Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 85077 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2012, 23:01:00
Отговор #120

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ми ако е сега ,трябва да е със боя на спрей... Не че няма да стане ама ....

Март 23, 2012, 23:04:30
Отговор #121

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ти знаеш по-добре :) Важното е да стане еднакво и без забележки ;) Утре гледай да снимаш :)

Март 24, 2012, 10:09:44
Отговор #122

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да да може и да не издържа до боядисването и скоро да я намацам  O:-) Пък за снимките ще разчитаме на Танаско както винаги,понеже се обади сутринта човека за седалките и няма как да отида.....

Март 24, 2012, 19:33:04
Отговор #123

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо, Марто му е лесно като разполага с отбор познати бояджии и автомонтьори ;) Свалят ли се рефлекторите от основата, ако не ще е голяма играчка да се облепя предварително...а и ако пръснеш сега, после при основното пръскане пак трябва да изравниш със другите места, които са с този цвят - примерно долната част на задната броня - същия цвят ли е? А иначе цвета на колата е много готин. Говорил ли си с автобояджия, пастиране и нов слой лак няма ли да изравни цветовете?

Март 24, 2012, 23:17:23
Отговор #124

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахах ти   Марто не го мисли :))) ще приключи и ще я подкара преди да сме се усетили:)) Относно стоповете -Не се отделят и е яко облепяне... Като ще боядисвам новия ,ще трябва и всички останали за да няма разлика...Даже заедно с броните и праговете.Оригинално всичко е еднакво сиво.За това не бързам да боядисвам само новия.Бях изкарал свещи кабели ,последно като я прибрах работеше на 2-3 цилиндъра и едвам я набутах в гаража... Нещо се давеше с бензин... Бях се отказал да я карам но днес я припалих пробно,почистих свещите и си беше ок. Брат ми напълни бензин и газ към златните ,продухах я с 160 яко и след това заработи като нова :))) спря да ми глъхне :) интересното е ,че след 110 км/ч се чува едно звънтене от  камбанки някви хаха ,колкото е по -висока скоростта ,толкова по учестено звънтят :)) слава богу след 1-2 минути млъкват хахахах ,явно е някакво предупреждение за висока скорост ,нали в Япония държат на това и всички коли правени за тях са ограничени на 180км/ч. Иначе стандартния галант и сапорото за Европа са разграфени до 220. С моята съм вдигал 170 без проблеми ,можеше и още но пътя не го позволяваше и амортисьорите са сдухани и вътре е като влакче на ужасите.Рядко си правя такива експерименти де:)      Направих яки снимки ,но трябва да ги кача тия дни.

Май 07, 2012, 20:19:50
Отговор #125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко да ъпдейтна темата... Тия дни както някои знаят се хванах да отстраня ръждичките от праговете след зимата... Като ръчнах с отвертката и ми стана лошо... Започна да пада боята и отдолу петна ръжда...
Малко по малко свалих всичко до гол метал с ъглошлайф и телена четка на него. Не можах да повярвам колко ръжда виждам,а ги правих миналото лято...
Никито ми домъкна чудото на Вюрт и намазах абсолютно навсякъде три слоя. Стана една добра основа ,за сега съм доволен от тоя ръждопреобразувател.







Закарах днес колата да я изкърпят ,попаднах на един направо откачих като видях какво е направил ,както и да е свали всичко ,дадох му някой лев и се махнах от там.... После с питане попаднах при един горе долу комшия се оказа ,че я направи човека. Разбрахме се тия дни пак да я закарам да я изкърпи и от ляво ,там е съвсем малко.











Май 07, 2012, 20:22:10
Отговор #126

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето как беше преди изкърпването,рязал съм до здраво.





И тук преди малко нанесох от ръждопреобразувателя за да пасивира новите кръпки


Май 07, 2012, 20:32:20
Отговор #127

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И така и така бях вдигнал мокета ,реших да разчовъркам с отвертка пода да видя какво става под протектата и антикора нанесени миналото лято... Еми няма такъв гнилоч ! Вече окончателно ми стана ясно ,че не трябва да си правя майтап с колата и да я мажа с каквото има по железариите.. Моля ви,не правете тази грешка ,аз нямах опит тогава и не слушах какво ми се говори,мислех,че ще е вечен тоя под след толкова много хвърлен труд- яко търкане с шкурки и дрелки и накрая заради скапани материали всичко отиде по дяволите... Слава богу ръждите са повърхностни ,просто са се възобновили.... Изчоплих всичко покрай прага и по тапите и ми се дорева....

Сега пак айде салона вън ,мокети ,седалки... Ще шкуря до чисто и пак тоя Вюрт ,всичките ми надежди са в него и отгоре ще мажа цинк....

Погледнах и пода отдолу...Същата картинка ... Пак точки ръжда ,а така хубаво си бях боядисал носачи ,под това онова... тоя път ще го правя както трябва ,че тая ръжда я мразя до дъното на душата си ...  >:D

Май 07, 2012, 20:46:18
Отговор #128

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ами ти зимата не се накара в дъжд и сняг кво очакваш  O0 Хич не ги обичам аз тия работи на парче, затова и моята хич няма да я боядисвам и започвам тази година, че така ще си остане в гаража, до незнай се кое лято. Тия ръждопреобразуватели доколкото знам са нож с две остриета, освен рязане и търкане друго лечение няма ^-^

Май 08, 2012, 12:52:58
Отговор #129

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ам да ,това ще ми е за урок  :D Но за 30 години е нямала почти никакви поражения от зими ,дъждове и така нататък ,а сега за едно лято и пак да цъфне където правих.... Ръждопреобразувателите по принцип не е хубаво да се мажат на места без ръжда! Защото ръждясват след това... ИЗключение е този на вюрт ,когато е намазан на място без ръжда той пасивира и създава добър защитен слой.

И на мен не ми се занимава частично да и оправям ръжди ,но като знам ,че скоро няма да мога да си позоля да я оправя на веднъж ... Не ми се гледа как се скапва и по - добре на време да се вземат мерки докато са повърхностни ръждите! Иначе по тавана и по капаците от как съм оправил ръждите до сега не са мръднали ,ако бях ги оставил до сега да са на дупки...