 20, а именно 200 в хилки му е пробега.
Всъщност днеска пак с видяхме с Методи със СЕК-а, и му загледах детайлно километража, точно 202000 км. закръгли сега следобяда СЕК-а на малко каране.
А според мен за 200000 км. пробег му е добре салона, като и се има предвид, че е каран без калъфки на седалките, а и кожата на кормилото не е много лоша.

Ха, тоя белия Софийски Ф-бърд дойде и до Варна. Пиша умишлено Ф-бърд, а не ТрансАм.  ;D
Обяснявам накратко защо колата въпреки аеропрестилките, ако и да са и оригиналните на нея поставени, не е ТрансАм, а Файърбърд с Ве-6 мотор.
Та, макар и да е с базовия за модела 2.8 литра шестак, тази кола е от рядката версия, правена между 1987 и 1990 година- Файърбърд Спешъл Едишън.
Тоест, колата е излязла от завода с базовия 2,8 шестак, но с поставени турбинните-Дийп Диш /тип дълбока чиния/ 15х8" лети джанти и аеропрестилки, иначе серийни от ТрансАм 3 Ген.
Този оптически аеро/лети джанти пакет се е продавал отн. добре сред клиенти, които са искали ТрансАм оптика, но съчетана с базовия по-икономичен и застрахователно изгоден 6 цил. мотор.
Между другото, в онзи период и Шеви пускат такава подбна натокана на спойлери и джанти версия на базовия си със шестак мотор Камаро 3-та Ген, и и я кръщават- Камаро РС.
От тази оспойлерена бейз-Камаро РС версия /но при Шеви не е с 2.8, а с 3.1 шестак мотор/, в БГ също има сега една бройка.

Иначе ако беше това стандартен Транс /дори и с базов такъв с 5.0 моноинжекция мотор, както е моя червения/, щеше да има естествено, четирите шлици за въздух на предния капак, както и двете шлици отстрани на предните калници, а тази кола ги няма.
Другото ТрансАмово, което няма тази кола, е големия П-образен заден спойлер, който трябва да е стандартен за ТрансАм. Тук има само малкия заден спойлер, слаган серийно именно на базовите Ф-бърди.

Всъщност тази кола беше в София от много отдавна, а пък допреди 15 години беше в Пловдив.
Там пък седеше, още в нея с ориг. си 6 цил мотор, от нова и и беше с много малък пробег тогава за над 10 годишна кола. Нямаше и 40000 мили минати.
След като дойде в София колата, един мой далечен познат, първия и от Соф. и собственици, и присади този 5 литров мотор, дето е в нея сега. Мисля беше свален този ГМ осмак от някакво Камаро 3 Ген. Един мой приятел и наш колега ретрофен- Стефан /който ходи по ретросътезания с една моя бивша синя Додж Дайтона Турбо, направи успешно тази конверсия.
После пък, преди някъде 2-3 години, след като и я претапицира изцяло вътре, моя познат я продаде на последния и Софийски собственик.
Той пък от своя страна я удари челно.  ::)
Съответно допреди няколко месеца тя седеше за правене на предницата в сервиза Кобра-2 на нашия колега Сашо Кобрата в селището Делта Хил.
Мисля даже тук в темата му със сервиза съм качвал някои снимки от ремонта на този бял Ф-бърд там.
Съответно, след като Кобрата я оправи предницата с поставяне с нова броня /той едвам намери една ТрансАм-ова предна оригинална с този по-ниския спойлер/, пак се запуска за продажба колата.
И така, както се вижда, най-накрая и във Варна вече има хубав Понтиак Ф-бърд 3-та Ген. с осмак мотор, ако и да не е ориг. Транс.  :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 23:05:48 от USfan »

Октомври 11, 2015, 23:29:10
Отговор #2171

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173


Съжалявам за кофти снимката на кадито, но това успя да сътвори евтиния ми смартфон по тъмно на паркинга на Хоум Макс. А електро триколката не знам какво производство е, може би някой тук ще се сети...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2015, 22:50:22
Отговор #2172

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184


Октомври 13, 2015, 00:49:16
Отговор #2173

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Това е турският втори живот за една шейсетарска кола  ::) Води се Renault 12 Toros

Октомври 13, 2015, 13:27:59
Отговор #2174

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Електричката е CityEl датско производство. От време на време в мобилето се появяват такива.

Октомври 15, 2015, 04:57:21
Отговор #2175

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Една интересна находка (поне за мен) - предполагам, че това е една от колите на Стоян Колев:





Подозирам, че това е тази кола (снимката отново е дело на колегата Христо Бабачев): http://gallery.rally-club.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=193319&g2_serialNumber=6

Октомври 15, 2015, 11:35:55
Отговор #2176

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Запазено Peugeot 505 2,5 Diesel, снимано във Варна:







Ако случайно някой прояви интерес - колата се продава, пуснал съм й обява тук: http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7613.0.html
Човекът има сериозна причина, за да я продаде, така че ще помоля някой колега с регистрация във форума на Peugeot Club, да пусне един линк към тази обява. Колата наистина е доста запазена и за фенове на модела този екземпляр може би ще се стори интересна оферта, мисля, че си струва да се спаси.

Октомври 15, 2015, 23:10:31
Отговор #2177

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Една интересна находка (поне за мен) - предполагам, че това е една от колите на Стоян Колев:

Подозирам, че това е тази кола (снимката отново е дело на колегата Христо Бабачев): http://gallery.rally-club.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=193319&g2_serialNumber=6

Колега, двете Сиери не са една и съща кола. Този, която е снимана по време на състезание има дифузьорче на тавана за въздух в купето, до като този красиво паркирал с изключително несътветстващи линии по купето, който според мен дори не е Косуърт, няма такова дифузьорче :)
Казвам, че не е Косуърт, защото толкова неугледна Сиера едвали е Косуърт ... по скоро е бледа мечта на някой ентусиаст живеещ още на някакви стари лаври и мислещ си, че като кара разбита Сиера с ролбари и остатъци от лепенки по нея ... едвали не е големият състезател от едно време ... в повечето случаи не е :)

Запазено Peugeot 505 2,5 Diesel, снимано във Варна:

Колата наистина е доста запазена и за фенове на модела този екземпляр може би ще се стори интересна оферта, мисля, че си струва да се спаси.

Това наистина е страхотно Пежо и съм убеден, че ще попаднe в грижовни ръце :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 23:12:52 от dan4oteto »

Октомври 16, 2015, 00:58:42
Отговор #2178

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев

Октомври 16, 2015, 06:52:39
Отговор #2179

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
 :'( :'( :'( Все едно гледам нашето субаро, същата модификация, същия цвят, само, че беше комби, уникална кола :(
Andreev Motorsport TEAM