Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 341237 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2012, 18:52:54
Отговор #310

Неактивен trucker

  • Публикации: 11
Оле мале, много скрап има тук...... >:D
Колата трябва да е желязна,  с желязни брони и стъклени фарове, без пластмаси, може и кожа....и задно предаване.

Октомври 18, 2012, 22:01:26
Отговор #311

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Преди месец се сдобих със този усилвател 2 по 15 вата синусоидална изходна мощност на Sansui. Не беше наред и хайде на операционната маса: :)

едину
 
Изправителния блок беше заминал , подмених го и му се чу гласа , ама само на левия канал , на десния преди съгласуващия товара електролитен кондензатор( машината е с униполярно захранване) напрежението не беше половината от захранващото , ами цялото
което значи пробив в единия от 2 - та крайни транзистора.



Крайното стъпало на този модел е хибридна интегрална схема STK 016 , много скъпа и трудна за доставка.Впрегнах си

 

инженерната мисъл и адаптирах стъпален модул от ролков магнетофон Untira M2405 - Полша ( също с еднополярно захранване) , но с
по - ниска изходна мощност ( 10 вата)
След коригиране на една от обратните му връзки извадих 15 вата и на десния канал , и то с доста прилично качество,
ето как се получи:



Следва тестово свирене:  :)Ако по някаква причина гръмне и оригиналния канал , имам още едно полско стъпало. :))



 
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 22:18:14 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 18, 2012, 22:04:45
Отговор #312

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво ,върнал си го от оня свят  ;) Дека ми изглежда интересен :P

Октомври 18, 2012, 22:08:59
Отговор #313

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво ,върнал си го от оня свят  ;) Дека ми изглежда интересен :P
Дидо , утре му слагам капака и ще трябва да си довърша едни колонки май. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 19, 2012, 09:02:54
Отговор #314

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Цар си на тази техника Киро евала.Ей това му е хубавото когато човек разбира.По битаците е пълно с добри машинки,но имат нужда от ремонт а като не разбира човек като лисица на грозде обикаля около тях. :)

Октомври 19, 2012, 09:29:29
Отговор #315

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абсолютно много е готино да попаднеш на хубава машинка и да я позачистиш тук там,да я сервизираш и да светне  :D Аз за това постоянно кръжа около битака  ;D  Ама което не мога да оправя или бащата или сервиз. Киро дай снимки и на колонките дето довършваш.

Октомври 19, 2012, 20:35:10
Отговор #316

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Цар си на тази техника Киро евала.Ей това му е хубавото когато човек разбира.По битаците е пълно с добри машинки,но имат нужда от ремонт а като не разбира човек като лисица на грозде обикаля около тях. :)
Благодаря, бате Румене!  :D

Като възпитаник на елитна специалност на смолянския (тогава!) механотехникум - електрообзавеждане на ПП и учил в най-хубавите години
на социализъма - края на 80 -те и аз се запалих по електрониката.Тогава многопрофилното развитие беше много модерно и актуално.

Научих се да запоявам ( най важната технологична опереация) , да навръзвам схемички.Имах и достъп до лабораториите на техникума, до
уреди , които все още не можеха да се закупят от частни лица - осцилоскопи , генератори , тестери и др... От разделите на електрониката ми харесаха Hi - Fi схемотехниката( усилватели,  колони , касетни и ролкови декове , CD плеъри)  , електрониката и автоматиката на различните видове производствени машини и тази на МПС - ,,мръсната" електроника.
И разбира се , озвучване на МПС!

Тях и специализирах и избрах да развивам и усъвършенствувам. :)
И да пусна , за да не се спами снимки на едно корекомско озвучително 25 ватово автомобилно тяло ( марково!) , което си купих от австри
йски битак , на което и днес си пробвам автомобилна звукотехника.Воала:





 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 22, 2012, 23:46:56
Отговор #317

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Преди месец се сдобих със този усилвател ...

Честито Кире :), със здраве да си го слушаш. Това да не е AU 2900 и то в по-редкия сив цвят (повечето са черни). Моята мания по тази марка води началото си от ресивъра модел 2020 (221), който е с идентично STK като на твоя амп., но малко по-слабо - 2x12W / 8ohm, а как свири само... Толкова се влюбих, че вече имам 4 уреда от тази марка и смятам да продължавам да ги умножавам... :)

Октомври 24, 2012, 10:48:50
Отговор #318

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
За феновете на Техникс - нещо което не е за изпускане http://prodavalnik.com/hifi-shkaf-technics-i11190791
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 24, 2012, 12:19:02
Отговор #319

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Цената е само за шкафа. :)