Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1233244 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2016, 22:07:32
Отговор #2240

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Възможно е да са се произвеждали паралелно и такива - нали чехите влагат някои части до изчерпване на количествата :) Прав си, няма Шкода 100S, a означението на емблемата е S100, което е съкратено от Шкода 100. Моделът 100L мисля се води "лукс" - по-горе не споменах разликите в салона, като по-изискани цветове в тапицерията на седалките и таблото с напречни тегели на козирката, триъгълните стъкла се отварят с едни врътки под тях... Колата беше по талон производство 1972 или 73-та, аз поне добре си я спомням на живо, понеже не съм бил малко дете и по това време вече бая се интересувах от шкоди, меко казано ;) Ама май прекалено досадихме на аудиторията с тия Шкода-трактати... аре баста вече! C:-)

п.с. семейните снимки са много готини и достойни за темата с черно-белите спомени.
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 22:10:43 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 30, 2016, 22:13:13
Отговор #2241

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Skoda 100, не изглежда твърде зле.


Тази Шкода май постоянно стои закотвена пред това заведение/хотел в централната част на Г.Оряховица ... нещо като декор на иначе красивата сграда и фасада :)
Но ще си позволя забележка ... Шкодата и може би Москвича не са за тази тема, а за ретро колите! Моля спазвайте някаква подреденост в този форум. Не искам да звуча като модератор или да се вживявам на някакъв ... просто за общото благо го казвам :)

Една Маздичка от мен. Стои неопределено време закотвена в центъра на Пловдив.

Мазда 626 Купе в повече от чудесно състояние :) Изглежда страхотно и ме подсеща, че на майка един братовчед от Севлиево дълги години кара такава 626 в купе вариант и също май е в много запазено състояние, а и мисля е гаражна.

Януари 30, 2016, 22:22:25
Отговор #2242

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Възможно е да са се произвеждали паралелно и такива - нали чехите влагат някои части до изчерпване на количествата :) Прав си, няма Шкода 100S, a означението на емблемата е S100, което е съкратено от Шкода 100. Моделът 100L мисля се води "лукс"

п.с. семейните снимки са много готини и достойни за темата с черно-белите спомени.

Мерси! Мисля, че снимките ги бях качил там преди време :)
S100 :
Еса не е Ес, а е Еш. С ченгелчето отгоре, в/у буквата. Което е Ш - Шкода. Така вече съм съгласен.
100Л има табелка Де Лукс. Явно такава я водят. Няма проблем. Тя не е обект на обсъждане.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 31, 2016, 00:47:35
Отговор #2243

Неактивен Pirelli

  • Публикации: 21
Възможно е Jetta-та също да е американски внос, съдейки по броните и другите детайли, но може пък и да е модифицирана тук. Интересна е обаче, особено с тоя вид таван. На хитро място е и изхода за зареждане с газ. Ако се изработи капаче от емблемата, ще е още по-добре. (Джантите са ужас).
Джетата не е истинска американка, момчето е мераклия и си я прави в този вид, единственото американско в нея са сайд маркерите на калниците. Пълначката за газовата по спомен имаше емблема на нея.  Младежа доста си играе и не веднъж е сменил стила на колата, в момента е свалил стария мотор и оправя коша да слага VR6 в него. Ако на някой му е интересно може да разгледа темата на собственика в  Хуудрайд форума

Mitsubishi Eclipse, най-вероятно американски внос. Има още едно такова червено в региона.
Такъв Еклипс преди 8 години имаше в Карнобат беше синьо/зелен не съм сигурен много интересен ми беше. В същност още го има, но не е в това си състояние, по занемарен ми се видя, наскоро го видях в Бургас.
« Последна редакция: Януари 31, 2016, 00:51:25 от Pirelli »
Pirelli

Януари 31, 2016, 01:10:49
Отговор #2244

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Но ще си позволя забележка ... Шкодата и може би Москвича не са за тази тема, а за ретро колите! Моля спазвайте някаква подреденост в този форум. Не искам да звуча като модератор или да се вживявам на някакъв ... просто за общото благо го казвам :)

Да, съжалявам за това, наистина бях несигурен дали да ги сложа тук, за напред ще знам.  ;D

Младежа доста си играе и не веднъж е сменил стила на колата, в момента е свалил стария мотор и оправя коша да слага VR6 в него. Ако на някой му е интересно може да разгледа темата на собственика в  Хуудрайд форума

Много интересно, ще следя тази тема. Нищо чудно че не съм я виждал скоро време, то тя седи в гараж и е без двигател в момента.  :D

Януари 31, 2016, 11:08:49
Отговор #2245

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
По темата за Еклипсите по горе  ::) Те всички са американски внос, защото чисто и просто там са произвеждани  :)) А иначе ето и за протокола едни стари снимки на един наистина рядък и интересен Еклипс, а именно версия Тарга  ::) Общо - 200бр. има такива произведени.



Януари 31, 2016, 12:52:13
Отговор #2246

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз пак връщам темата към Škoda 100, защото ми е интересно:

... най-най първите модели 100... на задната маска липсва оребрението под стоповете, а има само отвор, покрит от алуминиева решетка като на снимката. Тези първите модели са и най-запазени, понеже ламарините им са по-дебели и здрави и добре защитени от корозия, при по-късните започват икономиите...

Задна маска без оребрение нямам ясен спомен да съм виждал на живо, вероятно вече е много трудно да се намери автентична такава. Относно по-дебелите ламарини - Митак, мисля, че няма тънки и дебели ламарини. Може да има разлика в качеството и количеството  на защитата срещу корозия, може да е различна и самата ламарина, но като дебелина 1000 и 100 са си с "тънки" ламарини.

... Ей такава ни беше първата Шкода. Същия цвят. Само без лайстни на предната маска. Този фен си ги е слагал...

Жорка, лайстните на предната маска на синята стотачка фенът не си ги е слагал допълнително, просто колата му е "L".

И за протокола ще добавя, че предните калници на Š 100/110 са с три модификации, касаещи капачката на резервоара - с лайстна + емблема-капаче, подобни на тези на MB и само с ламаринено капаче, но с различно място, заради гърловината на резервоара.

Януари 31, 2016, 13:46:20
Отговор #2247

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури

Жорка, лайстните на предната маска на синята стотачка фенът не си ги е слагал допълнително, просто колата му е "L".

И за протокола ще добавя, че предните калници на Š 100/110 са с три модификации, касаещи капачката на резервоара - с лайстна + емблема-капаче, подобни на тези на MB и само с ламаринено капаче, но с различно място, заради гърловината на резервоара.

ОК. Нашата беше без такива лайстни. Щото пък ония с лайстните на МВ имат такива лайстни отпред, независимо от модификацията. Трябваше да го кажа по някакъв начин. Явно е бил неподходящия.
 За капачките на резервоара го знам, но не сметнах за необходимо да го споменавам. И то отдавна го знам по простата причина, че на нашата Шкода бяха сменяни предни калници, капак и маска. То затова и маската на снимките е черна. Лек тунинг и решение на баща ми. ;) Претърпяхме леко ПТП, пътувайки за морето в Карнобат. На единствения светофар, намиращ се в града. Неспазване на дистанция и подпряхме един ГАЗ 69. Та на нашата Шкода капачката на резервоара бе от ниските. На новите калници, които сменихме, вече бе от високите и до последно си останаха такива на тези Шкоди.

И аз не съм виждал задна маска без вент. отвори. Дори и на снимка. И сега разбирам, че е имало такава.
 Вече декоративната алуминиева лайстна/решетка/ върху тях не всички я имаха.
Заводски я има при моделите 100 с емблемите на предните калници - линка на Митко. На нашата нямаше. И на втората ни Шкода нямаше. 75г. Не говоим за Л и ЛС. Може и заводски да са слагали, но на нас такъв ни бил късмета.
Виждам, че има, напр. тази на снимката в темата. И други съм виждал, но дали са заводски или после слагани, не мога да кажа. А са и дефицитна част.
« Последна редакция: Януари 31, 2016, 14:11:21 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 31, 2016, 18:15:14
Отговор #2248

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Възможно е Jetta-та също да е американски внос, съдейки по броните и другите детайли, но може пък и да е модифицирана тук. Интересна е обаче, особено с тоя вид таван. На хитро място е и изхода за зареждане с газ. Ако се изработи капаче от емблемата, ще е още по-добре. (Джантите са ужас).
Още през 2000г.,когато баща ми си закупи голфа 2-ка така му монтирах пълначката за газ и на капачката монтирах оригиналната емблема и,много се забавлявах на бензиностанциите,като кажех "-газ до горе" и се почваше едно търсене и залягане по под броните :),това в кръга на шегата,но се получи доста добре и почти не си личи.

Февруари 01, 2016, 22:25:49
Отговор #2249

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Ето една маздичка от Русе :
http://pichost.name/image/Useml
А преди време на нейното място седеше едно опелче, ако не се лъжа май беше Комодор.