Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 341166 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2013, 02:03:49
Отговор #470

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хехе да наистина пасва с интериора много яко  :D  Много е стилен наистина че и на звук не се представя зле ! Проблема му е ,че повече от половината крушки по скалата не светят и се чудя от къде ще намеря. Приличат на бушони и не знам дали се продават изобщо такива.А свети изключително приятно синьо.

Март 17, 2013, 07:59:48
Отговор #471

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Проблема му е ,че повече от половината крушки по скалата не светят и се чудя от къде ще намеря.
Щe приспособиш лампички от осветление за табло на автомобил 12 волта 2 вата .Те са най - близки до оригиналния размер на ресивъра. Продават се и с фасонги , и без. :)
Приготви си и ръждопреобразувател за запояване на жичките към изводите на крушките.
« Последна редакция: Март 17, 2013, 08:02:48 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 17, 2013, 11:28:48
Отговор #472

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
 
[/quote]
Приготви си и ръждопреобразувател за запояване на жичките към изводите на крушките.
[/quote]

Това грам не ми стана ясно  :D Ще сваля една оригинална и ще я снимам.

Март 17, 2013, 11:44:48
Отговор #473

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Кирчо, имам чувството, че ще научим някоя хитрост. И аз чакам подробности  :)

Март 17, 2013, 12:35:50
Отговор #474

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Страхотен е Маранца! Честито! :)
Аз също ползвам преобразувател за ръжда при запояването. От онзи зеления, евтиния. Мисля, че беше фосфорна киселина. Капва се една капка преди запояването и тинола се разлива перфектно навсякъде. Веднага хваща.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 17, 2013, 13:47:36
Отговор #475

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Страхотен е Маранца! Честито! :)
Аз също ползвам преобразувател за ръжда при запояването. От онзи зеления, евтиния. Мисля, че беше фосфорна киселина. Капва се една капка преди запояването и тинола се разлива перфектно навсякъде. Веднага хваща.
То Жоро :) го е казал,  забравих да кажа , че тази лампа е безцokълна и изводите и са покрити с кадмиев оксид, който е проводим
но припой в/у него не хваща , докато не положиш една капка ръждопреобразувател.Може и да се наложи да зачистиш леко кадмиевото
покритие с малко фино ножче , докато се покаже медта. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 17, 2013, 18:17:10
Отговор #476

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
... че и на звук не се представя зле !

Ооо, това въобще не го коментирах, понеже съм наясно, че е така!


...Проблема му е ,че повече от половината крушки по скалата не светят и се чудя от къде ще намеря. Приличат на бушони и не знам дали се продават изобщо такива.А свети изключително приятно синьо.

Щe приспособиш лампички от осветление за табло на автомобил 12 волта 2 вата .Те са най - близки до оригиналния размер на ресивъра. Продават се и с фасонги , и без. :)
Приготви си и ръждопреобразувател за запояване на жичките към изводите на крушките.


Да. Това е вариант и наистина ще стане. Но има вероятност да не свети с оригиналната сила и яркост. На един от моите Sansui - и е имало същия проблем с изгорели крушки и формата им е точно такава - като на бушон (явно през 70-те масово са ползвали такива). В сервиза където са го профилактирали преди да го купя не са намерили като оригиналните и са запоили други, при което не свети както трябва.

Показвам:





Ясно се вижда къде са неоригиналните крушки - в средата на скалата.

Ако искаш нищо не пречи да опиташ. Ако не стане, тогава е-Bay - че:

http://www.ebay.de/itm/Lampen-Lampchen-8V-250-mA-10-Stuck-8-V-fuse-marantz-Pioneer-Sansui-Neu-/160942376778?pt=DE_TV_Video_Audio_Einzelteile&hash=item2578e9c74a

http://www.ebay.de/itm/Marantz-Lampen-Lamps-fuse-8-V-250-mA-CAS-/120397266332?pt=DE_TV_Video_Audio_Einzelteile&hash=item1c083c7d9c

Виж само с какви характеристики са твойте оригинални крушки, за да не се получи разлика във волтажа, че пак ще светнат различно.

П.П. Ще скоча да разгледам из Пловдив и ако намеря ще взема и за теб. :)
« Последна редакция: Март 17, 2013, 18:20:15 от Peter_B »

Март 24, 2013, 11:53:30
Отговор #477

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес ми стана достояние този дек марка Toshiba ,модел Аurex .Невисокия клас , следва репортаж от операционната маса:


 :)

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 05, 2013, 16:03:47
Отговор #478

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014

Май 05, 2013, 19:54:37
Отговор #479

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Тези дни най после си взех Звездата!Благодаренние на гуруто в ретро радиотехниката у нас Звездата не само беше оживена,но се сдоби и с оригинална скала,не се наложи да печатам новодел.Лично за мен Звезда 54 заедно с двата SNR Екселсиора 52 и 55 са може би най красивите радиоапарати.
Благодарение на друг кадърен човек,беше оживена друга още по рядка техника у нас,телевизор Знамя 58.Този телевизор официално не е внасян у нас,работещи в Коми са ги донасяли в края на 50-те от Русия и освен моя друг запазен у нас не ми е известно да има.Човека се беше срещал с този телевизор 1-2 пъти  през далечната 1965г. когато е почнал работа като телевизионен техник,и не се поколеба да се занимава с него на инат достатъчно дълго време за да го върне към живот.
Покрай Знамето така за закуска ми оживи и една Опера 3.




«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.