Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 990885 пъти)

0 Потребители и 42 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 18, 2016, 16:01:31
Отговор #1300

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хаха, драми.  :))
Ами дай снимката и ще видим дали е същия.
4-те фара ги има още от 1958, ама БГ Вета беше по-късен защото бе с резания /кода тронка на Алфа жаргон ;)/  заден багажник с 4-те кръгли стопчета, дебютирали за 1961.
А преди това тая 1 Ген. са с тънки вертикални стопове.

Аз и досега не мога да го определя точно дали тоя Софийския е бил 1961 или 62.
Те са различават основно по пълнежа на решетките, той нямаше и тогава още през 80-те, вече никаква предна рештка, та да му хване човек версията.

Април 18, 2016, 22:21:00
Отговор #1301

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами прегледах темата две години назад /мисля, че даже беше по отскоро/, ама не намерих снимката на Корвета с Бг номера, не помня и кой я беше качил и дали точно в тази тема... забелязах обаче въпрос коя е колата на следната снимка, на който тогава никой не е отговорил


Това е предвоенен спортен модел на Сингер, участвал е в сериала "На всеки километър" и в клип на "Трамвай No.5", има и снимка в първата книгата на Иван Колев от старта на някакво състезание заедно с БМВ-то на Соколов, всъщност точно оттам разбрах марката на колата. Разбира се не е ясно какво се е случило с нея след 1989 г...
« Последна редакция: Април 18, 2016, 22:23:13 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 18, 2016, 23:27:41
Отговор #1302

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Снимките ги беше качил Кирето, не знам обаче дали точно тях търсите:




Април 18, 2016, 23:56:39
Отговор #1303

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев





Април 19, 2016, 06:57:17
Отговор #1304

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
 :)) :)) :))
Първата снимка е като соцлозунг:"И западните возила се чупят!" ;D
retrobs.com

Април 19, 2016, 10:09:11
Отговор #1305

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Aми сигурно е същия Корвет.
Интересно че изглежда извън белите странични така нар. подкови, да е друг ориг. му цвят, не бял.
А е и с бели служебни номера. Може да е бил кола собственост на някой от БГ състезателните автоклубове.
А по-тънките шлици в решетките отпред говорят за 1962 год, модел, ако не греша.

Ами прегледах темата две години назад /мисля, че даже беше по отскоро/, ама не намерих снимката на Корвета с Бг номера, не помня и кой я беше качил и дали точно в тази тема... забелязах обаче въпрос коя е колата на следната снимка, на който тогава никой не е отговорил


Това е предвоенен спортен модел на Сингер, участвал е в сериала "На всеки километър" и в клип на "Трамвай No.5", има и снимка в първата книгата на Иван Колев от старта на някакво състезание заедно с БМВ-то на Соколов, всъщност точно оттам разбрах марката на колата. Разбира се не е ясно какво се е случило с нея след 1989 г...
Това е много известна кола сред ретроманиаците в София през 60-те до 80-те години.
Паркираше до края на 80-те по преките около НДК, а и с нея идваше при гъзарите, събиращи се тогава около Магура :)) някакъв млад човек който я караше.
Той казваше, а това съм го чувал и от други, че ориг. боди е било по-старовремско /правена е оригинално май през 30-те колата/, а след войната фабр. боди е било в руини от пожар или от ръжди, нещо такова.
И някъде в началото на 50-те години, тогавашния и собственик е направил ръчно това изцяло ново боди, с малко по-аеродинамичен 40-ски тип.
Според мен може и да е правено тук именно на принципа- Направи си сам бодито, понеже изглежда недоизкусурено в дадени детайли.
Изрязаната /иначе типична за роадстер/ форма на вратите отгоре е обърната например наопаки на стандартния изрез.
А и Сингер преди Войната такова аерободи категорично нямат при серийните им модели.

След 1989 предполагам е изнесена колата.
Не бих се учудил, и ако това боди след износа на запад е изхвърлено, и обратно е правена реплика на стандартно рейсинг Леманс боди на Сингер, такова примерно тип с мотоциклетни калници.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 10:31:46 от USfan »

Април 19, 2016, 21:35:12
Отговор #1306

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
:)) :)) :))
Първата снимка е като соцлозунг:"И западните возила се чупят!" ;D

мен ако питаш, като ги гледам как са ги скупчили колите, как са облечени ... и особено този, дето се гъзурчи зад Запорожеца там дето му няма нищо ... май снимката си е позьорски нагласена  ::)





Април 20, 2016, 19:54:22
Отговор #1307

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com












Април 20, 2016, 22:54:51
Отговор #1308

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев

Жалко, че не си се постарал да споделиш всяка снимка от кое КПП е ...





Април 21, 2016, 00:03:14
Отговор #1309

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Според мен е редно да се пуска източника  на снимките .
 Иначе  страхотен архив, чудя се от къде намират толкова снимки , или някой е напипал  някой национален архив със снимки или  се ползват лични архиви което е по малко вероятно ;)
Всеки случай  добре че има подобен архив а сега докато пиша се сещам за един нов сайт със снимков материал от 90 та насам , ще го потърся и ще споделя