Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 341208 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2012, 23:12:44
Отговор #390

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Ааааа какво ли не бих направил за каталога на X серията на Пайнер, имам тонколоните модел CS-565 за 40w имат страхотен звук
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...


Декември 29, 2012, 04:44:30
Отговор #392

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
Тия дни... нещо пак ме загложди старата страст с грамофонните плочи.. супер много хора ми казват че тва е супер безмислено ама.. само вие ще ме разберете  :-[

Декември 29, 2012, 07:59:34
Отговор #393

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Че защо да е безмислено? Аз също обичам стари плочи стига да не са надрани.  Вече съм събрал 20тина и сега се замислям да си купя някое готино шаси .Имам познат който пък ще ми го прегледа и поотремонтира ако има нужда и вече комплекта ще е пълен без празни рафтове.Според мен е много стилно човек да си сипе едно уиски и да си пусне грамофонна плоча с джаз да речем. :D

Декември 29, 2012, 09:13:49
Отговор #394

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Плочи и аз си пазя, само дето нямам здрав грамофон, но почти съм решил и този проблем.Верно ще е много приятно да си пуснеш плоча, че за последно съм го правил май през ученическите ми години, или иначе казано 25+ години назад.

Декември 29, 2012, 09:14:34
Отговор #395

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Момчетаа :) (afx и rumen_spasov) напълно ви разбирам! И ако имате път към София се считайте поканени на по уиски под звуците на стар винил :)

Аз съм си посъбрал към 270 винила, но повечето ми са в Бургас, че няма място тук. Е от тях и има замърсени и надрани, все пак от 1972 г. имам плочи :) ...ноо страст :)

В този ред на мисли за пореден път ще попитам за някой който може да направи профилактика на 2-3 шасита?! Някой знае ли от къде може да се вземе или поне как се казва спрей за почистване на плочи?!

Декември 29, 2012, 23:20:01
Отговор #396

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Момчета  :) , и аз слушам на винил. Хубавото е, че това хич не е остаряваща технология. Много от съвременните изпълнители като например Beyonce , Lady Gaga , Lana Del Rey  и т.н. издават на винил. Дори е пълно с преиздадени на 180-грамови висококачествени винили албуми на джаз легенди.

...Според мен е много стилно човек да си сипе едно уиски и да си пусне грамофонна плоча с джаз да речем. :D

 :) М даа. Е аз избягвам концентрата напоследък, че нещо ми дразни стомаха, но и без него вечер след работа, на приглушена светлина като метнеш на грамофона един Ted Brown или Dave Brubeck да речем , върши страхотна работа.

...В този ред на мисли за пореден път ще попитам за някой който може да направи профилактика на 2-3 шасита?! Някой знае ли от къде може да се вземе или поне как се казва спрей за почистване на плочи?!

Ето тук : http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=13&t=21236

Човека се казва Кирил Кирилов. Давал съм два пъти досега плочи за почистване и съм много доволен. Винилите стават като нови (е като изключим драскотините, които няма как да изчезнат). Същия човек може да ти помогне и за шаситата или поне да те свърже с някой, който ще ти направи профилактиката, че дори и да ги модне ако искаш.

Декември 30, 2012, 01:12:02
Отговор #397

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Ех мааму стара днес се срещнах със това чудо във колата на Авера ми .Баща му го подарил .За нова година ще го поканим да ни посвири животното
Ford weist den weg

Декември 30, 2012, 09:04:19
Отговор #398

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малиииии  :D  Легендата на Шарп!

Декември 30, 2012, 10:09:21
Отговор #399

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Малиииии  :D  Легендата на Шарп!

Аз по скоро бих казал,че това е легендата на всички легенди. >:D